GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezgls· Mākslas projekti· Dizains· Bērniem· Parki un dārzi· Teātri· Radošās Rīgas teritorijas· Muzeji un galerijass centrsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērmanes dārzsArkādijas parks« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kultūra · Parki un dārzi

Vērmanes dārzs

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Vērmanes dārzs

Vērmanes dārzs ir viens no vecākajiem Rīgas sabiedriskajiem parkiem. Savu nosaukumu ieguvis par godu tirgotāja K.H. Vērmaņa atraitnei Annai, kas 1817. gadā, toreiz sev piederošajā zemes gabalā ierīkoja publisku eksotisko koku parku ar rozāriju un restorānu, ko savā testamentā novēlēja pilsētai kopā ar noteikumu, ka dārzs nekad netiks sadalīts, pārdots privātpersonām un vienmēr paliks visiem pilsētniekiem pieejams. Parkā tika uzbūvēta arī estrāde jeb, kā to tolaik dēvēja - „gliemežnīca" (pašreizējā estrāde gan celta 20. gs. 50. gados) un minerālūdeņu paviljons (vēlāk tur bija kinoteātris, tad transporta darbinieku kultūras nams un tagad - Muzikālais centrs „Vernisāža"). Kā visiem brīvi pieejama, skaista un gana plaša sabiedriska telpa, parks kalpoja dažādiem publiskiem masu pasākumiem. Apaļas rožu dobes vidū, divu guļošu lauvu apsargāts, atrodas Vērmanes dārza kādreizējās izveidotājas Annas piemineklis. Savukārt Merķeļa ielas pusē pie dārza žoga nevērīgi atspiedies stāv ekstravagantā latviešu gleznotāja un grafiķa Kārļa Padega bronzas tēls.

Apvidus: starp Elizabetes, Kr. Barona, Tērbatas ielām

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Anna

Apmeklēja: 31.maijs plkst. 12:13

Apmeklēju skaisto parku kopš bērnības. Pēdējā laikā vislaik pagadās nelaipns dārznieks/dārza laistītàjs, kas vislaik bubina kaut ko un liel ūdena laistītāju, ka līst cilvēkiem virsū. Vismaz varētu pateikt, ka liks, bet vienkārši sāk ūdens lieties virsū.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: