GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēst· Kafejnīca· Tējas vieta· Kafijas vieta· Vīna vieta· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Vietējais kolorīts· Konditoreja· Ātrā ēstuve· Bistro· Naktsdzīve· Labākās kūkas· Bārs· Pavārmāksla· Gardēžiem· Nacionālā virtuve· Vieta ar lielisku skatu· Veģetārā virtuve· Zivis· Tirgus ēstuveKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

NemiersCOD kokteiļbārsWalters & GrapaBārs XIIILatvijas 1. Rokkafejnīca« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur paēst · Bārs

Latvijas 1. Rokkafejnīca

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Latvijas 1. Rokkafejnīca

Latvijas rokmūzikas galvaspilsēta, neapšaubāmi, ir Liepāja, taču, nenoliedzami, ostas pilsētas vēju aprautajām balsīm ieskanēties visā Latvijā aizvien talkā nākusi Rīga. Tāpēc likumsakarīgi, ka kādā brīnišķā dienā "Liepājas 1. Rokkafejnīcai", pēc desmit tās pastāvēšanas gadiem, dzimusi māsa arī Rīgā.

Foto: Latvijas 1. RokkafejnīcaFoto: Latvijas 1. Rokkafejnīca

"Latvijas 1. Rokkafejnīca" durvis vērusi Rīgas būvmeistara Ruperta Bindenšū projektētajā, izcilajā 17. gadsimta ziemeļu baroka arhitektūras objektā - Reiterna namā. Atklājot kādreizējā nama īpašnieka - tirgotāja un rātskunga Johana fon Reiterna apdzīvotā interjera mākslinieciski augstvērtīgos griestu un sienu gleznojumus, kā arī oriģinālās apdares fragmentus, "Latvijas 1. Rokkafejnīca" glabā vēl viena kultūras mantojuma durvju atslēgu, proti, atslēgu uz rokmūziku, kura kopš 80. gadiem spēcīgi situsi dūri pie [Latvijas mūzikas] krūtīm.

Foto: Latvijas 1. RokkafejnīcaFoto: Latvijas 1. Rokkafejnīca

Kafejnīcā izvietotas neskaitāmas mūziķu relikvijas - sākot no Raimonda Paula čībām, ar kurām kājās maestro sarakstīja leģendāro "Mežrozīti", Ainara Virgas klavierēm, kuras rokmūziķim uzdāvināja vecāki, uzsākot mācības 1. klasē, beidzot ar Olgas Rajeckas leģendāro zaļo kleitu, kura ietekmēja vēlāko dziedātājas skatuves tēlu. Tāpat kafejnīcā apskatāma arī jaunāko laiku zvaigžņu atribūtika - marionetes, kurās viegli atpazīt "Melo-M" puišu vaibstus, Valtera un Kažas akustiskās ģitāras, ar kurām puiši uzstājās 2005. gada Eirovīzijā Kijevā, grupas "Tumsa" skaņu pults, ar kuru reiz aizsākās grupas slavas ceļš, Laura Reinika skatuves tērps dziesmai "Bandžo Laura" un bandžo, kuru Lauris pasūtīja speciāli no Meksikas, un vēl, un vēl, un vēl... Šeit rodamās vēstures liecības un fotogrāfijas aptver laika periodu - sākot no 70. gadiem līdz pat šai dienai. Un ekspozīcija nemitīgi tiks papildināta, kamēr vien dzīva būs Latvijas mūzika un kamēr vien Latvijas mūzikas Slavas alejā Liepājā tiks uzņemti jauni mūziķi un grupas. Starp citu, kā atsauce tai - Rīgas rokkafejnīcā izveidota arī Latvijas mūzikas Slavas zāle ar zvaigžņu fotogrāfiju kolekciju.

Rokkafejnīcas izveide notikusi sadarbībā ar arhitektiem Aiju un Andri Kokiniem. Andra Kokina "Latvijas 1. Rokkafejnīcas" arhitektūras koncepts Liepājā, ticis atzīts par vienu no veiksmīgākajiem modernās arhitektūras projektiem pilsētā.

Bet Vecrīgā, Reiterna nama barokālās klasikas objektā, šobrīd iekārtotas divas skatuves - lielā skatuve ēkas otrajā stāvā un mazā skatuve pagrabstāvā. Plānots, ka no tām priecēti tiks ne tikai roka žanra entuziasti. Taču tāpat kā jebkurš muzikāls skaņdarbs nav iedomājams bez noteikta mūzikas instrumentu sastāva, arī vairākstāvu roka kafejnīcas veidols - bez "Klavieru bāra", "Bungu bāra" un "Ģitāru bāra" ansambļa. Savukārt rokkafejnīcas pirmā stāvā iekārtots mūzikas un suvenīru veikaliņš "Rock'n'bode", kurā savuties iekārtota kafejnīca steidzīgiem kafejnīcas apmeklētājiem. Tajā iespējams iegādāties kafiju, tēju, ātrās uzkodas un atcerēties tādu romantisku nodarbi, kā vēstuļu rakstīšanu iemīļotajiem mūziķiem. Rokkafejnīcas pastnieks rūpēsies, lai tās sasniegtu savu adresātu.


[Viena] kā vīns, [otra] kā ūdens; [viena] kā zelts, [otra] kā dzelzs - "Latvijas 1. Rokkafejnīca" Liepājā un Rīgā ir liepājnieku - brāļu Raivo un Mareka Mediņu autordarbs. Ar tā daudzveidīgo programmu - Latvijas mūziķu izpildījumā - vienmēr iespējams iepazīties www.facebook.com/Rokkafejnica

*Teksta slīprakstā izmantoti citāti un citātu pārfrāzējums no latviešu roka grupas "Līvi" dziesmām - "Kādā brīnišķā dienā", "Ziņģe par bailēm" un "Mana vienīgā ziņģe".

Mārstaļu ielā 2/4 (Reiterna nams) 

03/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Zane Ķestere

Apmeklēja: 9.martā

Lieliska vieta. Gan dienā, mierīgi pusdienojot, gan vakarā - trakoti labā atmosfērā izbaudot Dzelzs vilks rokkoncertu.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: