GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maskava

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezgls· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Izstāžu zāle 'Manēža'Garage Art GalleryKrimas vaļņa Tretjakova galerijaTretjakova galerija19. un 20. gadsimta Amerikas un Eiropas valstu mākslas galerijaMarata Gelmana galerijaMākslas centrs WinzavodTretjakova mākslas galerija« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · krievijas federācija · Maskava · Kultūra · Galerijas

Izstāžu zāle 'Manēža'

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Izstāžu zāle 'Manēža'

Leģendārā izstāžu nama “Manēža” atklāšana pēc rekonstrukcijas ir viens no Maskavas šī rudens lielākajiem kultūras dzīves notikumiem. Līdz ar virkni citu aktuālu projektu (kuru vidū ir gan bijušais kinoteātris Udarnik, kas šoruden atdzims mākslas telpas statusā, gan topošais Garage pagaidu paviljons, kura autors ir pasaulslavenais arhitekts Šingeru Bans), iezīmējot Krievijas galvaspilsētas kultūrpolitikas paradigmas maiņu – soli pa solim pretendējot to piepulcēt pasaules kultūras metropoļu plejādei.

“Manēžas” vēsture saistīta ar 1812. gadu – vēsturisko ugunsgrēku, kad Napoleona armijas uzbrukuma laikā Maskava gandrīz nedēļu dega. Pēc uzvaras karā daļai pilsētas centra tika izlemts piešķirt vienotus klasicisma vaibstus. Šajā kompleksā ietilpa arī “Manēža”, kuru Aleksandrs I bija iecerējis kā vietu kājinieku parādēm (apmēram 2000 cilvēkiem). Tā dēvētais “vingrojumu nams” durvis vēra 1817. gadā, taču militārisma elpa tika ātri izsvēpēta, pēcāk “Manēžā” notika cara zirgu parādes, dažādi pasākumi un koncerti. Pēc 1917. gada “Manēža” kļuva par automobīļu garāžu, un tikai 1967. gadā tā pārtapa pilsētas centrālajā izstāžu zālē, kur notika lielas padomju un krievu mākslinieku izstādes. 2004. gadā “Manēža” cieta ugunsgrēkā, vēlāk tika atvērta no jauna un pēc dažādiem sānsoņiem apšaubāmu patērētājkultūras izpausmju virzienā (kažokādu un “tautsaimniecības sasniegumu” izstādes) šobrīd tās ambīcija ir pasaules līmeņa izstāžu projekti, kuru vērienam līdzšinējā Maskavas kultūrainā nav līdzvērtīgu.

 “Manēžas” kompleksā ietilpst gan 5500 m2 lielā galvenā zāle, gan “Jaunā Manēža”, “Čehova namiņš” un izstāžu centrs “Strādnieks un kolhozniece”. “Manēžas” lielā zāle (5500 m2) tiek atklāta ar starptautisku atzinību guvušās, visiem šī brīža aktulitātes epitetiem apveltītās krievu mākslinieku grupas AES+F izstādi, kuras ietvaros pirmoreiz vienkopus tiek prezentēta viņu četru gadu laikā tapusī videoinstalācija “Triloģija” (26. septembris – 12. oktobris). Pēcāk izstāde būs skatāma Berlīnes Martin -Gropius-Bau. Savukārt 2013. gadā “Manēžā” notiks Maskavas mākslas biennāle (19. septembris – 20. oktobris), bet 2014. gadā vērienīgs konceptuālismam veltīts projekts, kura kurators būs Žans – Ibērs Martēns, izstādē eksponējot darbus no  Londonas Tate Modern un Parīzes Pompidu centra krājuma. Savukārt “Manēžas” tuvākās nākotnes pasaules zvaigžņu plejādes programmā figurē tādi vārdi kā Jajoi Kusama, un Daniels Birēns.

 “Jaunajā Manēžā” 20. septembrī durvis vēra izcilajam armēņu režisoram un māksliniekam Sergejam Paradžanovam veltīta izstāde “Māja, kurā es dzīvoju”  (līdz 11.novembrim), kas šurp atceļojusi no Paradžanova muzeja Erevānā. Izstādē skatāmi 70 dažādos laikos tapuši režisora darbi, tostarp viņa veidotās kolāžas un filmas.

Vistuvākajā nākotnē “Manēžā” iemitināsies arī Ekrāna kultūras muzejs, kurš durvis vērs ar Pīteram Grīnevejam veltītu izstādi. Kā arī mediatēka ar vairāk kā 2000 vienībām. Novembrī uz “Manēžas” telpām pārcelsies arī jaunais Maskavas Dizaina muzejs, kas gadā sola sešas izstādes – trīs veltītas krievu, trīs ārzemju dizainam. Līdz šim tas eksistējis pārvietojama autobusa formātā, kas bez patstāvīgas mājvietas ceļo pa dažādām izstāžu telpām. Muzejs tiks atklāts ar izstādi “Padomju dizains 1950-1980”, kurā cita starpā būs eksponēti arī tādi nu jau ikoniski padomju dizaina simboli kā automašīnas Volga, Moskvich, Niva, fotoaparāts Zenit u.c., īpašu uzmanību veltot stāstiem par to radītājiem. Nākotnes projektu listē ir arī “Jaunais privātais muzejs”, kura ietvaros skatītājiem tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar dažādām privātkolekcijām, kas, iespējams, nākotnē varētu pārtapt atsevišķos muzejos.

Kā jau laikmetīgā kultūras telpā, “Manēžā” būs ar savs muzeja veikals, restorāns un Maskavas muzejiem netradicionāls ir arī tās darba laiks – līdz 22.00. Iecerēts, ka finansiāli projektu atbalstīs gan valsts, gan privātie iniciatori.

“Manēža”

Манежная пл., д. 1
www.mvo-stolitsa.ru

 

“Jaunā manēža”

Георгиевский пер., 3/3
www.new-manege.ru

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: