GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tallina

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

RoST Leib & KohvLeib Resto ja AedVon Krahl AedNOATuljakArt PrioriBollywoodKadriorgMust PuudelNopBoheemF-HooneSfääRMoonGloriaNehGloria Wine CellarNokuBestsellerCafe JosephineChocolaterie (Chocolats de Pierre)Buenos AiresAfrican KitchenElevantKuldse Notsu Kõrts (The Little Piggy Inn)TroikaSpirit CafeÖBocca« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · igaunija · Tallina · Kur paēst ·

F-Hoone

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

F-Hoone

Tallinas Kalamaja priekšpilsētā, kur šodien bezrūpīga bohēma mijas ar radošu darba sparu, līdzās 20. un 30. gadu koka apbūvei savulaik izbūvēti arī industriālie kompleksi, kurus apjož dzelzceļa līniju stīpa.
Runā, ka Mihaila Kaļiņina Elektronikas rūpnīcā savulaik tika būvētas pavisam sarežģītas iekārtas, kas tika nosūtītas orbītā līdz ar slaveno Sputnik mākslīgo pavadoni. Šodien no Kaļiņina fabrikas kompleksa, tagad saukta Telliskivi Loomelinnak, kosmosā tiek raidītas un no tā saņemtas radošās idejas. Šobrīd Telliskivi Loomelinnak ir mākslinieku studiju, kultūras un izklaides centrs, savukārt kompleksa F-korpusā jeb F-Hoone nesen iekārtojies restorāns ar tādu pašu nosaukumu.

Tā atvēršanu vietējie gaidījuši ilgi, jo nebūt ne mazajā radošajā apmetnē nebija vietas, kur ieturēt maltīti. Tagad, kad durvis vēris restorāns, vietas pietiek visiem - plašās ražotnes telpas izmantotas pilnībā - no viena ēkas gala līdz otram, bet āra galdiņi izkārtoti abpus iebraucamajam ceļam.

F-Hoone telpa nudien ir iespaidīga - vairākus metrus virs jūsu galvas metāla trosēs uzstādīts rotējošs ventilators. Uz līdz ar palodžu līmeni izbūvētā paaugstinājuma, vairākus metrus augsto logu fonā - pusdienotāju galdiņi izskatās kā sīciņas, abstraktas skatuves dekorācijas. Aplūkojot sienas, variet vien iztēloties, kādam nolūkam katrs kvadrātmetrs reiz kalpojis - te tās ir gludi apmestas un balsinātas, te balsinātas, bet ar savu dabīgo „zemādas faktūru", te atsedzas ķieģeļu mūris, te izspraukušās akmens asās malas, te atklājas kādi senāki mēģinājumi izteikties krāsās - „padomju" zaļajā un dzeltenā. Gar vienu telpas sānu visas sienas garumā stiepjas vairākus metrus gara, ar krāsainu, glazētu flīžu mozaīku noklāta lete, virs kuras viena aiz otras - iespaidīgas alumīnija lampas.
Vietējie mākslinieki ar baltu skaudību sirsnīgi nosūkstās, ka šī ēka būtu īstā vieta viņu sapņu studijai.

Lai gan F-Hoone durvis vēra pavisam nesen, šur tur tiek lēsts, ka te, iespējams, šobrīd rodama labākā virtuve Tallinā. Katrā ziņā kokosriekstu-vistas zupa ar čili nudien ir gāršām bagāta un tik spirdzinoša, ka liek pat prātam ātrāk darboties.

F-Hoone paredz vietas 150 pusdienotājiem, pēcpusdienas stundā teju visas vietas ir aizpildītas ar Tallinas kolorītāko publiku, citas - aizzīmogotas ar rezervācijas kartītēm.

Telliskivi 60A
6801114

fhoone@gmail.com

 

 

Foto: www.eestirestoranid.ee

 

07/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: