GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Milāna

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

"Klusuma kvartāls" jeb ceļojums vecajā MilānāMaršruti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Milāna · Maršruti · Maršruti

Maršruti

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Ja jums ir viena diena Milānā

- Vislabākā vieta rīta kafijai Itālijas dizaina metropolē Milānā ir kāds no ēnainajiem viesnīcas BVLGARI dārza kafejnīcas galdiņiem.

- Tikai nenokavējiet savlaicīgi rezervēto 15. gadsimta renesanses baznīcas Santa Maria Delle Grazie apmeklējumu, kuras ēdamtelpā atradīsiet vienu no pasaules mākslas vēstures „slavenībām" - Leonardo da Vinči fresku Pēdējais vakarēdiens (Il Cenacolo Vinciano).

- Tālāk pastaigas solī aizstaigājiet līdz Spazzio Rossana Orlandi. Vienai no Milānas dizaina gardēžu iecienītākajām adresēm. Galerijai/koncepta veikalam, kas iemājojis izbijušās 19. gadsimta kaklasaišu rūpnīcas telpās. Viena tā daļa atvēlēta dizainam, otra - modei. Cenas gan labāk neskatīties, uztveriet šo vietu kā iedvesmas avotu un estētisku baudu, kur vienuviet sapulcēts visvislabākais - mūsdienu dizainā, laikmetīgajā mākslā, modē un fotogrāfijā. Visas Spazzio rodamās lietas ir vienā eksemplārā un tā vien šķiet, ka saimniecei acīmredzami žēl no tām šķirties...

- Papusdienojiet Latteria San Marco - nelielā ģimenes restorāniņā vien ar septiņiem galdiņiem, ēdiena un atmosfēras ziņā tas iemantojis īstenu kulta statusu milāniešu vidū. Te nepieņem rezervācijas un saimniece senjora Marija savus viesus pazīst pēc sejas, tiesa, viņas smaidu izdodoties izvilināt tikai uzticamākajiem apmeklētājiem. Angliski runā vien aziātiskas izcelsmes bārmenis, labierīcības ir divas „pēdiņas" blakus pagalmā un arī kredītkartes te nepieņem. Publika - viss Milānas radošo aprindu zieds.

- Turpat netālu - Via Della Moscova 15, atrodas burvīgs vintage veikaliņš Libri& Robe (Grāmatas un Kleitas).
- Vintage cienītājiem vērts iegriezties arī Elio Ferraro Gallery/Store - tā ir leģendārā Florences vintage kolekcionāra Elio Ferraro pirmā un vienīgā adrese Milānā. Savulaik viņš kā dizainers strādājis gan Ferragamo, gan Pucci un "pazīst drēbi" kā reti kurš - gan tērpu izvēlē, gan veidā, kā tie tiek eksponēti.
- Aperatīvu nobaudiet L'Ombra de Vin. Nelielā, mazliet bohēmiskā kafejnīca pieder vienam no labākajiem Milānas vīna tirgotājiem. Vasarās galdiņi izlikti turpat uz ietves, savukārt ziemā - vīna pagrabā.

-Otru aperatīvu nobaudiet Bar Radzetsky - milāniešu vidū šis bārs iemantojis must be statusu, kaut atmosfēras ziņā jums, iespējams, šķitīs, ka drīzāk esat Ņujorkā nevis Milānā.

- Pavakariņojiet Alla Cucina Economica - saimniece ir no modes pasaules, taču gastronomijas kaislība izrādījusies spēcīgāka. Modes karjerai nu pārvilkta svītra, taču šo aprindu klienti nu kļuvuši par regulāriem nelielā restorāna apmeklētājiem. Ēdienkartē ir vien astoņas pozīcijas un ik vakaru viesus apkalpo saimniece pati.

Bvlgari Hotel, Via Privata Fratelli Gabba, 7/b, www.bvlgarihotels.com
Santa Maria della Grazie, Piazza Santa Maria delle Grazie, 2
Spazzio Rossana Orlandi, Via Matteo Bandello 14/16, www.rossanaorlandi.com
Lateria San Marco, Via San Marco 24
Libri&Robe, Via della Moscova 15
Elio Ferraro Gallery/Store, Via Pietro Maroncelli, 1, www.elioferraro.com
N'Ombra de Vin, Via San Marco 2
Cafe Radetzky, Largo la Foppa 5
Alla Cucina Economica, Via Francesco Guicciardini, 8, www.allacucinaeconomica.it

 

Ja Milānā esat divas dienas

- Visticamāk jau pēc pusotras Milānā pavadītās dienas jūs sev pārmetīsiet, ka līdz šim tā arī neesat iemācījies itāļu valodu. Nekad nav par vēlu! Dodieties uz veikalu Recordi Vittorio Emanuele galerijā un iegādājieties kādu no itāļu dziedātāju - intelektuāļu diskiem. Fabrizio de Andre, Lucio Batisti, De Gregori Giovanotti... Katra pareizi izrunāta frāze pēcāk tā silda pašapziņu...

- Ja neplānojat vakarā apmeklēt kādu no operas izrādēm, leģendārajā opernamā La Scala iegriezieties vismaz pa dienu - kaut tikai, lai apskatītu interjeru.

- Tas, ka viss Milānas modes un dizaina krējums meklējams leģendārajā „zelta kvadrātā" (Via Montenapoleone, Via della Spiga, Via Sant'Andrea, Via Santo Spirito), ir viens no šīs pilsētas visrūpīgāk kultivētajiem mītiem. Īstās pērles jāmeklē mazajās sānielās. Viena no tādām ir Santa Maria Novella - Itālijas parfīmu mākslas un farmācijas leģenda ar vairāk kā 800 gadu vēsturi. 1221. gadā ieradušies Florencē, Santa Maria Novella klostera paspārnē nelielo farmāciju, kur tika gatavoti dažādi balzāmi, zāles un krēmi, izveidoja dominikāņu mūki. Produktu sastāvā tiek izmantotas tikai dabiskās augu esences un to lielākā daļa joprojām tiek gatavota pēc senajām receptēm. Kā Water of the Queen, kas savulaik ticis gatavots speciāli Katrīnai Mediči.

- Netālu - Corso Magenta, atrodas arī Marchesi konditoreja - turpat pie letes pasūtiet marocchino vai corretto. Nekad nepasūtiet espresso, bet vienkārši un caffe, kas arī nozīmē mazu, labu un stipru kafiju. Neliekat manīt, ka esat tūrists! Kapučīno Itālijā dzer tikai līdz 11.00, nekādā ziņā ne pēcpusdienā vai pēc vakariņām.

- Ja vien nav īpašas nepieciešamības „modes trijstūra" apmeklējumu var arī izlaist, pietiks ar 10 Corso Como. Mežonīgā jasmīna (starp citu, Milānas simbola) krūmu ieskauts te atrodas viens no slavenākajiem multibrendu „mauzolejiem". Kā jau jebkurā mauzolejā, tā apmeklētāji ir galvenokārt tūristi. Milānieši te iegriežas vien aiz cieņas pret eleganto saimnieci - galeristi Karlu Sozāni (Carla Sozzani) vai arī vienkārši ieraduma pēc. Vietējie iepirkties dodas uz septiņu minūšu gājiena attālumā esošo 10 Corso Como outlet (Via Tazzoli 3), kas mēroga ziņā nebūt neatšķiras. Vien piedāvājumā ir iepriekšējo sezonu kolekcijas - ar 50 - 70% atlaidi.

- Ja sagadījies, ka esat nokavējis klasisko Milānas pusdienošanas laiku (lielākā daļa pilsētas restorānu 14.00 - 14.30 tiek slēgti), iespēju apmierināt izsalkumu nav daudz. Divas labākās izvēles ir vienīgais Milānas bistro Bistrot Giacomo (Via Pasquale Sottocorno 6) jeb nesen atvērtais restorāns veikala Aspesi pagalmā Via Montenapoleone. Taču tikpat labi variet doties uz Milānas Dizaina un arhitektūras muzeju, kura dārza kafejnīcā izsalkumu remdēt iespējams visas dienas garumā. Turklāt apskates vērta ir gan pati muzeja ēka, gan te rodamās izstādes. Vienlaicīgi parasti vismaz četras - veltītas dizainam, fotogrāfijai un laikmetīgajai mākslai.

- Pavakariņojiet Home (starp citu, svētdienās te ir arī lielisks brančs). Kreatīva, laikmetīga virtuve un dizaina metropoles cienīgs interjers. Turklāt - „ar pipariņu".

Ricordi, Via Ugo Foscolo, 3 (galleria Vittorio Emanuele II)
Teatro alla Scala, Piazza alla Scala, www.teatroallascala.org
Santa Maria Novella, Corso Magenta, 22
Pasticceria Marchesi, via S. Maria alla Porta 11/A
10 Corso Como, 10 Corso Como, www.corsocomo.com
Triennale Design Museum, Viale Emilio Alemagna, 6, www.triennaledesignmuseum.it
Home, Via Tortona 12, www.home-made.it

 

Ja Milānā esat trīs, četras dienas

Katra mēneša pēdējā svētdienā Navigli kanālu rajons pārtop lielā tirgus placī. Vislabākie un pieredzējušākie tirgotāji kā mājvietu izvēlējušies Rippa di Porto veikalus. Tirgots tiek viss iespējamais: mēbeles, apģērbs - visiem stiliem, gaumēm un gadalaikiem.
Slavenākais Milānas apkaimes ezers, protams, ir Komo. Skaists un labi zināms. Ja vēlaties dienai piešķirt īpaša piedzīvojuma garšu, aizbrauciet līdz Komačinas salai un papusdienojat Locanda dell'Isola Comacina. Restorāna saimnieks ir salinieks jau 30 gadus, viss te ir vienkāršāks par vienkāršu, taču pie vaskadrānām klātajiem galdiem savulaik sēdējusi ne viena vien šovbiznesa zvaigzne - Bārbra Streizande, Eltons Džons, Džo Kokers, Madonna u.c. Nobaudiet turpat Komo ezerā tikko saķertās foreles, ceptas uz vecas malkas plīts virsmas...
Paši milānieši gan Komo vietā labāk izvēlas Madžores ezeru, kas atrodas vien 20 minūtes tālāk. Stresa vai Verbania piestātnē sarunājiet laivu vai arī ar vaporetto pārcelieties uz Isola Bella, vienu no leģendārajai Boromeo ģimenei piederošajām salām. Vienā no viņu īpašumiem (ieeja ir maksas) ir unikāls dārzs, pa kuru pastaigājas pāvi. Tālāk dodaties uz Isola Dei Pescatori jeb Zvejnieku salu, papusdienojiet Hotel Verbano restorānā - tas atrodas pašā salas galā, panorāma - kā no skatu kartiņām. Viesnīcā ir vien 12 istabas un tā ir lieliska iespēja ceļojumu paildzināt vēl par vienu dienu....

Locanda dell'Isola Comancina, www.comacina.it
Hotel Verbano, www.hotelverbano.it

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inese Lūkina

Apmeklēja: 2014.gada decembris (nogale)

Iesaku kādam dzērienam vai vieglām vakariņām 10 Corso Como -decembrī gan restorāna dārza sajūta nav tik jauka kā vasarā, bet tomēr interesanti "nolīst" no kņadas.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: