GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Atēnas

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezglsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLietas, kas jāizdaraVērts zinātRaksti

IZVĒLIES OBJEKTU

Museum of Cycladic Art (Kiklādu mākslas muzejs)Jaunais Akropoles muzejsTechnopolisBenaki Museum Cultural CentreBenaki muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · grieķija · Atēnas · Kultūra · Muzeji

Jaunais Akropoles muzejs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Jaunais Akropoles muzejs

2009. gadā durvis vērušais Jaunais Akropoles muzejs ir pēdējo gadu iespaidīgākā un arī pretrunu apvītākā kultūras celtne Atēnās. Muzejs tapis teju 40 gadus (tieši tik ilgi gaisā virmojusi tā būvniecības ideja) un tā monumentālā betona un stikla tēla veidola autors ir šveiciešu-amerikāņu arhitekts Bernards Šumi (Bernard Tschumi).

Foto: Jaunais Akropoles muzejs

Muzejs atrodas vien pāris minūšu gājiena attālumā no Akropoles un ieeja tajā ir pa rampu, tādējādi simboliski atgādinot kāpienu Akropolē. Tā pirmais stāvs veltīts pirms Partenona periodam, savukārt Partenona skulptūras atrodas augšstāva stikla galerijā. Apjoma ziņā tā ir tieši tika liela kā Partenons, kamēr pats Partenons vīd iepretim kalnā – aiz galerijas stiklotajiem logiem.

Foto: Jaunais Akropoles muzejs

Muzeja fondos kopumā glabājas vairāk nekā 4000 antīkās mākslas paraugu, tostarp tie, kas reiz rotāja Akropoli, un tā vadība kā savu mērķi izvirzījusi Akropoles dārgumu pilnīgas ekspozīcijas izveidi. Tas nozīmē, ka tā pretendē arī uz tā dēvētajiem „Eldžina marmoriem", kuri nu jau vairāk nekā 200 gadus atrodas Londonā. 1801. gadā tos no Grieķijas aizveda britu diplomāts Eldžins.

Foto: Jaunais Akropoles muzejs

Desmitgadi vēlāk, nonācis finansiālās grūtībās, viņš tos par tam laikam ievērojamu summu (35 000 mārciņu) pārdeva britu valdībai. Tā grieķu dārgumi nonāca Britu muzeja kolekcijā, kas šobrīd žēlsirdīgi dažus no tiem aizdevusi Jaunā Akropoles muzeja ekspozīcijai, taču juridiski īpašnieks joprojām ir tas pats vecais. Šis joprojām ir nerimstošu disputu temats – kamēr daļa kaismīgi cīnās par “Eldžina marmoru” atgriešanu Grieķijai, citi (un viņu vidū arī daudzi grieķi) uzskata, ka tie lieliski izskatās arī Britu muzejā.

Dionysiou Areopagitou Street
www.theacropolismuseum.gr

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: