GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rodas sala

EsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · grieķija · Rodas sala · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lietas, kas jāizdara

AIZBRAUCIET LĪDZ LINDOS. Lindos atrodas 49 kilometrus no Rodas pilsētas, Egejas jūras krastā, stāvas klints pakājē. Šodien nelielā pilsēta ar mirdzoši baltajām mājiņām, savulaik bijusi nozīmīga osta, tās vēsturei iesniedzoties 3000 gadu garumā. Lidos lepnums ir Akropole – pašā kalna galā, 116 metru augstumā. Mitoloģija vēsta, ka to še reiz dibinājis Danaus, kas ieradies salā kopā ar savām 50 meitām, lai te meklētu patvērumu no Hēras dusmām. Pie Lindos krastiem kuģa avārijā cietis arī apostulis Pauls, kura vārdā nosaukts viens no šejienes gleznainajiem līcīšiem – St. Paul's Bay. Kaut Lindos ir iecienīts vienas dienas galamērķis, lai šarmanto pilsētiņu izbaudītu pilnībā, vislabāk tajā arī nakšņot.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

AIZBRAUCIET LĪDZ ELEOUSAI. Musolīni periodā, kad Rodas sala atradās Itālijas pakļautībā, tā tika pasludināta par “Egejas jūras itāļu salu” galvaspilsētu, kļūstot par placdarmu arī virknei vērienīgu infrastruktūras un arhitektūras projektu. Vislielākā koncentrācijā tā laika pēdas meklējamas Eleousa ciematā salas vidienē, Profitis Ilias kalnu grēdas pakājē – apmēram 37 kilometru attālumā no Rodas pilsētas. Gandrīz visas ēkas šajā apkaimē ir itāļu celtas, un par vienu no spilgtākajām zīmēm uzskatāms kādreizējais sanatorijas ēku komplekss, kuru itāļu cēluši vēl pirms Pirmā pasaules kara. Pateicoties šejienes kalnainajam apvidum un klimata īpatnībām, sanatorija tikusi uzskatīta arī par piemērotu dažādu plaušu saslimšanu ārstēšanai. Kopš 1949. gada tā ir slēga, kādreiz prominentajai ēkai pamazām aizejot nebūtībā. 

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

UZKĀPIET/UZBRAUCIET FILERIMOS KALNĀ. Tas atrodas tikai 8 kilometrus ārpus Rodas pilsētas un ir 267 metrus augsts. Panorāma no šī skatu punkta ir fantastiska, mazliet dūmakā tīts tālumā vīd arī Turcijas krasts. Stāvās takas terasēs – starp priedēm un cipresēm, majestātiski klīst pāvi, demonstrēdami savas greznās astes. To te ir vairāk kā simts, dažs ik pa mirklim arī paceļas spārnos, nolūkodamies garāmgājējos no koka zara. Pašā kalna galā atrodas Filerimos klosteris, kuru 15. gadsimtā še cēluši Svētā Džona ordeņa bruņinieki, turku laikā klosteris tika iznīcināts līdz 20. gadsimta sākumā to restaurēja itāļi. Vasarās klostera teritorijā krāšņi zied bugenvilejas. Rodieši šo vietu iecienījuši kāzu ceremoniju reizēs.

AIZBRAUCIET UZ SYMI. Līdz nelielajai salai no Rodas pilsētas Mandráki ostas ved prāmis un brauciens ir apmēram stundu ilgs. Savulaik Sými bijusi viena no bagātākajām apkārtnes salām un ir īpaša ar savu unikālo neoklasikas stila arhitektūru. Stāvajā krastā ieceltās salas galvaspilsētas krāsainās ēkas tai tuvojoties pamanāmas jau no krietna attāluma, līdzinoties gleznainai pastkartei.   Vienā salas malā atrodas arī ercenģeļa Mihaela klosteris, kas ir iecienīts svētceļnieku galamērķis, kurp uz svētdienas misi bieži dodas arī rodieši.

Pirms Otrā pasaules kara Sými pilsētā bijuši krietni vairāk iedzīvotāju nekā Rodas pilsētā, un, pateicoties senajām zvejniecības un kuģu būvēšanas tradīcijām, tā bijusi arī ļoti bagāta. Tiesa, šodien lielākā daļa senās godības ir zudusi un salas galvenais rūpals ir tūrisms.

IZSTAIGĀJIET TAUREŅU IELEJU. Tā atrodas salas rietumos, 27 km attālumā no Rodas pilsētas. Taka, kas ved cauri ielejai, ir 1300 metrus gara un noslēdzas pie Panagia Kalopetra svētā klostera. Sajūta mazliet kā nokļūstot leknā pasaku mežā – ar maziet tiltiņiem, čalojošiem strautiem un visapkārt riņķojošiem taureņiem. To te ir tūkstošiem, tiesa, pēdējos gados taureņu (Panaxia quadipunctaria) populācija ir jūtami sarukusi un tas diemžēl noticis tieši pateicoties tūristiem. Tālab ielejā aizliegts plaukšķināt, svilpot un veikt visādas citas darbības, kas izaicina taureņus lidot bez apstājas, tādējādi iztērējot visus savas dzīves enerģijas resursus. Īstais laiks, kad šurp doties, ir no paša jūnija sākuma līdz septembrim.

UZKĀPIET PANAGIA TSAMBIKA SVĒTAJĀ KLOSTERĪ. Tas atrodas kalnā, Rhodes- Lindos  ceļa malā, līdz noteiktam posmam iespējams uzbraukt ar mašīnu, bet tālāk – cauri ciprešu un priežu mežam, augšup ved stāva taka ar 297 pakāpieniem. Baznīca atrodas 320 metru augstumā un ir leģendārs svētceļnieku galamērķis. Tās ikonai tiek piedēvētas brīnumainas īpašības, mitoloģija vēsta, ka tā palīdz tikt pie bērna pāriem, kam tas līdz šim nav izdevies. Tālab šurp dodas daudzas apkārtnes sievietes, ziedojot ikonai bērnu lelles. Un, ja pēcāk piedzimst mazulis, meitene pateicībā tiek nosaukta par Tsambika, bet puika par Tsambikos. Ieklausoties vietējo runās, ātri vien sapratīsiet, ka uz salas šie ir divi populārākie vārdi. No kalna, kurā atrodas svētnams, paveras arī brīnišķīga apkārtnes panorāma.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: