GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Kuuka kafeNice place MansardsRobert's BooksLatvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu pētniecības centra lasītava - Kerkoviusa namsMiit WorksDarba vietaBirojnīcaKafka kafijakim? lasītava un RIXC mediatēkaLatvijas Nacionālās Bibliotēkas lasītavas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Co-working telpas ·

Latvijas Nacionālās Bibliotēkas lasītavas

Autors: Agita Salmiņa0 ATSAUKSMES

Latvijas Nacionālās Bibliotēkas lasītavas

Vienas no mūsdienīgākajām lasītavām Rīgā rodamas jaunatklātajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, Mūkusalas ielā 3, kur tās kupumā ir veselas 15, izvietojušas ēkas 4., 5 un 6. stāvā - Alfrēda Kalniņa Mūzikas lasītava (4.stāvs), Audiovizuālā lasītava (4.stāvs), Ekonomikas un tiesību zinātņu lasītava (2.stāvs), Humanitāro un sociālo zinātņu literatūras lasītava (2.stāvs), Jaunākās periodikas lasītava (Mezonīna stāvs), K. Ubāna mākslas lasītava (4.stāvs), Karšu un ģeotelpiskās informācijas lasītava (6.stāvs), Letonikas un Baltijas centrs (5.stāvs), Periodisko izdevumu lasītava (3.stāvs), Reto grāmatu un rokrakstu lasītava (5.stāvs), Sīkiespieddarbu lasītava (6.stāvs), SBA, SSBA (Mezonīna stāvs), Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītava (3.stāvs), Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītava (Mezonīna stāvs), Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītava (uz laiku ir slēgta).

Lielākai daļai lasītavu raksturīgas plašas un gaišas telpas ar ērtu un modernu aprīkojumu un, kas nav mazsvarīgi, tās piedāvā arī elpu aizraujošā panorāmu uz pāri Daugavai esošo vecpilsētu. Katrā no stāviem, starp lasītavām, atvēlēts stūrītis atelpai - ar košiem un ērtiem dīvāniem, kuros brīvākā mirklī nodoties ainavas baudīšanai.

Lasītavās ieturēts vienots, elegants un klasisks stils – monotonās līnijās rindojas vairāki darba galdi ar galda lampu un organiskā stikla norobežojumu, lai netraucētu pretim sēdošos studentus. Tajās pieejams bezmaksas Wi Fi, brīvpieeja krājumiem un uzziņas un konsultācijaskā arī maksas drukas un kopēšanas pakalpojumi. Telpas ir  gaišas un atvērtas, un šķietami bezgalīgais grāmatu krāvums, kas stiepjas cauri visiem bibliotēkas stāviem, tā vien rosina vairāk lasīt, rakstīt un izzināt.

Moderns jaunieviesums ir Audio lasītava, kurā vēl bez audio un video plašā krājuma, atvēlēta nošķirta telpa, kurā šos materiālus nevienu netraucējot izzināt uz vietas. Tāpat, Mūzikas lasītavā pieejama ne tikai telpa grupu nodarbībām, bet arī divas klaviertelpas skaņdarbu atskaņošanai.

Paralēli Reto krājumu lasītavai, kur iepazīties  ar pirmajām periodikām un iespiedumiem vācu, krievu un latviešu valodās, kas datējami ar 18. gadsimtu, pieejama arī jaunākā periodika gan oriģinālā, gan digitālā veidā. Lasītavā pieejami periodiskie izdevumi latviešu valodā, kas izdoti gan Latvijā, ārvalstīs, kā arī Latvijā citās valodās iznākušie laikraksti un žurnāli. Kopumā krājumu veido materiāli 28 valodās.

Pateicoties plašajām telpām, domājams, bibliotēku apmeklēs ne tikai studenti un pētnieki, bet tā kļūs par iecienītu vietu arī citiem.

Darba laiks:  O., C. 12:00–20:00 ,T., Pk. 11:00–19:00,  S. 10:00–17:00 

www.lnb.lv

 

Foto: I. Stūrmanis

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: