GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Marseļa

KultūraVērts izbaudīt

IZVĒLIES OBJEKTU

Château La Coste« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Marseļa · Vērts izbaudīt ·

Château La Coste

Autors: Gunita Kakteniece0 ATSAUKSMES

Château La Coste

Vīna darītava Château La Coste – tas ir mūsdienīgs stāsts par mākslas, arhitektūras un vīna stihiju apvienojumu, kurā vienlaikus inteliģenti sarokots dabas un cilvēka veikums.

Starptautiska zvaigžņu arhitektu un mākslinieku plejāde Château La Coste teritorijā ar tās reljefa slīpnēm un klajienēm katrs radījuši savu īpašu dialogu – arhitektūras vai vides objekta formā.

Foto: Château La Coste

Kamēr Château La Coste vīna ražošanas un uzglabāšanas virszemes zāle jeb chai uzticēta franču stārhitektam Žanam Novelam, vīna darītavas viesu uzņemšanas ēka (mākslas centrs, recepcija, veikals un restorāns) nodota slavenā japāņu arhitekta Tadao Ando izdomai. Stikla un betona arhitektūras struktūru Ando, kā vieglu papīra kuģi, ieslidinājis sekla baseina ūdenī, kurā bez Provansas-Alpu-Azūra krasta debesīm spoguļojas arī Luīzes Buržuā monstrozais posmkājis - bronzas un nerūsējošā tērauda zirneklis (Crouching Spider, 2003). Turpat arī japāņu fotogrāfa Hirosi Sugimoto matemātiskā vienādojuma transformācija materiālā objektā (Mathematical Model 012, 2010) un Aleksandra Kaldera mobilā skulptūra (Small Crinkley, 1976). Tas nebūt nav viss. Dodoties tālāk aptuveni divu stundu garā pastaigas maršrutā caur vīna dārziem uz tuvējo mežu, savā ceļā sastapsiet Treisijas Eminas kaķēnu mucā (Self Portrait: Cat in a barrel, 2013). Muca novietota garas skatu laipas galā, bet kaķēnam acīs iespējams ielūkoties caur mucas spundes caurumu. Kaut kur mežmalas nogāzē klīst arī septiņas Maikla Staipa bronzas lapsas (Foxes, 2008). Kamēr priežu jaunaudzē britu mākslinieka Laiema Gilika rotaļīgā daudzkrāsu metāla bīdāmo sienu instalācija (Multiplied Resistance Screened, 2010) ļauj apmeklētājiem spēlēties ar košu krāsu kombinācijām, skaņu skulptora Pola Matisa zvans (Meditation Bell, 2012) ļauj ietrīsināt gaisu ar dziļām skaņas vibrācijām.

Château La Coste mākslas un arhitektūras maršruts aizvien ir savā attīstībā un, šķiet, ka darbu īpašnieks – īru mākslas kolekcionārs un nekustamo īpašumu binzesmenis Paddy McKillen apstāties neplāno. Vēl nesen līdzās Frenka Gērija mūzikas paviljona projektam, uz savu paviljona prezentāciju tika aicināti arī Ķīnas mākslas disidents Ajs Veivejs un amerikāņu gaismas instalāciju tēlnieks Džeimss Tarels.

750 Route De La Cride
13610 Le Puy-Sainte-Réparade
chateau-la-coste.com

 

06/2015

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: