GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sardīnija

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Wine Resort Leda d'Ittiri, Alghero Tenuta Pilastru, ArzachenaPetra Segreta, netālu no OlbiaCento Ulivi, Golfo AranciSu Gologone, Gologone, Oliena« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Sardīnija · Kur nakšņot ·

Su Gologone, Gologone, Oliena

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Su Gologone, Gologone, Oliena

Pasaulē nav nemaz tik daudz neaizmirstamu naktsmītņu, kuru kolorīts ir teju vesels ceļojums ceļojumā. Su Gologone ir viena no tādām. Kalnu ieskauta bohēmiska oāze Supramonte reģiona vidū, viesnīca – mākslas galerija un mākslas darbs pati par sevi. Nekāda pārmērīga luksusa, taču – kāds raksturs, vesela romāna vērts! Ne velti te filmējoties Gaja Ričija Swept Away (2002), mēnesi dzīvojusi Madonna, starp Su Gologone viesiem bijis arī Ričards Gīrs un Stella Makartnija.

Viss aizsākās pagājušā gadsimta 60. gados uzņēmējam Peppeddu Palimodde un viņa sievai Pasqua atverot restorānu, kas ātri vien kļuva slavens visā apkaimē. Vēlāk tam pievienojās arī astoņas istabas, bet šobrīd Su Gologone jau ir viesnīca ar 70 istabām. Tās saimniece un tradīciju turpinātāja nu ir abu meita Giovanna Palimodde. Kaislīga reģiona patriote un sardīniešu mākslas kolekcionāre. Su Gologone īpašumā ir viena no iespaidīgākajām vietējās mākslas kolekcijām Sardīnijā, tai aptverot laikposmu no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Cita starpā tajā pārstāvēti arī pazīstamā itāļu mākslinieka un ilustratora Giuseppe Biasi darbi.

Māksla Su Gologone ir visur – istabās, publiskajās telpās. Ne tikai gleznas – sardīniešu autoru radīti ir arī visi interjera priekšmeti un tekstils. Savā ziņā viesnīca ir muzejs un eksperimentālā laboratorija vienlaikus. Te regulāri tiek rīkotas mākslinieku meistardarbnīcas, notiek lekcijas un semināri. Visticamāk, te kā mājās justos gan Dalī, gan Brīnumzemes Alise. Īpaši iegriežoties kādreizējos staļļos iekārtotajā “Art Shop” - ekscentriskajā dizaina veikaliņā, kur starp milzīgām krāsainām kārstas vilnas dzijas šķeterēm atradīsiet visu iespējamo – šalles, krāsainus spilvenus, keramikas izstrādājumus, rotas. Viss vietējo meistaru roku darbs. Turpat blakus ir žilbinoši balta, olīvkoku un kaktusu ieskauta terase, bet tālumā vīd robotas klinšu virsotnes. Iedvesmojošāku panorāmu grūti pat iztēloties! Ar mazām, radošām oāzēm pārpilna visa viesnīcas teritorija, atliek vien sekot apgleznotajiem akmeņiem, kas kalpo kā savveida ceļazīmes.

Nemainīgi iecienīts ir arī viesnīcas restorāns, kas teju ik vakaru ir ļaužu pārpilns. Apmēram 20 minūšu brauciena attālumā atrodas Cala Gonone, kur iespējams izīrēt laivu izbraucienam gar Golfo di Orosei klinšaino krastu un šī reģiona leģendārajām “slepenajām pludmalēm”. Arheoloģijas cienītājiem – netālu ir arī Tiscali, kalnos ieslēpta senās nurages civilizācijas pilsēta. Tiesa, līdz tai ir apmēram pusotru stundu ilgs gājiens kalnā, tālab labāk izvairīties no dienas karstajām stundām.

Su Gologone, Oliena

www.sugologone.it

 

05/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: