GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Leģendāra klasikaKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Hotel Lutetia« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Parīze · Kur nakšņot · Leģendāra klasika

Hotel Lutetia

Autors: 0 ATSAUKSMES

Hotel Lutetia

Parīze vienu pēc otra 21. gadsimta dzīvē un ritmā iesēdina savus vēsturiskos hoteļu milžus. 2016. gadā pēc vērienīgas rekonstrukcijas durvis vēra The Ritz, savukārt 2018. gada jūnijā ne mazāk pompozi visā savā godībā tiks jaunatklāta Kreisā krasta leģenda – Hotel Lutetia. Naktsmītne, kuras vēsture ir glamūrs un vienlaikus arī traģisks visas Parīzes 20. gadsimta vēstures spogulis. Hotel Lutetiastāsts aizsākās 1910. gadā, kad ikoniskā Parīzes Kreisā krasta universālveikala Le Bon Marché dibinātājaatraitne izlēma iepretim izsmalcinātajam iepirkšanās templim uzcelt viesnīcu.Sākotnēji greznā Art DécounArt Nouveaustilistikā izturētā ēka,bija iecerēta kā naktsmītne, kur izmitināt universālveikala piegādātājus un klientus, taču pavisam drīz – Kreisā krasta rajonam iemantojot 20. gadsimta sākuma Parīzes intelektuālās un mākslinieciskās dzīves epicentra auru, Hotel Lutetia kļuva par visa veida radošo prātu tikšanās vietu. Džeimss Džoiss te daļēji uzrakstīja savu “Ulisu” Pablo Pikaso 1918. gadā kādu laiku te mitinājās kopā ar Doru Māru, Hotel Lutetiadzīvojis arī Anrī Matiss un tās bāra patstāvīgajiem apmeklētājiem piederējis gan Andrē Žids, gan Žans Pols Sartrs, Ernests Hemingvejs, Žozefīne Beikere, Antuāns de Sent-Ekziperī un daudzi citi. Viesnīcas ziedu laikos tās interjerā bija izvietoti 280 mākslas darbi un cita starpā tā lepojās arī ar Deivida Linča un Armāna dizainētiem apartamentiem.

Diemžēl līdzās bohēmai Hotel Lutetia liktenī ir arī traģiskas epizodes. Sākoties Otrās Pasaules karam, te patvērumu no nacistiem rada ebreju bēgļi no jau okupētām Eiropas valstīm un pārējās Francijas. Taču pavisam drīz sekoja skarbs kūlenis – viesnīca, kas vēl nesen bija glābjoša oāze, kļuva par vācu slepenā dienesta galveno mītni. 1944. gadā, pēc Parīzes atbrīvošanas, Hotel Lutetia atkal bija lemta zīmīga loma – te atradās centrs, kurā ieradās koncentrācijas nometnēs izdzīvojušie un holokaustu pārcietušie, mēģinot atjaunot saikni ar savām kara gados izkliedētajām ģimenēm. Viesnīcas sienām piedzīvojot ne vien atkalredzēšanās prieka, bet arī sāpju un izmisuma asaras.

2014. gadā, kad viesnīca tika slēgta rekonstrukcijai, gandrīz viss Hotel Lutetiamantojums (kopumā vairāk kā 3000 visdažādāko priekšmetu) tika izlikts izsolē un tās ietvaros vairākas dienas bija publiski apskatāms, pulcējot apmeklētāju ordas. Viesnīcas jaunais īpašnieks ir luksusa viesnīcu tīkls The Set un tās rekonstrukcijas projektu vadījis pazīstamais franču arhitekts Žans-Mišels Vilmots. Agrāko 233 istabu vietā tagad tajā ir 184, un fasādi – rūpīgi nopucēti, joprojām grezno savulaik tēlnieka Leon Binet un slavenā aktiera Žana-Pola Belmondo tēva Pola Belmondo veidotie ciļņi. Līdz ar restaurāciju durvis vērs gan vēsturiskā viesnīcas brasērija, džeza bārs un Oranžērija, gan arī jauns restorāns Salon Crystal.

45 Boulevard Raspail, 75006

Foto - Publicitātes foto

05/2018

 

hotellutetia.com

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: