GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezgls· Mākslas projekti· Dizains· Bērniem· Parki un dārzi· Teātri· Radošās Rīgas teritorijas· Muzeji un galerijass centrsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Svētā Pētera baznīcaSvētā Jāņa baznīcaDoma baznīca un klosterisKristus Piedzimšanas katedrāleGrebenščikova vecticībnieku lūgšanu namsRīgas SinagogaLutera baznīca TorņakalnāSvētā Jēzus baznīcaSv. Franciska Romas katoļu baznīca« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kultūra · Baznīcas

Doma baznīca un klosteris

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Doma baznīca un klosteris

Baznīca
Vecuma, lieluma un greznuma ziņā Doma baznīcai Rīgā līdzīgas nav. Tās interjerā atrodamas daudzas unikālās mākslas vērtības, kas sniedz vispusīgu ieskatu Latvijas mākslas vēsturē vairāku gadsimtu garumā. Neraugoties uz to, ka baznīca piedzīvojusi Reformācijas vēsmu sajūsmas caurstrāvotus grautiņus, kuros Marijas altāra gleznu piemeklēja viduslaiku raganām līdzīgs liktenis - tā tika slīcināta Daugavā un vēlāk sadedzināta, par spīti revolūcijām, kariem un gariem padomju gadiem.
Doms ir vienīgais katedrāles tipa baznīcas un Domkapitula klostera komplekss Baltijā. Pirmās Doma baznīcas un klostera būvdarbi ilga visu 13. gs. Turpmākajos gadsimtos grandiozā celtne tika vairākkārt pārbūvēta un paplašināta. Lai gan baznīca celta uzkalniņā, pamati pašreiz atrodas vairākus metrus zem ielas. Daugavas plūdu dēļ nācās gadu no gada ielas ap baznīcu uzbērt, tomēr ūdens bieži ieplūda dievnamā - 1709. g. palu laikā tur ķertas zivis, bet vēlāk iekšpusē piestiprināta piemiņas plāksnīte, kas rāda toreizējo ūdens līmeni.
Šeit atrodas slavenās 1884. gadā tapušās Doma ērģeles ar 6800 stabulēm, kas savulaik bija lielākās pasaulē. Padomju laikā baznīca tika pielāgota koncertzāles vajadzībām.

Klosteris
Šobrīd no 13. gadsimtā celtā Domkapitula klostera četriem korpusiem vislabāk saglabājies Austrumu korpuss ar sakristeju un kapitula zāli, kā arī krusta eja ap samērā lielo pagalmu.
Iekšējā klostera pagalmā, kur pēc Reformācijas bija iekārtots tirgus laukums, tagad izveidots Doma dārzs. Dārzu rotā granītā kalta kristāmā bļoda, skulpturāls veidojums - lauva, granīta kolonna ar urnu un divas kapu plāksnītes. Pārējie korpusi tika ievērojami pārbūvēti 18.-19. gs., kuros šobrīd iekārtots vecākais muzejs Latvijā (dibināts 1773. g.) - Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs.

Palasta iela 4
www.doms.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: