GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Bordo

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiKultūra

IZVĒLIES OBJEKTU

La Cite du Vin« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Bordo · Kultūra ·

La Cite du Vin

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

La Cite du Vin

Beidzot pie ilgi gaidītas un cienīgas reprezentācijas telpas ir ticis arī vīns. Franču sarkanvīna šūpulī Bordo durvis vērusi pirmā vīnam veltītā kultūras telpa - La Cité du Vin. Ēkas arhitektūra ir sastindzis hedonisma mirklis, tai iemiesojot baudītājiem tik ierasto vīna virpuļveida kustību glāzē degustācijas laikā. Atkarībā no diennakts laika un klimatiskajiem apstākļiem – gluži kā nebeidzamā degustācijas piedzīvojumā, mainās atspīdumi ēkas stikla fasādē, ļaujot skatītājiem piedzīvot un izbaudīt aizvien jaunas sajūtu (buķetes) nianses. Vienlaikus telpā ienākot arī vīna darīšanā tik izšķirīgajam terroir – mākoņiem, saulei, pilsētai, ūdens tuvumam utt. Muzeja projekta autori ir Parīzes arhitektu birojs XTU un britu muzeju dizaina eksperti Casson Mann Limited.

Foto: La Cite du VinFoto: La Cite du VinFoto: La Cite du Vin
© Anaka. La Cité du Vin

Jaunās telpas kodolu veido patstāvīgā ekspozīcija, kas kopumā aizņem 3000 m2 lielu teritoriju un aptver 19 dažādus tematiskos lokus. Lielākā daļa izstādes ir interaktīva un tai nav noteikta maršruta, līdz ar to apmeklētāji var pārvietoties brīvi, iepazīstot vīna tapšanas vēsturi gadsimtu garumā – no 6. gadu tūkstoša pirms mūsu ēras līdz mūsdienām. Ar vīnu saistītas leģendas, mītus, augsnes dažādību, vīna darīšanas tradīcijas un arīdzan tā attēlojumu mākslā un literatūrā. Piemēram, atsevišķa izstādes sadaļa veltīta vīna reģioniem visdažādākajās pasaules malās; cita – upju un okeānu tirdzniecības ceļiem, kas vīnam savulaik ļāvuši šķērsot valstu, kontinentu un civilizāciju robežas; vēl cita – vīna prezentācijas tēlam, etiķetēm, pudeļu dizainam un tā metamorfozēm cauri laikiem un, protams, arī pašam Bordo reģionam. Vizīte notiek digitāla ceļveža pavadībā.

Foto: La Cite du VinFoto: La Cite du VinFoto: La Cite du Vin
© XTU / ANAKA Casson MannAgency / La Cité du Vin

Savukārt La Cité du Vin astotajā stāvā, 35 metru augstumā, atrodas stiklota galerija, kas kā muzeja apmeklējuma katarses mirkli, piedāvā baudīt grandiozu Bordo panorāmu – turklāt, ja vien ir vēlēšanās, to papildinot ar glāzi lieliska vīna. Telpas interjera centrālais elements ir monumentāla lustra, kas veidota no tūkstošiem vīna pudeļu un 10 metrus gara ozolkoka bāra lete. Vienīgais nelielais, bet izšķirīgi tīkamais “mājas uzdevums”, ir izvēlēties kāds vīns un no kuras pasaules malas būtu šim mirklim visatbilstošākais...

134 Quai de Bacalan, Bordeaux
www.laciteduvin.com

01/2016

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: