GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Roma

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Maršruti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Roma · Maršruti · Maršruti

Maršruti

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Maršruti

Karavadžo maršruts
Kaut itāliešu renesanses mākslas klasiķa Karavadžo (1571 - 1610) darbi rodami vairākos Romas muzejos, Mūžīgā pilsēta jums piedāvā arī iespēju apskatīt Karavadžo ne-muzeja atmosfērā un par baltu velti. Trīs Romas baznīcās.


Ja jūs nebaida, ka diena var izvērsties gana gara, Karavadžo maršrutu tomēr pienāktos sākt ar Borgēzes galerijas apmeklējumu, kur apskatāmi seši no savulaik kardināla Scipiones Borgēzes kolekcijā esošajiem 12 Karavadžo darbiem. Jāņem vērā, ka ieejas biļetes Borgēzes galerijā nopērkamas tikai iepriekšpārdošanā. Vislabāk tās rezervēt internetā www.galleriaborghese.it


Tālāk dodieties Piazza del Popolo virzienā, pie Aurēlija mūra ziemeļu vārtiem (Porta del Popolo) esošajā baznīciņā Santa Maria del Popolo pirmajā kapelā pa kreisi no altāra var baudīt vēl divu dižā meistara darbu nenoliedzamo ekspresivitāti. Te atrodama Karavadžo „Svētā Pētera krustā sišana" un „Svētā Pāvila pievēršana ticībai". Jāņem vērā, ka baznīca atvērta no 07.00 līdz 12.00 un no16.00 līdz 19.00.


Papusdienojiet Trattoria Cavalier Gino (4, vc. Rosini), nelielais restorāniņš atrodas netālu no parlamenta un dažs no sirmajiem viesmīļiem šķiet mūžīgs kā pati Roma. Turpat netālu ir Giolitti (Via Uffici del Vicario 40) - labākais saldējums Romā un varbūt pat Eiropā!


San Luigi dei Francesi baznīcā (tāda paša nosaukuma laukumā, netālu no Piazza Navona), kas atvērta no 07.30 līdz 12.30 un no 15.30 līdz 19.00, pa kreisi no altāra Contarelli Chapel aplūkojami trīs Karavadžo oriģināli - The Calling of Saint Matthew, Matthew and the Angel un The Martyrdom of St Matthew (1599 - 1600). Jāņem vērā, ka darbi tikuši gleznoti respektējot baznīcas apgaismojumu un to, ka lūgšanā tie visbiežāk tiks uzlūkoti ceļos. Tiesa, tūristu ērtībai, iemetot kastē monētu, gleznas tiek izgaismotas.


Tālāk dodieties uz pavisam netālu esošo Chiesa di S.Agostino, kurā gluži tādos pat apstākļos kā San Luigi , apskatāma Karavadžo „Svētceļnieku madonna". Baznīca atvērta no 07.45 līdz 12.00 un no 16.30 līdz 10.30.


Izstaigājiet Via dei Coronari - Romas antikvariātu ieliņu. Gandrīz 500 metrus gara, tā ir īpaša arī ar 15. un 16. gadsimta ēkām. Divreiz gadā - maijā un oktobrī, tā kļūst arī par antikvariāta festivāla mājvietu.


Vakariņās dodieties uz Trasteveri - vienu no šarmantākajiem un dvēseliskākajiem Romas rajoniem. Atmosfēras ziņā restorāns Isole di Sicilia (Via Garibaldi 68/69) būs kā radīts dienas noslēgumam.

 

Foto: MaršrutiFoto: Maršruti

Svētdiena Romā

Sāciet rītu ar Campo de'Fiori tirgus apmeklējumu. Tas ir krāšņākais pārtikas, augļu, dārzeņu un garšvielu tirgus Romā. Šajā vietā jau kopš 1869. gada. Laukuma centrā atrodas Džordāno Bruno skulptūra, kurš tur 1600. gadā tika sadedzināts uz sārta.

Pabarojiet dvēseli un dodieties nelielā svētceļojumā aplūkojot Romas svētnamu īpašākos kupolus. Panteons ir vecākais, Svētā Pētera bazilikas - slavenākais, bet Sant'Andrea Delle Valle kupols ir otrs augstākais. Savukārt Santa Maria della Vittoria baznīcas (Via XX Settembre 17) Cornaro kapela glabā „Svētās Terēzes ekstāzi", emocionāli vissatriecošāko Bernīni skulptūru un vienu no baroka tēlniecības afektētā jutekliskuma galējībām.

Iegriezieties kādā no daudzajiem Romas muzejiem, svētdienās tie visi ir atvērti.

Papusdienojiet La Campana (Vicolo della Campana, 18; www.ristorantelacampana.com) - vienā no vecākajiem Romas restorāniem. Ēdienkarte te joprojām tiek rakstīta ar roku un gandrīz ik dienu mainās. Viss, ko tajā atradīsiet, ir vienkāršs, tradicionāls, pamatīgs un gards - gluži kā mājās.

Citādas Romas sajūtai aizdodieties uz Macro al Mattatoio (Piazza Orazio Giustiniani 4; www.macro.roma.museum). Jaunai, eksperimentālai mākslai un kultūras aktivitātēm veltīto laikmetīgās mākslas muzeja MACRO filiāli, kas atrodas bijušās Testaccio lopkautuves teritorijā. Izstāžu telpa labi sader ar tuvējās Monte Testaccio nakts dzīves atmosfēru: šajā rajonā koncentrējušies pilsētas lokāli, džeza klubi un diskotēkas.

Savlaicīgi iegādājieties biļeti uz kādu no tagadējā Teatro di Roma (Largo di Torre Argentina 5) izrādēm, kaut vai tik tālab vien, lai tādējādi pabūtu savulaik leģendārajā, 1730. gadā tapušajā „Teatro Argentina", vienā no visvecākajiem Romas teātriem. Cita starpā tas 1816. gadā piedzīvojis arī Rosīni operas " Seviļas bārddzinis" pirmuzvedumu. Teatro Argentina atrodas arī Romas teātra muzejs. Kā jau mūžīgajā pilsētā, vietai, kurā atrodas Teatro Argentina, ir vēl senāka vēsture - reiz šeit atradās lielā senāta zāle - Curia Pompeii, kurā tika nogalināts Jūlijs Cēzars.

 

Foto: Maršruti

Ja jums ir trīs dienas Romā
Pilnīgi citādas Romas iespaidu meklējumos aizdodieties līdz EUR - vienreizējam Musolini laika arhitektūras piemineklim vesela pilsētas rajona apmēros. Duče, gatavodamies 1942. gadā paredzētajai tautas sasniegumu izstādei l'Esposizione Universale di Roma, grasījās īstenot Trešās Romas projektu. Bija paredzēts vienotā tematiskā arhitektūras ansamblī savienot Venēcijas laukumu ar jūru. Taču sākās karš un ieceres palika realizētas tikai daļēji.
Šobrīd šis rajons saistās arī ar vienu no jaunās Romas grandiozākajiem būvlaikumiem - itāliešu arhitekta Massimiliano Fuksas projektēto Kongresu pili, stikla kastē iespiesto gigantisko tērauda un teflona " mākoni" , kura publiskā atvēršana paredzēta nākamgad.

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: