GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Venēcija

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Fondazione Prada at Ca Corner della ReginaPunta della DoganaPalazzo Grassi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Venēcija · Kultūra · Mākslas telpa

Palazzo Grassi

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Palazzo Grassi

Viens no pēdējo gadu visaprunātākajiem muzejiem. Tā patrons un lielākais īpašnieks (80 procenti akciju, atlikušie 20 pieder Itālijas valstij) ir franču luksusa koncerna Pinault-Printemps-La Redoute (Gucci, Bottega Veneta utt.) boss, viens no lielākajiem Francijas modernās mākslas kolekcionāriem Fransuā Pino. Pēc piecu mēnešu rekonstrukcijas, Palazzo Grassi durvis vēra 2006. gada aprīļa beigās.
18. gadsimtā celtā Venēcijas pils, kas savā divsimt gadu vēsturē paguvusi piederēt gan operdziedātājiem, gan rūpniekiem, pamanoties kalpot gan kā viesnīca, gan kostīmu noliktava, kopš 1983. gada bija autoražotāju Fiat dinastijas īpašums. Tā kā Palazzo Grassi jau septiņdesmito gadu beigās tika izmantota kā mākslas izstāžu telpa, arī Fiat laikā te tika realizēti daudzi nozīmīgi mākslas projekti. Līdz spiedīgu apstākļu rezultātā Fiat izlēma ēku pārdot.
Palazzo Grassi Fransuā Pino iegādājās par 29 miljoniem eiro, tādējādi piepildot savu trešā bagātākā Francijas cilvēka mūža ambīciju - rast savai iespaidīgajai mūsdienu mākslas kolekcijai (apmēram 200 darbu) cienīgu mājvietu. Palazzo Grassi rekonstrukcijas autors ir japāņu arhitekts Tadao Ando un muzeja interjers vien ir vesels piedzīvojums. Mākslīgi iebūvētā askētiski baltā minimālisma „kaste", kas kā dīvains oderējums iesēdināta 18.tā gadsimta Venēcijas pils interjerā. Fragmentāri atklājot vecās durvju ailas vai seno griestu gleznojumu.
Muzejs tika atklāts ar vērienīgu Pino privātkolekcijas izstādi, kur cita starpā rodami arī Marka Rotko, Džeksona Polloka, Gogēna, Modiljāni, Endija Vorhola, Demjana Hērsta, Sindijas Šērmanes un Džefa Kūna darbi. Otrā izstāde Picasso, La joie de vivre (apskatāma līdz 11. martam) veltīta 20. gadsimta mākslas klasiķim Pablo Pikaso un daiļrades posmam, kas iezīmē viņa attiecību sākumu ar Fransuāzu Žilo.

San Samuele 3231
www.palazzograssi.it

Atvērts katru dienu no 10.00 līdz 19.00.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inese Auziņa

Pirms pirkt ieejas biļeti (15 EUR) noskaidrojiet, kas tieši tiek izstādīts. Mēs trāpījām uz izstādi "Roma un barari" - vēsturisku retrospekciju 3 stāvos. No Pino privātkolekcijas un modernās vai mūsdienīgās mākslas nebija ne miņas. Maldinošākais bija tas, ka kanālmalā bija uzstādīta milzīga skārda galvaskausa skulptūra, kas lika domāt, ka arī pašā galerijā būs kas līdzīgs. Kafeinīca un kafija gan bija laba :-).

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: