GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Atēnas

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezglsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLietas, kas jāizdaraVērts zinātRaksti

IZVĒLIES OBJEKTU

Museum of Cycladic Art (Kiklādu mākslas muzejs)Jaunais Akropoles muzejsTechnopolisBenaki Museum Cultural CentreBenaki muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · grieķija · Atēnas · Kultūra · Muzeji

Technopolis

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Gazi ir rajons ar pilnīgi citu Atēnu sajūtu, un tieši šī iemesla dēļ - teju obligāta apmeklējuma vērts. Savu nosaukumu ieguvis pateicoties gāzes fabrikai - šodien dēvētai par Technopolis, kura te atradās no 1857. līdz 1984. gadam. Starp citu, tā bija pēdējā fabrika Eiropā, kas līdz pat slēgšanas brīdim funkcionēja tradicionālā stilā. Šodien Technopolis ir industriāls muzejs, neskaitāmu kultūras projektu mājvieta, jaunu ideju laboratorija. Saglabājot pagātnes elementus - skursteņus, gāzes glabāšanas konteinerus, tuneļus utt., tā ir viena no fascinējošākajām industriālajām/kultūras teritorijām Eiropā. Tās tēlam - īpaši ar naksnīgajā pilsētā sarkani, teju caurspīdīgi izgaismotajiem skursteņiem, kļūstot par būtisku mūsdienu Atēnu seju.
Technopolis notiek videomākslas, džeza festivāli, no šī gada 10. septembra līdz 18. novembrim - arī 1. Atēnu mākslas biennāle Destroy Athens.
Projekts tika uzsākts 1999. gadā, ar Atēnu municipalitātes atbalstu, un tika veltīts grieķu komponista Manos Chatzidakis piemiņai. Savukārt visas astoņas Technopolis ēkas nosauktas astoņu pazīstamu grieķu dzejnieku vārdus.
Technopolis teritorijā atrodas arī stilīgs suvenīru veikaliņš un bārs, iekārtojies kādā no izbijušiem gāzes konteineriem. Siltās dienās tā terase ir ideāla vieta glāzei vīna.

Athens Technopolis
100, Piraeus Str., 11854 Athens

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: