GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Toskāna

Baudītāja ceļvedisKur nakšņotKur paēstArhitektūras tūrismsVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Villa i BossiGrand Hotel Palazzo, LivornoRelais La Torre, Areco« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Toskāna · Kur nakšņot ·

Villa i Bossi

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Villa i Bossi

Vasaras svelmē reibinoši smaržo cipreses un tām piebalso cikāžu koris. Mazais ceļš atduras vīnogulājos ieaugušos laika patinas deldētos vārtos, kas veras lēni, bet cienīgi, atklājot pastkaršu cienīgu ainavu ar senu, dārza ieskautu villu. Tādu īstenu grande dame. Pretim iznāk Frančeska – šarmanta, temperamentīga itāliete. Viņas valodai piemīt dzīves gudrības “pipariņš” un vienlaikus viņa izstaro atbruņojošu vienkāršību. Kaut patiesībā jūs stāvat aci pret aci ar marķīzi - Frančeska (Francesca Albergotti) ir senas Toskānas aristokrātu dzimtas atvase. Rakstniece un brīvajos brīžos arī gleznotāja. “Toskānā vienmēr visam bijusi perfekta līdzsvara sajūta. Dabā, cilvēku paradumos. Un Toskāna viemēr bijusi pati par sevi, arī šobrīd – jau vairāk kā simts gadus atrodoties Itālijas Republikas teritorijā, dvēselē tā ir saglabājusi neatkarību,” saka Frančeska.  Ideja vēsturisko ģimenes īpašumu – vairāk kā pirms 900 gadiem celto Villa i Bossi, pārvērst luksusa naktsmītnē savulaik piederējusi viņai. Gan pratisku (šāda īpašuma uzturēšana prasa ievērojamus līdzekļus), gan gluži empīrisku iemeslu dēļ. “Vēl pirms otrā pasaules kara te vienmēr bija ļaužu pilns – ciemiņi, kalpotāji, vismaz cilvēki 60. Tādas vietas kā šī nav radītas, lai tās apdzīvotu tikai viena ģimene. Tad tās pamazām mirst, jo vēsturiski te vienmēr mutuļojusi dzīve.”

Foto: Villa i BossiFoto: Villa i BossiFoto: Villa i Bossi

Villa i Bossi celta 1240. gadā un piederējusi vienai no tolaik ietemīgākajām šī reģiona ģimenēm Albergotti. Kādreizējā vīna pagrabā, kas tagad pārtapis improvizētā viesnīcas recepcijā, var aplūkot biezu, ģimenes vēsturei veltītu almanahu. Arī ģimenes ciltskoks ir kā lekni sakuplojis simtgadīgs ozols, turklāt, atbilstoši kādreizējām tradīcijām, tajā ierakstīti gandrīz tikai vīriešu vārdi. Villas arhīvos rodamie dokumenti un artefakti savā ziņā ir visas apkaimes vēstures liecinieki. Reiz te nakšņojis arī Romas pāvests, kura vizītei tikusi izbūvēta speciāla istaba un neliela lūgšanu telpa virs villas kapelas. Atsevišķa telpa atvēlēta arī Vatikāna relikvijām un indulgencēm, kuras ģimene savulaik iegādājusies vai kas tai tikušas dāvinātas. Starp neskaitāmajiem vēsturiskajiem ģimenes un tās prominento viesu portretiem, ik pa mirklim iespiedies kāds mirklis šodienas – Frančeskas un viņas ģimenes fotogrāfijas, tādējādi iemiesojot turpinājuma un vienlaikus laicīguma sajūtu. Par to, kas jau ticis un vēl tikai tiks pieredzēts. Pārsteidzoši, bet klīstot pa villas krēslainajiem gaiteņiem un vēstures piestrāvotajām istabām, kurās viduslaiki sastopas ar renesansi, 20. un 21. gadsimtu, ne mirkli nav muzejiskas stinguma sajūtas, drīzāk tāda    netverama nepārtrauktas dzīvības dzirksts, kam laiks tikai uzšķiļ liesmu.

Foto: Villa i BossiFoto: Villa i BossiFoto: Villa i Bossi

Un pavadīt te kaut vien dažas dienas ir īsteni aristokrātiska bauda – patiesībā ne ar ko nesalīdzināms luksuss. Pārvēršot Villa i Bossi naktsmītnē, Frančeska tajā it kā arī atgriezusi kādreizējo dzīvi. Nekas nav speciāli pielāgots nosacītām viesnīcas vajadzībām, jums vienkārši tiek atvēlētas telpas, kas jau sākotnēji bijušas paredzētas viesiem. Šobrīd Villa i Bossi ir vienpadsmit istabas, daļa atrodas vecajā ēkā, daļa – tās nesen restaurētajā salīdzinoši jaunākajā piebūvē. Katra no istabām ir atšķirīga, vēsturiskajā daļā saglabājušās gan autentiskās mēbeles un terrakota grīda, gan gadsimtos pabalējušās freskas.

Foto: Villa i BossiFoto: Villa i BossiFoto: Villa i Bossi

Nekāda pieczvaigšņu luksusa - neviens jūs lieki neaptekā un vakaros nenoliek šokolādīti uz spilvena. Toties jums tiek piedāvāta vienkārši brīnišķīga brīvība būt – klīst pa villas dārzu, zvilnēt pie viena no baseiniem – vai nu lielā iepretim galvenajai ēkai, vai tā dēvētā klusuma baseina kalna galā. Ar grāmatu iekārtoties ciprešu paēnā jeb dīki parotaļāties ar kādu no saimnieku suņiem, kas ne tik svelmainās dienās dažkārt mēdz izlīst mauriņā pasauļoties. Ir pat maza virtuvīte, kur katrs pats var gatavot, ja nekārojas doties, piemēram, uz turpat netālu esošo vienkāršo, bet lielisko itāļu ēstuvi jeb gardēžu vakariņās uz Toskānas viduslaiku pērli Areco (Arezzo). Bieži vakariņas gatavo arī saimnieki paši, tādā intīmi ģimeniskā atmosfērā tās servējot villas iekšpagalmā. 

Jāpiebilst, ka istabās gan nav ne kondicionieru, ne ventilatoru, taču naktīs ir vēss un mūri še neuzkarst. Īsi sakot, nekādu lieku civilizācijas nieku, izņemot mūsdienu neglābjami vitālāko nepieciešamību - internetu, protams. Un tālākais jau ir katra paša ziņā – vai doties vīna un olīvu tūrēs, eksplorēt apkārtnes leģendārākās pilsētiņas jeb krist brendomānijas grēkā netālajos, izslavētajos Toskānas autletos (gan Prada, gan The Mall ir apmēram pusstundas brauciena attālumā).

Cena – sākot no 135 eiro

Localita' Gragnone 44

52100 Arezzo, Italy

www.villaibossi.com

08/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: