GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņot· Stila krējums· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Leģendāra klasikaKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

La Belle JulietteApostrophe HotelHotel Particulier MontmartreFouquet's BarriereHotel BellechasseL’HotelHôtel du Petit MoulinAzzedine Alaia 3 Rooms« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Parīze · Kur nakšņot · Stila krējums

La Belle Juliette

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

La Belle Juliette

Nesen Parīzes bohēmiski romantiskajā Kreisajā krastā durvis vērusī La Belle Juliette ir viesnīca - stāsts. Precīzāk, brīnišķīga un bezgala romantiska franču pasaka, iemiesojusies viesnīcas veidolā. Un kā jau īstās pasakās, te netrūkst nekā - ne pūdera, ne šampaniešu, ne neskaitāmu izsmalcinātu detaļu, ne bezgala valdzinošas galvenās varones, kas ar šarmantas namamātes virtuozitāti jauc visu tās tuvumā nokļuvušo prātus. Pārkāpjot La Belle Juliette slieksni, jūs it kā nokļūstat Skaistās Žiljetas mājās. Kaut tieši šeit viņa nekad nav dzīvojusi, Žiljeta nav izdomāts personāžs, bet viena no leģendārākajām 18. gadsimta Parīzes sabiedrības dāmām. Piedzimusi Lionā, 15 gadu vecumā viņa apprecējās ar baņķieri Žaku Rekamjē (Jacques Recamier) un pārcēlās uz Parīzi. Vairāk kā 30 gadus - līdz pat savai nāves stundai 72 gadu vecumā, Skaistā Žiljeta, kas dažkārt tika dēvēta arī par Dievišķo, bija sava literārā salona dvēsele. Regulāriem viņas salona apmeklētājiem piederēja Delakruā un Balzaks, kā arī viņas vienīgā un īstenā mūža mīlestība - franču rakstnieks, politiķis un diplomāts Fransuā Renē de Šatobriāns (1768 - 1848), kurš tiek uzskatīts arī par franču romantisma literatūras tēvu. Viņa savaldzināja daudzus vīriešus un pazina daudzus monarhus. Luiju XVI un Mariju Antuaneti, Napoleonu I un kā mazu puiku arī Napoleonu II.


Foto: La Belle JulietteFoto: La Belle JulietteFoto: La Belle Juliette


Tiem, kas viesnīcu izvēlas kā vienkārši komfortablu naktsmītni, La Belle Juliette diezin vai būs piemērota. Jo patiesībā tā nav viesnīca, bet gan atdzīvojušās grāmatas lappuses, kas ne tikai lasītāju ieved aizraujoša sižeta līkločos, bet ievelk īsteni intelektuālā rēbusā. Katrs no viesnīcas stāviem it kā izspēlē kādu Žiljetas dzīves epizodi. Pirmais, izturēts gaišos un romantiskos toņos, ir vissievišķīgākais - veltījums divām savulaik nešķiramām draudzenēm Madame Recamier un Madame de Stael. Valdzinošām sabiedrības dāmām un vienlaikus pārliecinātām sava laika feministēm. Otrais stāvs ir oda Itālijai, kas Žiljetai daudzkārt kalpojusi kā iedvesmas avots un patvērums, līdzīgi kā daudziem tā laika inteliģences pārstāvjiem, kas Napoleona Bonaparta laikā bija spiesti turp doties brīvprātīgā trimdā. Lielās freskas iztēlē uzbur vieglas miglas piestrāvotas ceļa ainavas. Trešais stāvs ir veltījums Renē Šatobriānam, par interjera iedvesmas avotu kalpojot viņa memuāriem. Ceturtais stāvs jeb Les Chauseries iemieso tā laika literāro salonu atmosfēru, kur tika rīkotas balles un tikās slavenas personības. Savukārt lejasstāva bārs Talma ir veltījums vienam no sava laika slavenākajiem aktieriem, kurš bijis arī biežs Žiljetas salonu viesis un Napoleona Bonoparta favorīts. Arī pārējās koplietošanas telpas - ar sofām, mīkstiem zviļņiem un neskaitāmām laika patinu imitējošām detaļām, iemieso dzīvojamā salona atmosfēru, tādējādi tikai vēl vairāk pastiprinot sajūtu, ka esat ciemos, ne viesnīcā. La Belle Juliette ir arī neliels " slepens" iekšējais dārzs.


Foto: La Belle JulietteFoto: La Belle JulietteFoto: La Belle Juliette


Viesnīcas interjeru veidojusi franču augstās modes interjeriste Anne Gelbard, ar kuru savu mājas tekstila kolekciju veidošanā sadarbojies gan Diora nams, gan Kristians Lakruā. Viņas ambīcija bijusi radīt izsmalcinātu vidi (attiecīgā perioda mēbeles, ar roku gleznotas freskas, speciāli viesnīcai austs tekstils), kurā līdzāspastāv klasika un laikmetīgums, izcilas kvalitātes luksusa materiāli un jaunākās tehnoloģijas (iMac katrā istabā utt.), dizains un komforts. Savukārt istabām personiskumu un patinas sajūtu piešķir daudz dažādu rūpīgi izvēlētu detaļu - retas, antikvariātos atrastas grāmatas, žurnāli, markas, pastkartes, ilustrācijas, fotogrāfijas, kas it kā uzbur Žiljetas laika sajūtu.


Foto: La Belle JulietteFoto: La Belle JulietteFoto: La Belle Juliette


Viesnīcā ir 34 istabas, kā jau Parīzē - tās salīdzinoši ir mazas (13 līdz 35 kvadrātmetri). Katrā stāvā īpašākās ir tās, kuru numurs beidzas ar skaitli "9" - to dizainam romantiski šarmanti apvienojot istabu ar vannasistabu. Retro stila vanna novietota it kā stiklotā verandā (kas gan patiesībā nav veranda, bet tās ilūzija), tieši iepretim gultai. Savukārt aiz lielajiem, vecajiem logiem tieši iepretim vīd klusa Parīzes iela. Līdzīgi kā Parīzes leģendārie literārie saloni, arī La Belle Juliette drīzāk ir pieaugušo dzīves teātra skatuve un ģimeniskām nedēļas nogalēm ar bērniem nav īsti piemērota. Papildus gultu istabā netiek piedāvāts ievietot un, ja tomēr plānojat te nakšņot ar mazuli, nāksies viņam īrēt atsevišķu istabu.


Foto: La Belle JulietteFoto: La Belle JulietteFoto: La Belle Juliette


Tiem, kuri romantisku nedēļas nogali un kultūrtūrismu apvieno ar iepirkšanos, La Belle Juliette ir ideāla naktsmītne - dažu minūšu gājiena attālumā atrodas izcilākais Parīzes modes universālveikals Bon Marche.


92 rue de Cherche-Midi
75006 Paris

www.labellejuliette.com

 

 

04/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: