GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezgls· Mākslas projekti· Dizains· Bērniem· Parki un dārzi· Teātri· Radošās Rīgas teritorijas· Muzeji un galerijass centrsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Žaņa Lipkes memoriālsLatvijas fotogrāfijas muzejsPaula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejsEtnogrāfiskais brīvdabas muzejsOkupācijas muzejsLatvijas dzelzceļa vēstures muzejsEnerģētikas muzejsNaivās mākslas muzejsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejsLatvijas Dabas muzejsDekoratīvās mākslas un dizaina muzejsMākslas muzejs Rīgas BiržaLatvijas Nacionālais mākslas muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kultūra · Muzeji

Enerģētikas muzejs

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Enerģētikas muzejs

Līdzās Andrejsalas TEC kompleksam atrodas Enerģētikas muzejs, kura unikālās krātuves iespējams apskatīt, iepriekš piesakot vizīti. Pastāvīgā ekspozīcija atrodas aptuveni 40 kilometrus no Rīgas, savulaik par lielāko un modernāko Baltijā dēvētajā Ķeguma elektrostacijā. Tās celtniecības gaita 20. gadsimta 30. gadu beigās fiksēta teju katru otro dienu un nu viss šis dokumentālais materiāls 11 000 negatīvu apjomā atrodams Andrejsalas muzeja krātuvēs un ir tā lielākais lepnums.
Krājumā Andrejsalā ietilpst pirmie elektrības skaitītāji, dažādas mērierīces un mērinstrumenti, kas ražoti pagājušā gadsimta 30. gados un vēlāk, kā arī, protams, Andrejsalas elektrostacijas tehnoloģiskās iekārtas un priekšmeti.
Īpaši aizraujoša ir dažādos laikposmos ražoto sadzīves elektropreču kolekcija. Savulaik tās šķita vien savu mūžu nokalpojuši veci krāmi, bet tagad daudziem Latvijas iedzīvotājiem kādreiz tik populārā veļas mašīna „Rīga - 60" kļuvusi par daļu no bērnības atmiņām, ledusskapis ZiL apliecina sevi kā pārliecinošu dizaina priekšmetu, modinatājpulksteņa Elektronika cipari asociējas ar agrajiem skolas rītiem, bet 30. gados ražotais, kādai Latvijas provinces frizierei piederējušais AEG matu fēns, kas vēl pavisam nesen funkcionējis, ir savveida stāsts par to, ka agrāk zāle bija zaļāka, cukurs saldāks un lietu dzīve - teju mūžīga.

Andrejostas iela 8

Tālrunis: + (317) 67728982
E-pasts: muzejs@latvenergo.lv

www.latvenergo.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Janis Zarins

Apmeklēja: 3.09.2023

Interesants krājums!!!! iesaku

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: