GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Franču Rivjēra

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· MuzejiKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraRaksti

IZVĒLIES OBJEKTU

Frenanda Ležēra muzejs, BiotModernisma ikona E-1027, Roquebrune-Cap-MartinMusée Jean Cocteau Collection Séverin Wunderman, MentonaBernar Venet FoundationMusee Matisse, NicaMusée International de la Parfumerie, GrāsaVilla Ephrussi de Rothschild, Cap-FerratFondation Maeght, Senpoldevānsa« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Franču Rivjēra · Kultūra ·

Bernar Venet Foundation

Autors: 0 ATSAUKSMES

Bernar Venet Foundation

Franču Rivjēra ir brīnišķīgs kultūrekskursantu galamērķis un ar vienu nedēļas nogali noteikti nepietiks, lai apzinātu visas tās kādreizējo leģendāro iemītnieku – Pikaso, Matisa, Kokto, Bonāra, Ležēra, Renuāra, Braka u.c., kultūrpēdas. Muzeju, mākslas telpu un arī apgleznoto kapelu veidolā. Nule šai buķetei pievienojies jauns pieturpunkts – franču mākslinieka Bernāra Venē (Bernar Venet) mākslas fonds. 73 gadus vecais Venē ir pazīstams ar saviem izteikti konceptuālajiem, matemātiskās formulās balstītiem darbiem un savā ziņā tiem simboliski piepulcējams arī šis projekts. Četru hektāru lielajā īpašumā Le Muy, kas atrodas 65 kilometrus no Nicas, eksponēta gan viņa 100 vienību lielā mākslas kolekcija (kurā cita starpā pārstāvēts gan Sols Levits, gan Frank Stella, Dan Flavin, Arman, César u.c.), gan Venē paša lielformāta objekti. Tostarp viens no viņa jaunākajiem darbiem “Collapse” - septiņus metrus gara un 150 tonnas smaga tērauda instalācija. 

Atšķirībā no citiem kolekcionāriem, kas ir nodarbināti ar to, kā un kur eksponēt savā īpašumā esošos mākslas darbus, lielākajai daļai no tiem rodot mājvietu noliktavās, Venē fonda teritorijā izstādījis visu savu kolekciju. Kā mākslinieks apgalvo intervijā Financial Times: “Daži cilvēki domā, ka tas ir ļoti dāsni no manas puses – padarīt visu šo mākslu publiski apskatāmu. Es domāju, ka daudz dāsnāk tas ir no manas sievas un bērnu puses, kuri to nemantos. Un līdz ar to varēs ilgāk baudīt mākslu fondā, tā vietā, lai to pārdotu nodokļu nomaksāšanas nolūkos. Visa šī māksla nepieder mums, tai galarezultātā jāpieder visiem.” Fonds publikai atvērts no septembra un tā apmeklējums iespējams tikai iepriekš piesakot vizīti.

www.venetfoundation.org

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: