GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēst· Kafejnīca· Tējas vieta· Kafijas vieta· Vīna vieta· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Vietējais kolorīts· Konditoreja· Ātrā ēstuve· Bistro· Naktsdzīve· Labākās kūkas· Bārs· Pavārmāksla· Gardēžiem· Nacionālā virtuve· Vieta ar lielisku skatu· Veģetārā virtuve· Zivis· Tirgus ēstuveKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Muusu TeraseMuusuRestorāns 3M’archers3 pavāru restorāns - Tam labam būs augt!Vincents« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur paēst · Gardēžiem

M’archers

Autors: Anothertravelguide.com3 ATSAUKSMES

M’archers

Ja Rīgā ir kāda institūcija, kas var lepoties ar vakariņojošo prominenču un slavenību skaitu, kas mērāms vairākos desmitos, tad tā ir Latvijas gastronomijas skatuves spožākās personības -šefpavāra Mārtiņa Rītiņa lolojums - restorāns Vincents. Viss gourmet apogejs gan šeit norisis vakara stundu aizsegā, tāpēc, svinot savu divdesmitgadi, vakara restorāns izšķīries par soli mazliet pakāpties dienas gaismā - jau krietni demokrātiskākā formā realizējot tādu kā Vincenta dienas variantu.

Ikdienai domātā pusdienu restorāna, delikatešu veikala un beķerejas M’archers koncepta realizētāji kopā ar Mārtiņu Rītiņu ir turpat netālu esošās Art Café Sienna komanda. Arī jaunā M’archers dislokācija stratēģiski mērķēta tieši pa vidu abām institūcijām - uz vienas no Rīgas Jūgendstila centra spilgtākajā ielām. Strēlnieku ielas nosaukums, starp citu, iekodēts arī M’archers nosaukumā un logotipā (‘archer’ – ‘strēlnieks’), bet iniciālis ‘M’ pirms apostrofa pilnībā sakrīt ar leģendārā šefpavāra paraksta pirmo burtu. Savukārt pirms tā iezīmētie četri dzīvnieki simbolizē M’archers veidotāju saimniecībās augušās Šarolē teles, Suffolk šķirnes jērus un putnus, kas paredzēti veikala piedāvājumā.

Vairums delikatešu sortimenta M’archers gatavota tieši no labākajiem Latvijas sezonālajiem produktiem, kuru piegādātāji lielākoties ir Slow Food kustības biedri. Atsevišķu Latvijā audzētu produktu tukšajās sezonās izejvielas tiek aizstātas ar augstvērtīgu piedāvājumu no Itālijas un Francijas, kā tas ir, piemēram, ar augstākās kvalitātes Bretaņas tomātiem no Parīzes Le Bon Marché.

Par līdzņemšanai un uz vietas baudīšanai paredzētajām svaigi gatavotajām salātu izlasēm un pamatēdieniem, ko iespējams pasūtīt no 12:00 līdz 15:00 pēcpusdienā, rūpējas kādreizējais restorāna Vincents virspavārs Ivans Šmigarevs, kurš pie Latvijas gastro guru Mārtiņa Rītiņa stažējies trīspadsmit gadus. Viņa meistarībā šeit top veselīgie Slow Food burgeri ar meža medījumu, Ziemeļeiropā labākā liellopa gaļas steiki un dažādākās franču receptes, piemēram, gardā pâté en croûte.

Tāpat uz vietas savu meistarību M’archers rāda, iespējams, Baltijā labākais beķeris un konditors.

Pārskatot divas M’archers zāles, top skaidrs - stila tīrība šeit nebūt nav ievērota, arī kādai striktai dizaina idejai telpas izveidē nav sekots. Taču šeit rodamā antikvārā eklektika apvienojumā ar speciāli M’archers radītām lietām atgādina par lietām piemītošo virsvērtību, par to īpašo jutoņu, kas piemīt kvalitatīvām lietām un lietām ar stāstu.

Kamēr uz Art Deco kumodes rotājās pirmskara laika Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikas ūdens krūzes, tās plauktos izkārtotas stikla dizaina studijā speciāli M’archers pūstas stikla glāzes. Kamēr koka kārbās zib izcilu kalēju speciāli M’archers izgatavotie galda piederumi, uz bufetes augšēja plaukta sarindotas Rīgas Porcelāna rūpnīcas sāls un piparu trauku mazliet naivās figūriņas. Kamēr dienas gaismu M’archers telpās pieklusina vienas no Latvijas mūsdienu dizaina vērtību radītājas - tekstilmākslinieces Laimas Kaugures aizkari, tikmēr šeit var pāršķirstīt neskaitāmas mūsdienu un tradīcijās bāzētas kulinārijas grāmatas, un baudīt labu baltvīnu, izlejamos franču sarkanvīnus vai šampanieti.

Darba laiks: pirmdiena - ceturtdiena, sestdiena 11:30 - 19:30; svētdiena – brīvs; piektdiena 11:30 - 19:30, 19:00 - 22:00 vakariņas

Strēlnieku iela 1A / Т.: +371 27000030
www.marchers.lv

Foto: Kirils Kirasirovs

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

TEREZA

Apmeklēja: smartloanfunds@gmail.com

Dobre vijesti za mene i vas, zovem se TEREZA i moram vam ispričati kako sam doživjela ponudu kredita od 35,000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu što sam naišao na gospodina Harry Bryan, izvršnog direktora SMART LOAN FUNDS, imaju sjedište u Americi, a također djeluju u svim europskim zemljama. Dobio sam savjet kolege i savjetovat ću svima koji trebaju zajam da koriste njihove usluge kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte (smartloanfunds@gmail.com} WHATSAPP: {+385 91 560 8706} Brzo kontaktirajte danas i dobijte svoj zajam od njih na stopu od 3 %. Obećajte da ćete reći ljudima i podijeliti njegov dobar rad nakon što dobijete zajam.

Maruta

Apmeklēja: 25.03

Labrīt!
Veikals jauks, bet man tas šķistu vēl labāks, ja ārpusē redzētu, kas tas ir un ko tajā pārdod - uzrakstītu latviski.

Jauku nedēļu!
Maruta

Anna

Apmeklēja: 18.03.2015.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: