GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršruti· Kultūrekskursantiem· Urbānajiem ekstrēmistiem un aktīvistiem· Teritorijas· Arhitektūras baudītājiemUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Avotu ielas kāzu salonu koncentrātsRīgas pludmalesRīgas jahtklubi un laivu piestātnesSpīķeru promenādeLatvijas Mākslas akadēmijas jaunā piebūveRīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka mājaMangaļsalas molsRestaurētie koka nami Kalnciema ielāDailes TeātrisAta Ķeniņa ģimnāzijaDaugavas promenāde ĶengaragāČiekurkalnsPurvciemsBulvāru loks un Jūgendstila RīgaRīgas centrsTorņakalnsGrīziņkalnsAnothertravelguide vērtē netradicionālos Rīgas ekskursiju maršrutusĀgenskalns BolderājaIļģuciemsMežaparksKundziņsalaMīlgrāvisSarkandaugava jeb Rīgas fabriku ceļvedisPiena ielaSlacklining RīgāPilsētas medībasLongbords. Asfalta sērfs jaunā kvalitātēLucavsala. Rīgas vasaras atpūtas epicentrsČetri skriešanas maršruti RīgāNometņu ielas stāstsMaršurts "Vāgners – Rīgas leģenda"Distanču slēpošanas iespējas Rīgā un Rīgas apkārtnēGeocaching jeb slēpņošana RīgāRīgas Laivas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Maršruti · Maršruti

Rīgas pludmales

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Rīgas pludmales

20. gadsimta 20. un 30. gados Rīgā bijušas vairākas peldvietas, un apmeklētākā no tām atradusies pašā pilsētas centrā – vietā, kur šobrīd slejas Akmens tilts, bet toreiz bijis Pontonu tilts. Tā bijusi maksas peldvieta ar vairākiem baseiniem un uz pontoniem izvietotām ģērbtuvēm, kas ziemas laikā glabājās ostā. 20. gadsimta pēdējās trīs desmitgadēs pilsētas pludmales veidojās stihiski un neorganizēti – tur, kur grunts un pieeja ūdenstilpnei peldēt gribētājiem šķita atbilstoša. Pēdējos gados Rīgā arvien vairāk tiek domāts par vasaras dzīvi, tai soli pa solim pietuvojoties vasarai draudzīgākajām Eiropas pilsētām. Par neiztrūkstošu pilsētas zīmi ir kļuvušas arī pludmales, katrai izceļoties ar savu īpašo raksturu. 

Urbānā pludmale

Ķīpsalas balto smilšu pludmale atrodas līdzās vienam no Rīgas karstākajiem satiksmes mezgliem – Vanšu tilta galā iepretim Rīgas pasažieru ostai Daugavas pretējā krastā. Ķerot saules starus uz sava līdzpaņemtā paladziņa no turienes var vērot prāmju pienākšanu un atiešanu vai – tikpat veiksmīgi – lūkoties uz Rīgas pili, kas ir arī Latvijas Republikas prezidenta rezidence. Urbānā dinamika, kuru jo spilgtu padara mašīnu straumes radītais troksnis un vantīs iespriegotā tilta pilona industriālā vizualitāte, šai pludmalē sajaucas ar Ķīpsalas idillisko mieru un vasaras mēnešu saldajām smaržām. Pludmalē valda demokrātiska atmosfēra. Pa dienu šurp uz velosipēda atripina peldētāji un pulcējas volejbola un futbola fani, savukārt vakaros sanāk romantiķi un dažnedažādi dīkdieņi, kas no kafejnīcas “Pludmale” terases vēro saulrieta atblāzmu virs Rīgas torņiem.

Ģimenes pludmale

Lucavsalas pludmale, atrazdamās teju pašā pilsētas centrā, dažbrīd spēj radīt ilūziju, ka esat izbraucis zaļumos. Savulaik tur atradās pilsētnieku mazdārziņi, kuros padomju laikā rušinājās asfalta nogurdinātie, bet pēdējās desmitgadēs flokšu vietā auga nezāles un plīvoja pussagruvušu siltumnīcu polietilēna plēves. Tagad vienpadsmit hektāru platībā ierīkota plaša atpūtas zona, kuru par sev tīkamu atzīst visdažādākā publika. Saulainās nedēļas nogalēs dzīve te rit gluži kā raibā skudru pūznī, ģimenēm ar mazuļiem mijoties ar romantiskiem pārīšiem un urbānā adrenalīna tīkotājiem. Jo īpaši šo teritoriju iemīļojuši mazuļi, kas pazaudē laiku interaktīvajos rotaļu laukumos. Te pulcējas arī veikotāji, kas aizrautīgi nododas savai stihijai veikparkā. Vakaros Lucavsalas pludmalē notiek brīvdabas kino seansi un no kafejnīcas terases var vērot saulrieta atspīdumu Daugavas ūdeņos.

Meža pludmale

Skujām un čiekuriem piebirusī nelielā Ķīšezera pludmale iekārtojusies priežu ielokā līdzās laivu piestātnei Ķīšezera krastā pavisam netālu no Mežaparka centrālās promenādes, kas tā arī saucas -  Atpūtas iela. Peldot rāmajos Ķīšezera ūdeņos, var vērties uz 21. gadsimtam neraksturīgi neskarto ezera pretējo krastu un izbaudīt priežu smaržu, kas plūst no piekrastes. Mežaparka pludmalē līdzās dabas mīļotājiem, kas pikniko pie pamatīgajiem koka galdiem un romantiķiem, kas sēž kafejnīcas terasē, apcerīgi veroties Ķīšezera plašumos, piebiedrojas arī sportiskā dzīves veida piekritēji. Pelde pēc  skrituļošanas vai skrējiena ir īstens baudījums.

Foto: Kirils Kirasirovs

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: