GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maskava

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezgls· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Laikmetīgās mākslas centrs kinoteātrī Udarnik« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · krievijas federācija · Maskava · Kultūra · Laikmetīgās kultūras mezgls

Laikmetīgās mākslas centrs kinoteātrī Udarnik

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Laikmetīgās mākslas centrs kinoteātrī Udarnik

Kinoteātris Udarnik Maskavas upes krastā ir unikāla celtne, kas izvietojusies leģendārajā arhitekta Borisa Jofana projektētajā kompleksā, kuru Krievijā pazīst ar vienojošo nosaukumu Dom na naberzhnoi un uzskata par vienu no Maskavas simboliem. Spilgtais konstruktīvisma arhitektūras paraugs tika atklāts  1931. gadā un līdz pat šai dienai  Udarnik ir viens no lielākajiem kinoteātriem Krievijā. Kā īpaša ēkas pievienotā vērtība tiek minēts tās atvāžamais  jumts, kas pēdējās desmitgades gan sen vairs nedarbojas un it kā nekad pat neesot mēģināts izmantot šo unikālo iespēju. Savulaik tur notika padomju kinofilmu pirmizrādes un pulcējās varas elite. Daudzas no reprezentētajām kinolentēm - tādas kā "Volga, Volga..", "Jautrie zēni", "Cirks" utt. -  laikā gaitā kļuva par padomju kino "zelta fondu".. 

Turpat, "pāri ielai" atrodas Kremlis, kas 20. gadsimta 90. gados  bija spiests samierināties ar faktu, ka Udarnik izvietojies auto salons, jaunā gadsimta pirmajā desmitgadē - viena no Eiropas lielākajām spēļu zālēm un nu tam būs jāsadzīvo ar varai ne vienmēr ērtajām laikmetīgās kultūras izpausmēm. Krievijā pazīstamā mākslas mecenāta un kolekcionāra, kultūras fonda Arthronika pirmās personas un Kandinska balvas iniciatora Šalvas Breuss vadībā te tiek radīts centrs, kura mugurkauls ir laikmetīgās mākslas muzejs (tā eksponāti pamatā ir no Arthronika kolekcijas), taču kā vienlīdz nozīmīga tiek minēta arī izstāžu darbība, konferenču, kinoseansu un lekciju organizēšana. Īpaši izcelta vēlme Udarnik padarīt par izglītības centru visām vecuma grupām un centieni piesaistīt jauniešu auditorijas uzmanību. Protams, tiek akcentēta unikālā iespēja skatīt videomākslas darbus uz lielā ekrāna.

26.  oktobrī Udarnik tiks atklāta pirmā izstāde - 2012. gada "Kandinska prēmijas" nominantu darbu skate. Centra rekonstrukcijas darbi gan vēl nebūs pabeigti un "dižais oriģināls" vēl tikai atdzimst no pelniem. Taču, kā stāsta Šalva Breuss, apmeklētājiem būšot iespēja atklāt visus šīs ēkas kultūrslāņus - sākot no konstruktīvisma un Staļina ampīra līdz pat kazino atstātajam mantojumam - jauno krievu falšajam klasicismam.  Ekspozīciju iecerēts izvietot visos "Udarņika" stāvos, arī kinozālē ar 16 metrus augstajiem griestiem.

Uliza Serafimowitscha 2

10/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: