GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršruti· Kultūrekskursantiem· Urbānajiem ekstrēmistiem un aktīvistiem· Teritorijas· Arhitektūras baudītājiemUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Slacklining RīgāPilsētas medībasLongbords. Asfalta sērfs jaunā kvalitātēČetri skriešanas maršruti RīgāDistanču slēpošanas iespējas Rīgā un Rīgas apkārtnēGeocaching jeb slēpņošana RīgāRīgas Laivas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Maršruti · Urbānajiem ekstrēmistiem un aktīvistiem

Rīgas Laivas

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Rīgas Laivas

Ar laivu - caur Rīgu! Turklāt - pašiem pie airiem. Nebūt ne visās Eiropas pilsētās ko tādu iespējams izbaudīt.

Šī unikālā Rīgas maršruta idejas autori ir piedzīvojumu organizācija "Lūzumpunkts", kas kā savu misiju postulējusi - izaugsmi caur piedzīvojumu. Ja vien meteroloģiskās prognozes pareģo laivošanai labvēlīgu laiku un ir attiecīgs noskaņojums, atliek tik doties uz "Rīgas Laivām": komanda iepazīstina ar inventāru, sniedz instrukcijas un dod iespēju pilsētas ūdeņu dēkā doties vieniem pašiem.

Foto: Rīgas LaivasFoto: Rīgas LaivasFoto: Rīgas Laivas

Sešu dažādu maršrutu sākumpunkts ir Andrejostas jahtklubs, no kura airējot ar divvietīgām, drošām smailītēm iespējams doties "Rīgas loka" tūrē - zem sešpadsmit kanāla tiltiņiem, līdzās pilsētas kņadai, garām pagājušo gadsimtu arhitektūras stāviem. Šādi iespējams ļauties tikai sevis un Rīgas ūdeņu diktētam tempam.

Savukārt maršrutā "Vakariņas" - no Andrejostas jahtkluba iespējams doties taisni pāri Daugavai un pretējā krastā izbaudīt gastropiedzīvojumu restorānā "Ostas skati".

Vērot, kā Rīgas tilti un pati pilsēta ietērpj košu gaismu naktskreklu, iespējams "Naksnīgās Rīgas" maršrutā. Vakara braucieniem piemīt saulrieta mistika, kas visu padara lēnīgu un baudpilnu.

Bet maršruts "Apkārt salām" uz mirkli liks pakavēties 1974. gada latviešu kino kanona filmā "Ābols upē", kas vēstī par mazu pasaulīti Rīgas un Daugavas vidū - Zaķusalu, kur it kā saglabājusies cita gadsimta elpa. Filmā fiksēta industrializācijas laikmeta ielaušanās vidē, kas atrodas pašā strauji augošās lielpilsētas viducī. Te, nu, to varam skatīt - otrpus ir mūsu urbāni dūcošā Rīga, bet te - Zaķusalas un Lucavsalas aizvien neskartais, leknais zaļums. Lucavsalas zaļā oāze zem Salu tilta šobrīd laivotāju vidū iemantojusi lielu popularitāti, sniedzot iespēju piestāt krast un kādā no tur esošajām pludmalēm baudīt līdzņemtos piknika labumus.

Turpretim tūre pa kanālu, Daugavu līdz Āgenskalna līcim pavērs durvis uz vienu no pilsētas mazzināmajām ūdens dzīslām - Zundas kanālu, kas atdala Ķīpsalu no Pārdaugavas. Zundas kanālam savienojoties ar Daugavu, būs iespēja paspēkoties ar Daugavas viļņiem un tās pretstraumi, lai nokļūtu atpakaļ - Andrejsalā.

Starp citu, filmas "Ābols upē" galvenais varonis dzīvo Zaķusalā, bet strādāt brauc ar kuģīti pāri Daugavai uz kuģubūves rūpnīcu, kas ir vēl viens "Rīgas Laivu" maršruts. Maršruts uz 1913. gadā dibināto Rīgas Kuģu būvētavu Vecmīlgrāvī noteikti ir lielākais izaicinājums, iespaidiem bagātākais piedzīvojums un industriālas pilsētvides intriģējošākais pieturpunkts. Tūre sākas ar kanāla, Daugavas plašumu un krastmalu zaļuma baudījumu un sastapšanos ar Tallink "peldošo māju" - līdz nonāksiet kuģu būvētavas teritorijā, kas ļaus izbaudīt kino cienīgas epizodes. Šeit pie sausajiem dokiem iespējams paairēt zem izceltajiem monstrozajiem kuģu korpusiem - gāzes tankeriem, pasažieru kuģiem, tankeriem jēlnaftas un ķimikāliju pārvadāšanai vai zvejas kuģiem, un novērtēt milzu dzenskrūves apmērus.

Izbraucot no kuģu būvētavas nonāksiet Ķīšezerā, kur ātri vien aizmirsīsiet industriālo vidi un ieslīdēsiet ezera plašumos, lai vēlāk nobaudītu pelnīto kausu alus vai vakariņas - Cabo Cafe.

Kad izbraukti jau visi "Rīgas Laivas" maršruti, kāds būs gatavs jauniem izaicinājumiem - Buļļupē, jūrā... Izaugsmē caur piedzīvojumu!

 

Iepriekšēja rezervācija - obligāta.

Izmaksas:
Laivas noma (10:00 - 20:00): pirmā stunda - 6 LVL, katra nākamā - 2 LVL
Vakara un Naksnīgie braucieni (20:00 - 01:00): 14 LVL
Laivas noma uz dienu - 14 LVL, katrā nākamā diena - 8 LVL

www.luzumpunkts.lv
rigaslaivas@luzumpunkts.lv
Nomas tālr.: + 371 29333032

 

06/2012

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: