GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Laikmetīgās kultūras mezgls· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Cent Quatre« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Parīze · Kultūra · Mākslas telpa

Cent Quatre

Autors: Gunita Kakteniece0 ATSAUKSMES

Cent Quatre

Cent Quatre jeb 104 ir viens no pēdējo gadu iespaidīgākajiem un dārgākajiem Parīzes mākslas un kultūras dzīves projektiem. 39 tūkstošus kvadrātmetru liela platība atvēlēta 104 atsevišķām mākslas telpām jeb studijām. Režisoru Robert Cantarella un Frédéric Fisbach izlolotā ideja vēl pirms tās realizēšanas pamanījās izraisīt pamatīgu ažiotāžu, taču nu gandrīz simt miljonu vērtais projekts ieguvis reālas aprises. Mākslas komplekss ierīkots kādreizējās 19. rajona kapličas telpās. Tiesa, ķieģeļu sienas, vairākus metrus augstie griesti un stikla jumts drīzāk atgādina izbijušu noliktavas angāru. Tieši nabadzīgās Parīzes priekšpilsētas atdzīvināšana bija galvenais arguments par labu projekta īstenošanai. Šobrīd 19. rajonu apdzīvo visdažādāko etnisko grupu imigranti un bezdarbs sasniedzis 20% robežu, taču līdz ar Cent Quatre šķietami nepievilcīgais nostūris varētu iegūt jaunu elpu. Pagaidām gan visas studijas vēl netiek izmantotas, taču tuvākā pusgada laikā 104 solās kļūt par vienu no Parīzes modernās mākslas TOP vietām.
Plāni ir grandiozi. Jau šobrīd tiek rīkoti dažādi mākslas pasākumi, jauno talantu izstādes, forumi, prezentācijas, modes skates, koncerti, šovrūmi un darbnīcas. Katru gadu iecerēts īstenot aptuveni 30 mākslas projektus, kuros piedalītos vismaz 200 franču un ārvalstu mākslinieku. Neatkarīgi no tā, vai tā ir arhitektūra, deja, teātris, mūzika vai dizains. Īpaša vieta atvēlēta arī bērniem. Tā sauktā Bērnu māja ir kā mākslas rotaļu laukums, kurā klausoties, runājot un komunicējot šedevrus rada arī mazie mākslinieki. Turklāt telpa ierīkota ar šeit strādājošo dizaineru un mākslinieku gādību, sākot no mēbelēm un interjera objektiem, beidzot ar grāmatām un rotaļlietām.
Cent Quatre atrodas arī restorāns, kafejnīca un vairāki veikali, tai skaitā grandiozs grāmatu veikals. To veido trīs atsevišķas nodaļas - vispārīgā literatūra, bērnu grāmatas un spēles, kā arī mākslai veltīta grāmatu un publikāciju kolekcija.

104 rue d'Aubervilliers / 5 rue Curial
75019 Paris

www.104.fr

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: