GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tallina

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Labākā šokolāde· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Eko veikali· TirgusMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Tallinn Design HouseZIZIEstonian Design HouseHelina Tilknu nordik« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · igaunija · Tallina · Kur iepirkties · Dizains

Estonian Design House

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Estonian Design House

Pagājušajos Ziemassvētkos Igaunijas dizaina mākslinieki saņēma ilgi gaidītu dāvanu - savas dizaina mājas un miera ostu - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Pretēji industriālo teritoriju kultūr-transformācijas tendencei, šī nav ar lauzni izlauzta telpa kādas jau mirušas cementa fabrikas tumšākajā kaktā. Igaunijas Dizaineru Asociācija parūpējusies par idillisku, baltā kaļķakmens ēku pašā ūdens malā - bijušās zvejas ostas teritorijā. Dizaineru Asociācija turpmāk ēku nomās no slavenākā igauņu modes spīdekļa Ivo Nikkolo, lai gan vēl senākā pagātnē šis divstāvu nams ar dažiem apaļiem iluminatora stila logiem piederējis ostai un kalpojis kā garāža ostas priekšnieku smalkajiem spēkratiem.

Tagad Kalasadama 8 ir vienīgā Igaunijas dizaina publiskā telpa - galerija/šovrūms kurā pārstāvēti Igaunijas Dizaineru Asociācijas locekļu un topošo dizaina mākslinieku darbi. Tā kā visu dizaina veikumu nav iespējams eksponēt vienuviet, tad galerijā reprezentēti atsevišķi darbi, taču pilnu dizaina ainu iespējams iepazīt gan mājas lapā, gan turpat esošajā informācijas centrā, kurā iespējams iegūt arī visu informāciju par Igaunijas dizaina norisēm.

Piejūras teritorija, protams, diktē savus noteikumus - ja dienu kausē saule, tad šeit tā burtiski dedzina, ja pūš vējš, tad šeit tas brāzmo visasāk, un kur gan pilsētā kuģu bazūnes ir vēl dobjākas! Šīs vietas kaprīzes kā labu iedvesmas avotu izmanto dizaineri, kuri ēkas otrajā stāvā iekārtojuši savas meistardarbnīcas.

Anothertravelguide.com uz mirkli varēja ielūkoties ādas somu un aksesuāru dizaineres Stella Soomlais studijā, kad uz ar dažādu krāsu un piegriezumu ādas sloksnēm noklātā galda tapa mazā, zilā somiņa.

Foto: Estonian Design House

Galerijas blakus durvīs mājo Oot-Oot lounge (lounge.oot-oot.com) - dizaina mājas kafejnīca un radošais klubs, kurā satiekas visi „kalamājieši" (Kalamaja - vecākais Tallinas piepilsētas rajons, agrākais „jūras vilku" ciemats, kuru pēdējos gados kā dzīves un radošās darbības mājvietu iecienījušas Tallinas radošās personības).

Kalasadama 8
www.edl.ee
edl@edl.ee

 

07/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: