GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršruti· Kultūrekskursantiem· Urbānajiem ekstrēmistiem un aktīvistiem· Teritorijas· Arhitektūras baudītājiemUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Spīķeru promenādeMangaļsalas molsDaugavas promenāde ĶengaragāČiekurkalnsPurvciemsRīgas centrsTorņakalnsGrīziņkalnsĀgenskalns BolderājaIļģuciemsMežaparksKundziņsalaMīlgrāvisSarkandaugava jeb Rīgas fabriku ceļvedisPiena ielaLucavsala. Rīgas vasaras atpūtas epicentrsNometņu ielas stāsts« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Maršruti · Teritorijas

Daugavas promenāde Ķengaragā

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Daugavas promenāde Ķengaragā

Daugavas labā krasta promenāde pilsētas Dienvidaustrumu daļā, kā labiekārtots gājēju un velobraucēju celiņš, stiepjas vairāk nekā trīs kilometru garumā. Divdesmitā gadsimta sākumā tā tikusi izbūvēta uz laukakmeņiem, koka pāļiem, žagariem un ar smilti nostiprināta plūdu aizsardzības vaļņa. Tā sākas Kaņiera ielā aiz Dienvidu tilta un aizlokās līdz pat savulaik klasicisma formās veidotās Mazjumpravas muižas drupām.

Foto: Daugavas promenāde ĶengaragāFoto: Daugavas promenāde ĶengaragāFoto: Daugavas promenāde Ķengaragā

Daugavas promenādē vienuviet jo spilgti iespējams apjaust kā dabas cikliskumu, tā urbānās pilsētvides straujo mainību. Kamēr vienpus promenādei vērojama Daugava ar tās absolūti neskarto pretējā krasta ainavu, tikmēr otrpus - vairāku metru garumā stiepjas 30. gados izveidotās, agrāk lielākās gumijas izstrādājumu rūpnīcas Sarkanais kvadrāts žogs, kas šodien kļuvis par tādu kā brīvdabas ielu mākslas galeriju.

Līdzās pastaigām, velobraukšanai vai skrituļošanai katrs šeit var atrast sev tīkamāko blakus atrakciju – sākot no vairāku desmitu balto gulbju vērošanas pie bijušās kuģīšu piestātnes līdz šaha spēlei pie zemē iemietajiem šaha galdiņiem.

Promenādē izbūvēti uzbūvēti gājēju tiltiņi, sauļošanās terases un skatu platformas. Putnu vērošanas torņa augšgalā veroties uz Rīgas centra pusi - uz jauno Dienvidu tiltu un Zaķusalas televīzijas torni - pavisam viegli uzķert to īpašo ‘kad lauki ienāk pilsētā’ un otrādi sajūtu.

Foto: Kirils Kirasirovs

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: