GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezgls· Mākslas projekti· Dizains· Bērniem· Parki un dārzi· Teātri· Radošās Rīgas teritorijas· Muzeji un galerijass centrsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Rīgas Motormuzejsxcelsior Dizaina telpaPasaules cepuru muzejsKultūras pils "Ziemeļblāzama"Xcelsior dizaina centrsZinātkāres centrs bērniem 'Zili brīnumi'Žaņa Lipkes memoriālsRadošais kvartāls SpīķeriVEFMiera ielas republikaKalnciema kvartālsAndrejsalas teritorijaMūkusalas mākslas salonsLatvijas fotogrāfijas muzejsGalerija Māksla XOPaula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejsSvētā Pētera baznīcaSvētā Jāņa baznīcaDoma baznīca un klosterisKristus Piedzimšanas katedrāleGrebenščikova vecticībnieku lūgšanu namsRīgas SinagogaLutera baznīca TorņakalnāSvētā Jēzus baznīcaVērmanes dārzsArkādijas parksEtnogrāfiskais brīvdabas muzejsOkupācijas muzejsJaunais Rīgas teātrisLatvijas dzelzceļa vēstures muzejsEnerģētikas muzejsNaivās mākslas muzejsLaikmetīgās mākslas centrs kim?Baltā naktsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejsSv. Franciska Romas katoļu baznīcaLatvijas Dabas muzejsNoassLNMM izstāžu zāle ArsenālsGalerija AlmaIvonnas Veihertes galerija un Galerija21Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejsMākslas muzejs Rīgas BiržaLatvijas Nacionālais mākslas muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kultūra ·

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Majestātiskas kāpnes ved uz iespaidīgās historisma parauga ēkas smagajām ieejas durvīm.Latvijas nacionālās mākslas muzejs, pirmā īpaši šāda tipa institūcijas vajadzībām būvētā celtne Baltijā, piedāvā apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas, kuras ļauj izsekot profesionālās mākslas attīstībai Latvijā un Baltijā, sākot no 18. gadsimta. Muzejs ir arī vienīgā vieta Rīgā, kur iespējams apskatīt pastāvīgo eksozīciju, kas iepzīstina ar 20. gadsimta otrās puses mākslas procesiem, kā arī ar aktuālās mākslas paraugiem.

Foto: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Šī nama projekta autors un pirmais direktors bija vācu tautības arhitekts un mākslas kolekcionārs Vilhelms Neimanis, taču latviešu mākslas mīļu apziņā tas tomēr visciešāk saistīts ar šejienes glezniecības ikonu Vilhelmu Purvīti, kas bija muzeja direktors pagājušā gadsimta 20., 30. un 40. gadu sākumā. Tieši viņš uzsāka mērķtiecīgu Latvijas tēlotājas mākslas kolekcijas veidošanu.

Foto: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Šobrīd krājumā ietilpst 52 000 vienību, kuru vidū ir vairākas Latvijas kultūras kanonā iekļautas vērtības. Viena no muzeja skaistākajām brošām ir apjomīgā latviešu izcelsmes krievu avangardista Gustava Kluča darbu kolekcija. Būtiski piebilst, ka muzejā redzama arī krievu mākslas pastāvīgā ekspozīcija, kas sniedz pārskatu pār tās attīstību laikposmā no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta 20. gadiem. 

Foto: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

2016. gada maijā muzejs vēra savas durvis pēc vairāku gadu rekonstrukcijas, kas gan neskāra tā ārējo monumentālo veidolu. Lietuvas arhitektu birojs Processoffice and Andrius Skezgelas Architecture paplašināja muzeja teritoriju, izbūvējot jauno piebūvi pazemē, kā arī apgūstot senā nama bēniņus. Aiz rīdziniekiem ierastās fasādes ēkas iekšienē atklājas organiska divu dažādu laikmetu arhitektoniskā sinerģija.

Darba laiks: P slēgts; O-C 10.00-18.00; P 10.00-20.00; S-Sv 10.00-17.00

Jaņa Rozentāla laukums 1
T.: +371 67324461
www.lnmm.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: