GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sanktpēterburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · krievijas federācija · Sanktpēterburga · Maršruti · Maršruti

Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Autors: Ieva Irbina0 ATSAUKSMES

Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Dienu vai pusdienu Sanktpēterburgā ieteicams saplānot dažādospilsētas rajonos, jo ziniet, ka līdzās jūsu izvēlētajam muzejam vai jebkuram citam galamērķim būs neskaitāmas citas iegriešanās vērtas vietas. Turpat, pārsimts metru rādiusā noteikti atradīsies kāds mazais radošais kvartāls ar lieliskām iespējām labi paēst gaumīgi iekārotā vidē un par pieejamām cenām. Šis nerakstītais nosacījums, kā likts, darbojas visur pilsētā.

Pastaiga pa jumtiem

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Vērts pilsētas apmeklējumu uzsākt ar kuģīša maršrutu pa kanālu, jo gida sniegtā informācija (gan tikai krievu valodā) ne tikai sniedz vispārēju priekšstatu par pilsētu, bet var izrādīties ārkārtīgi derīga arī tālākai pilsētas izzināšanai.

Šoreiz gida stāstījums lika saausīties informācijā par Svētā Īzaka katedrāles jumtu (Исаа́киевский Собо́р, cathedral.ru/isakievskii_sobor), kas, būdams augstākais punkts pilsētas jumtu plaknē, sniedz skaistākās un visaptverošākās pilsētas panorāmasbaudījumu.

Otrs – daudz netradicionālāks veids, kādā skatīt pilsētas panorāmu, ir pastaiga pa namu jumtiem. Šādai ekskursijai iespējams pievienot arī vakariņas vai fotosesiju uz jumta saulrietā.

Sanktpēterburgas ēkas sedz plakani jumti, turklāt visi izbūvēti vienā līmenī, un augstākie punkti iezīmējas tikai katedrāļu kupolos un smailēs, līdz ar to no jumtu līmeņa var pārredzēt visai plašu apkārtnes teritoriju.

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Šādu iespēju Sanktpēterburgā piedāvā paši vietējie iedzīvotāji – interneta platformā Sputnik8 (www.sputnik8.com/en/st-petersburg).Informācija par šādu neordināru ekskursiju servisu atnāca visai nejauši un visai īpašā veidā, proti, izlasot uz asfalta uzpūstu trafareta ceļazīmi ”Ekskursijas pa Sanktpēterburgas jumtiem. Tālr.:..”

Interneta vietnē iespējams pasūtīt ne tikai jumtu ekspedīcijas vien - pieejamipagalmu maršruti, vecu rūpnīcu maršruti, turklāt bez šīm neparastajām tūrēm iespējams ciemoties arī pie kāda vietējā uz brokastīm, lai nobaudītu gardas pankūkas. Izrādās šādas aktivitātes pilsētā ir ikdienišķa parādība un to kvalitāte ir lieliska!

Klejojumi pagalmos

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Sanktpēterburgā noteikti ir jāieklīst pagalmos – tie jūs pārsteigs! Piemēram, ar Padomju laika spēļu muzeju (www.15kop.ru/en). Visas spēles šajā muzejā ir darbošanās kārtībā, un par 300 rubļiem iespējams saņemt žetonus,atgriezties bērnībā un totāli pazust laikā! Šeit restaurētas arī vecās, labās limonādes un gāzētā ūdens mašīnas. Īsta Padomju laika Disnejlenda!

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Radošie maltīšu pieturpunkti

Tāpat pagalmos iespējams uziet lieliskas ēstuves un restorānus. Šo atklājumu sarakstā noteikti ir ierindojama burvīgā The Home of HappinesjebSchastje (schastye.com). šīs vietas saimnieku uzturētajā institūciju ķēdē sastopama gan kafejnīca-restorāns, gan bārs-restorāns, gan jumta restorāns. Kafejnīcas brokastis ir lieliskas, kafija – izteiksmīga un garda, un pats interesantākais – šeit iespējams iegādāties pašu gatavotās griljāžas konfektes, piemēram, ar pipariem vai jūras sāli.

Šiem pašiem saimniekiem pieder arī divas citas lieliskas vietas - Lubimoe mesto22.13 (Konyushennaya ploshadj, dom 2), kasjau pēc nosaukuma skan brīnišķīgi - Mīļākā jeb Iecienītākā vieta. Tās virtuve veidota pēc augstas kvalitātes fusion principa, kā arī lieliskā Funky Kitchen (Большой проспект П.С. дом 88).

Arī saistībā ar The Home of Happines lokāciju darbojas nerakstītais Sanktpēterburgas likums: ja uziesiet šī tīkla iestādījumu, tad ziniet, ka tuvumā kaut kur jābūt vēl kādai gaumīgai vietai.

Tādējādi variet nokļūt arī līdz kafejnīcai, kas saucās Clean Plates Society (vk.com/cleanplates), kuras nosaukumā jau iekodēta doma par to, ka viss ir tik gards, ka uz šķīvja ko atstāt būtu grēka darbs. Un tā arī ir- dizaina ziņā vienkāršā, bet gaumīgā vieta klajā nāk ar dievīgām pankūkām ar ikriem, ļoti labi pagatavotiem burgeriem un klasisko marinēto siļķi ar kartupeļiem, biezpienu un sīpoliem. Arī šai vietai stratēģiski simt metru rādiusā izvietojušās vietas, kurām tā vien gribas uzticēt savu maltīti.

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takasFoto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Vēl viena brīnišķa kafejnīca Sanktpēterburgā ar lielisku kafiju un brīnišķīgu skatu uz kanālu ir I’m Thankful for Today (Гороховая ул., 24). Kanālā noraudzīties iespējams caur plaši atvērtajiem lielajiem logiem. Kanāls ir tuvu, un tā vien nepamet sajūta, ka tūlīt, tūlīt tajā varēs iemērkt kājas. Arī šī vieta pārsteidz ne tikai ar sulīgu nosaukumu, bet arī ar jauneklīgu, mazliet hipsterīgu personālu. Ja tas jūs nošarmējis, vietas īpašniekiem pieder vēl vairākas citas kafejnīcas Sanktpēterburgā. Atliek tikai interesēties un jautāt.

Un jautāt pēc ieteikumiem Sanktpēterburgā vajag! Šādās vietās kopiena strādā ļoti cieši – katrā no tām iespējams iegūt informāciju par vietām, kuras vēl apmeklēt, un par vietām, no kurām izvairīties. Ir patiesi vērtīgi iekļūt šajā vidē, un patiesībā - tas ir panākams ar viena vienīga bāra apmeklējumu. Turklāt šādās vietās ikviens būs ieinteresēts, lai jūs atnāktu vēlreiz, bet atnākot atkārtoti – jūs atpazīs un paudīs sevišķi draudzīgi attieksmi.

Lieliska vieta, kurā gribas atgriezties ir Dom Byta (Razyezzhaya St, House 12), kas iekārtota visā 60.-70. gadu košumā - tādā, kādu trāpīgi var uztaustīt filmā Lucky Number Slevin (2006). Zeltīts sienu tapsējums, tirkīzzila bāra lete un neskaitāmi kiča elementi... Nedēļas nogaļu naktīs šeit baudāmi DJ seti un koncerti, un šīm naktīm sarūpēta arī īpaša nakts ēdienkarte, kas, tāpat kā dienas ēdienkarte, ieturēta izteiktās krievu virtuves tradīcijās - ārkārtīgi garšīgs borščs, sēņu zupa ar lielām, treknām sēnēm, miltos ceptas mazās zivtiņas...

Taču, ja jums kārojas izmeklēti vīni un laba gaļa – turklāt eko virtuves izpildījumā, noteikti uzmeklējiet Red. Steak&Wine (Lenina St. 9) – īstenu steiku restorānu. 

Mode un dizains radošajos centros

Sanktpēterburga noteikti ir gardēžu, modes un laba dizaina mīlētāju pilsēta. Krievu dizains ir lielisks, taču uz ielas vietējo dizaineru veikalus nemanīsiet – tos jāmeklē tādās vietās, kā radošie centri lofta projekts ”Stāvi" (Лофт Проект ЭТАЖИ) vai  Tkachi jeb Taiga Space.

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Lofta projekts ”Stāvi” (www.loftprojectetagi.ru/en), kas iekārtots izbijušā maizes ceptuves industriālajā ēkā, aizvien neskartu glabā vecās rūpnīcas interjeru ar visu laika zoba kaitējumu, piemēram, apdrupušu sienu flīzējumu. Telpu interjeram pievienoti tikai atsevišķi mūsdienu dizaina vai vintage elementi, turklāt pretēji ierastajam hipsteru formātam, kurā vienkopus tiek savāktas visdažādākās stilistikas un kvalitātes vecās mēbeles, šeit iespējams novērot, ka katra detaļa ir savā vietā un nostrādāta nevainojami. Ja tas būs kāds vecinājums - tad ieviests ar ārkārtīgi augstu kvalitāti un pretenziju pret moderno.

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Piemēram, vecinātas sienas aiz DJ pults - brīnišķīgajā bārā Sever (Ziemeļi), noteikti veidojaunākā dizaina tapetes. Starp citu, bārs Sever ir viens no lofta hailaitiem ar lielisku dzērienu karti un dīdžeju performanci.

Otra lieliska vieta lofta labirintos ir restorāns Zeļonaja komnata, kur iespējams baudīt tradicionālos pelmeņus, boršču un pankūkas ar krējumu – izcilā izpildījumā!

Multifunkcionālajā ”Stāvi” telpā atrodas arī vairākas laikmetīgās mākslas galerijas, izstāžu zāles, dizaina grāmatu veikals un dizaina žurnāla izdevniecība, kā arī modes preču butiki – praktiski katrā stāvā un pat pusstāvā ir kaut kas! Kas vēl īpaši – ir iespējams nokļūt arī uz lofta jumta, kas jums savā priekšā atklās visu Sanktpēterburgas jumtu horizontu.

Otra radošā telpa ir Tkachi jeb Taiga Space (www.tkachi.com; space-taiga.org). Tajā atradīsiet Russian Room (russianroom.ru) modes dizaina veikalu, bet ēkas pēdējā stāvā ir iekārtota zāle, kurā nemitīgi notiek vietējo dizaineru tirgus. Tajā vienuviet sastopami visi tie dizaineri, kas savu produkciju piedāvā abos iepreikšminētajos radošajos centros.

Kultūrbaudījums

Muzeju programmā intriģējošs ir Kunstkamera (www.kunstkamera.ru) apmeklējums. Kunstkamera savulaik bija pirmais muzejsKrievijā, ko iedibināja Pēteris Lielais. Tā ir mājvieta antropoloģijas un etnogrāfijas muzeja 2 000 000 eksponātu vienībām, tostarp dažādām dīvainībām, retumiem un paranormāliem artefaktiem. Starp citu, Kunstkameras torņa smailē ir viens no senākajiem un, iespējams, viens no skaistākajiem Sanktpēterburgas saules pulksteņiem – lieliskā armilārā sfēra, ko veidojis franču mehāniķis Pjērs Viņjons (Pierre Vignon).

Protams, Valsts Mākslas muzejs Ermitāža ir brīnišķīga vieta ar lielāko pasaules mākslas kolekciju Eiropā, kuru, kā paši sanktpēterburgieši saka, lai izstaigātu un apskatītuvajadzīgs vesels cilvēka mūžs. Tāpēc Valsts Krievu muzejs ar pasaulē lielāko krievu tēlotājmākslas kolekciju ir lieliska alternatīva, kuru citur pieredzēt nav iespējams.

Savukārt galeriju maršrutā vērts iekļaut Erarta laikmetīgās mākslas galerijas (www.erartagalleries.com). Erarta ir vērienīgs projekts, kas ietver sevī arī Erarta muzeju - lielāko privāto laikmetīgās mākslas muzeju Krievijā. Savukārt Erarta galerijas sadarbojas ar vairāk kā 150 māksliniekiem no divdesmit Krievijas reģioniem.

Foto: Pastaiga pa Sanktpēterburgas jumtiem un citas neparastas takas

Sanktpēterburgas slavenākā un krāšņākā katedrāle, kas tagad gan vairs nedarbojas kā katedrāle, ir Pestītāja asiņu baznīca (Spas na krovi, cathedral.ru/spasa_na_krovi) - kanālmalā. Tās greznie kupoli atšķirīgās krāsās, apzeltītā fasāde un bagātīgās mozaīkas liek elpai aizrauties.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: