GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Franču Rivjēra

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraRaksti

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Franču Rivjēra · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Lietas, kas jāizdara

- AIZBRAUCIET UZ (GURDONU) GOURDON. Mazais viduslaiku ciemats atrodas 500 metrus augstā klintī, dažas no tā ēkām saglabājušās no 13. gadsimta. No galvenā skvēra, kur atrodas arī 14. gadsimtā celta baznīca St. Pierre, saulainās dienās paveras brīnišķīga apkārtnes panorāma - apmēram 50 kilometru rādiusā. Īpaši skaidrā laikā iespējams pat redzēt Korsiku. Ciemata ieliņas pilnas ar šarmantām bodītēm Visskaistākais ceļš uz Gurdonu ved caur Vānsu, Col de Vence un Coursegoules. Ainavisks un salīdzinoši vientuļš kalnu serpentīns, pa kuru pat pašā tūrisma sezonas karstumā nepārvietojas sevišķi daudz mašīnu un līdz ar to arī pats brauciens ir izbaudīšanas vērts. Atpakaļ dodieties caur Turetu(Tourretes), mašīnu atstājiet galvenajā laukumā un izstaigājiet vecpilsētu. Ja ne pāris veikaliņu, kafejnīcu un skaļu tūristu, sajūta mazliet kā atpakaļ laikā. Šauras viduslaiku ieliņas, daļai beidzoties uz klints malas, no kurienes paveras brīnišķīga apkārtnes panorāma.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- IZSTAIGĀJIET VĀNSU UN APSKATIET CHAPELLE DU ROSAIRE. Anrī Matiss mīlēja Franču Rivjēru, nodzīvojot te no 1918. līdz 1954. gadam. Kad Nicā esat apskatījuši mākslinieka muzeju (tas atrodas Šimē kalnā, netālu no franciskāņu klostera, olīvkoku ieskautā villā), otrs būtisks pieturpunkts ir Vānsa. „Neraugoties uz nepilnībām, es domāju, ka tas ir mans labākais darbs... Rezultāts dzīvei, kas veltīta patiesības meklējumiem", teicis Matiss, kad 1951. gadā pabeidzis vienu no saviem pēdējiem darbiem - Vānsas kapelu Chapelle du Rosaire. Nezinot šai nelielajai, baltajai ēkai viegli paiet garām. Tās sienas, griesti un grīda ir balti, gaismai iespīdot caur zaļi zilajiem stikla logiem. Kaut kapela ir tikai 15 metrus gara, sešus plata, ar piecus metrus augstiem griestiem - tai piemīt gluži neticama plašuma sajūta. Chapelle du Rosaire ir trīs melnbalti Matisa sienu gleznojumi, arī logu vitrāžas, kas ietver trīs krāsas - zilu, zaļu un dzeltenu, ir meistara darbs. Vērts vienīgi ņemt vērā, ka kapela atvērta no 14.00 līdz 17.30 (otrdienās, ceturtdienās arī no 10.00 līdz 11.30), piektdienās un svētdienās slēgta.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- IZMETIET LĪKUMU PA SAINT - JEAN - CAP FERRAT. Savulaik zvejnieku ciematiņš, šobrīd miljardieru villu rajons. Kādreiz te - Villa Mauresque dzīvojis Somersets Moems, šobrīd Kapferrata turpina būt 21. gadsimta miljonāru iekāres objekts. Lai arī to caurvij tā dēvētais panorāmas ceļš, neceriet, vairāk neko citu kā vien dzīvžogos ieaugušas sētas neredzēsiet. Ja tiešām vēlaties apmierināt ziņkāri, vislabāk to darīt no laivas. Vai arī - doties 11 kilometru pastaigā pa taciņu, kas ved gar pašu krastu. Kapferatā atrodas arī leģendārā Ephrussi de Rothschild rozā villa, kas ir īpaša apmeklējuma vērta (skat. muzeji, kuros jāiegriežas).

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- IEKĻAUJIET MARŠRUTĀ MUŽĒNU (MOUGINS). Šarmantais, ziedos, priedēs, olīvkokos un cipresēs ieaugušais viduslaiku ciematiņš Mužēna atrodas tikai 15 minūšu brauciena attālumā no Kannām (apmēram tikpat no Grāsas). 260 metrus augstā kalnā, no kura skatam paveras brīnišķīga Grāsas apkaimes un Lerins salu panorāma. Šauras ieliņas, vecā arhitektūra, centrālais laukums Place de la Marie - ar strūklaku un simtgadīgu gobu. Mužēnas klusums un miers, krāsu un gaismu spēles savulaik savaldzinājušas gan Pikaso (kurš te pavadījis 15 gadus no savas dzīves), gan Menu Reju, Kokto, Kristianu Dioru, Edīti Piafu un daudzus citus. Ciematiņā atrodas 20 mākslas galerijas, neskaitāmi veikaliņi, kafejnīcas un restorāni. Iegriešanās vērts ir Fotogrāfijas muzejs, kurā skatāmi arī Lartique, Cartier-Bresson un Robert Doiseneau darbi. Mužēna ir slavena arī ar gardēžu restorāniem un ir lieliska vieta romantiskām vakariņām.

- IZSTAIGĀJIET ANTIBAS (ANTIBES). Neraugoties uz tūristu armādām, klīstot pa vecpilsētas šaurajām ieliņām, gar uz zilā ūdens fona balti mirdzošajiem jahtu mastiem Antibu ostā, šeit tas vēl ir gaisā - leģendārais Franču Rivjēras šarms. 20. gados Antibes bija iecienījuši Skots un Zelda Ficdžeraldi. 50. gadi bija arī turpat netālu (Cap - d'Antibes) esošā Hotel du Cap īstie ziedu laiki. Kannu kinofestivāla laikā tas joprojām ir viena no zvaigžņu un to aplidotāju iecienītākajām vietām. Antibā atrodas arī Chatau Grimaldi jeb Musee Picasso, kuru šogad paredzēts atvērt pēc vērienīgas rekonstrukcijas. Pils tikusi būvēta 12. gadsimtā un no tās terases paveras fantastiska Vidusjūras panorāma. Viduslaikos tā bija bīskapu rezidence, bet līdz pat 17. gadsimtam tajā dzīvoja Grimaldi ģimene. Kad 1946. gadā te ieradās Pikaso, daļa pils tika nodota viņa rīcībā. Muzejs glabā nozīmīgāko daļu meistara tajā laikā tapušo darbu. To vidū arī La Joie de vivre (1948).

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Ceļotāja

Apmeklēja: Šobrīd esmu Franču Rivjērā

Šīs mājaslapas sniegtā atsauksme ir diezgan pavirša un nederīga. Antibas apraksts neietver ne pusi no tā, ko patiešām būtu vērts apskatīt, ietverts tikai pats populārākais objekts - savulaik Pikaso apmeklētais nocietinājums. Ne vārda par kafenīcām, ne vārda par viesnīcām. No mazajiem ciematiņiem nav pieminēta ne puse, šī mājaslapa darināta no garlaikota skatu punkta. Daudz labāk meklēt informāciju internetā angļu valodā, tā būs daudz aktuālāka un ceļojumam noderīgāka.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: