GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Baznīcas· Izstāžu zāles· Laikmetīgās kultūras mezgls· Mākslas projekti· Dizains· Bērniem· Parki un dārzi· Teātri· Radošās Rīgas teritorijas· Muzeji un galerijass centrsKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Jaunais Rīgas teātris« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kultūra · Teātri

Jaunais Rīgas teātris

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Jaunais Rīgas teātris

Jaunais Rīgas teātris ir pamanāms jau no Brīvības un Lāčplēša ielas krustojuma. Tā atpazīstamības zīme ir Rīgā vienīgais melnbaltais brandmūra krāsojums, kas ir fotogrāfa Gunāra Bindes radītā izcilā teātra režisora Eduarda Smiļģa portreta reprodukcija. Teātris ir apskates vērts objekts, pat ja repertuāra izvēle nav noteicošā. Teātra Lielā zāle ir viena no retajām publiski pieejamajām telpām, kurā saglabājies trūcīgs, bet Art Deco stila interjers. Zāle un skatuve veidota pēc Smiļģa skicēm. Daudzie skatītāji ir pārsteigti, ka par remontu, šķiet, neviens nav domājis jau vairākus desmitus gadu, bet nav līdzvērtīga teātra pasaulē, kurš saglabājis skatītāju tūkstošu izstaigātos trepju pakāpienus, padsmit krāsu kārtu musturus un vecajos skatītāju krēslos atrastās tramvaja biļetes un konfekšu papīrīšus no pēckara laikiem. Tas viss čukst par pirmizrāžu asarām, mēģinājumu intrigām un ikvakara izrādes rutīnas pārveršanos skatuves brīnumā. Šī teātra, kura mākslinieciskais vadītājs ir arī Eiropas teatrāļu publikai pazīstamais režisors Alvis Hermanis, maģija slēpta spējā sarunāties ar skatītājiem par it kā dažkārt ikdienišķi vienkāršām, taču būtībā pārlaicībām tēmām. Tā atpazīstamības zīme ir trupa kā vienots veselums, kas šodienas Rīgas kultūras dzīvē ir teju ikonizēta parādība.

P.S. Teātra ēka pēdējoreiz tikusi atjaunota pirms vairāk kā 60 gadiem un 2016. gadā plānots aizsākt tās rekonstrukciju, kuras projekta autori ir Zaigas Gailes arhitektu birojs. Teātra darbību jaunajās telpās iecerēts atsākt 2018. gada rudenī – līdz ar Latvijas Republikas simtgades svētkiem. 

Lāčplēša ielā 25
www.jrt.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: