GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršruti· Kultūrekskursantiem· Urbānajiem ekstrēmistiem un aktīvistiem· Teritorijas· Arhitektūras baudītājiemUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Avotu ielas kāzu salonu koncentrātsRīgas pludmalesRīgas jahtklubi un laivu piestātnesSpīķeru promenādeLatvijas Mākslas akadēmijas jaunā piebūveRīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka mājaMangaļsalas molsRestaurētie koka nami Kalnciema ielāDailes TeātrisAta Ķeniņa ģimnāzijaDaugavas promenāde ĶengaragāČiekurkalnsPurvciemsBulvāru loks un Jūgendstila RīgaRīgas centrsTorņakalnsGrīziņkalnsAnothertravelguide vērtē netradicionālos Rīgas ekskursiju maršrutusĀgenskalns BolderājaIļģuciemsMežaparksKundziņsalaMīlgrāvisSarkandaugava jeb Rīgas fabriku ceļvedisPiena ielaSlacklining RīgāPilsētas medībasLongbords. Asfalta sērfs jaunā kvalitātēLucavsala. Rīgas vasaras atpūtas epicentrsČetri skriešanas maršruti RīgāNometņu ielas stāstsMaršurts "Vāgners – Rīgas leģenda"Distanču slēpošanas iespējas Rīgā un Rīgas apkārtnēGeocaching jeb slēpņošana RīgāRīgas Laivas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Maršruti · Maršruti

Rīgas jahtklubi un laivu piestātnes

Autors: Jānis Domburs0 ATSAUKSMES

Rīgas jahtklubi un laivu piestātnes

Daži desmiti metru no ūdensmalas līdz jūgendstila ēkām pilsētas centrā. Pārdesmit kilometri no centra - nomalēs. Tik raibs ir Rīgas jahtklubu un laivu piestātņu spektrs. Tas, nepilnu pusgadu ilgā ūdens aktivitāšu sezonā, ar ūdens teritorijām un ūdensmalām bagātajā pilsētā paver “paralēlo pasauli” gan interesentiem krastā, gan lietpratējiem uz ūdeņiem. Lai arī ostas pašas par sevi – ar to raibo dažāda izmēra laivu un jahtu bildi, ir pieredzes vērti un zīmīgi pilsētdzīves pieturpunkti, tomēr unikālākā un sauszemes ikdienai slēptākā pieredze gūstama tieši uz ūdeņiem – vai tie būtu skati uz krastmalu apbūves kontrastiem, būvdarbu rosība ostā, sausajos dokos izceltie lielie kuģi Mīlgrāvī, vai Daugavas mūžīgie makšķernieki, kas turpat blakus kuģu ceļam manāmi jebkuros laika apstākļos.

Pilsētas centrā Daugavas labajā krastā līdzās prāmju terminālam ilggadīgi darbojas Andrejostas jahtklubs (www.andrejosta.lv), kur sezonas laikā skatāms visplašākais buru un motorizēto peldlīdzekļu spektrs. Šeit vasaras vakaros dažkārt neviļus uzjundī Vidusjūras ostu sajūtas. Savukārt līča krastā skatu uz ostas ainavu dažādās diennakts stundās var baudīt vairākās dažāda stila kafejnīcās, restorānos un klubos.

Pretējā krastā pie Ķīpsalas mazās laivu un jahtu piestātnes pirms dažiem gadiem papildinājis Pilsētas jahtklubs (www.pilsetasjahtklubs.lv) ar askētiskām peldošajām mājiņām, kas ir arī tālākais punkts, ko augšup pa Daugavu līdz Vanšu tiltam var sasniegt buru jahtas.

Starp kuteru un motorjahtu piestātnēm otrpus Vanšu tiltam pastaigām pa cietzemi vai ūdeņiem ievērības vērts ir līcītis pie AB dambja, kur rosās peldošā mākslas galerija “Noass”, un blakus esošais Āgenskalna līcis, kur līdzās lēnīgi topošajam Rīgas debesskrāpju rajonam atrodas nelielā “Aagenosta” (www.aagenosta.lv).

Tālāk, aiz Akmens, Dzelzceļa un Salu tiltiem, līdzās Krasta ielai, nelielas pastaigas attālumā no Maskavas forštates ir Rīgas lepnākā motorjahtu mājvieta - “Laivu centrs” (www.laivucentrs.lv) ar savu restorānu Daugavas krastā.

Tuvāk Daugavas ietekai Rīgas jūras līcī abos krastos mājo divi tradīcijām bagāti jahtklubi – Audupē un Bolderājā. Jahtklubam “Auda” (marinaauda.com) kaimiņos ir arī viena no nedaudzajām Rīgā vēl funkcionējošajām zvejnieku kopienām, kur vēl rindojas vecās zvejas laivas un krastā žāvējas zvejas tīkli. Savukārt “Latvijas jahta” (www.latvijasjahta.lv) izvietota pie Buļļupes ietekas Daugavā, kas ir sākumpunkts arī ūdensceļam uz Jūrmalu un Lielupi.

Starp centra un piejūras ostām Mīlgrāvja kanāls savieno Daugavu ar Ķīšezeru. Mežaparka pusē te atrodas vairākas vecākas laivu piestātnes, bet pretējā krastā pēdējā desmitgadē ainavu papildinājusi Jaunciema Osta (jaunciema-osta.lv). Tās jahtkluba ēka ir īpaši zīmīga ar to, ka tās autors – vairāku zīmīgu pilsētbūvju arhitekts Andis Sīlis te iemiesojis arhitektoniskos akcentus, kas palika nerealizēti viņa iecerētajā Rīgas akustiskās koncertzāles projektā. Īpašs vizuāls piedzīvojums ir saules noriets, kas no ostas pāri Ķīšezeram, ostas celtņiem un mežu tā fonā, var sacensties ar daudzviet pasaulē romantiķu apjūsmotiem saulrieta skatu paraugiem.

Foto: Kirils Kirasirovs

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: