GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēst· Kafejnīca· Tējas vieta· Kafijas vieta· Vīna vieta· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Vietējais kolorīts· Konditoreja· Ātrā ēstuve· Bistro· Naktsdzīve· Labākās kūkas· Bārs· Pavārmāksla· Gardēžiem· Nacionālā virtuve· Vieta ar lielisku skatu· Veģetārā virtuve· Zivis· Tirgus ēstuveKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Resto TeraseMr. FoxMākslas kafejnīca “Kolekcionārs”AustraMazā KaņepeVESTMākonisKafejnīca MierāTakaDAD cafeBufete Gauja« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur paēst · Kafejnīca

Taka

Autors: Anothertravelguide.com3 ATSAUKSMES

Taka

Vakars. Miera ielas 10. namā - nemiers. Gar ēkas fasādi atsliets pamatīgs velosipēdu krāvums. Tie kā vizītkarte - cits ar aptamborētu rāmi, cits izkrāsots varavīksnes krāsās, piesaka, ka še pulcējas pilsētas radošā un brīvā gara zieds. 
Publika visnotaļ kolorīta – šeit savējie ir tie ar vintage stila masīvo briļļu ietvariem uz acīm, maisveidīgām austrumnieciska stila biksēm, vai tādām rūtainām un nedaudz par īsu, zilām žaketēm ar sarkaniem ielāpiem uz elkoņiem, kedām un drosmīgām matu sasukām. 
TAKA pildās ar ļaudīm, sēdvietas gan ir tik, cik ir. Taču nav problēmu - bohēmai piederas sēst arī uz grīdas un taciņās starp galdiņiem.

Mūzika, poēzija un teātris ir tas, kas, TAKAsprāt, rada prieku visa mūža garumā, tālab vilina šurp ne vienu vien mazo kultūras notikumu un lielās kultūras dzīves baudītāju. 
Ar dzejas lasījumiem uzstājas gan jaunie dzejdari, gan jau pazīstami latviešu vārda meistari - Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete u.c. Mūzikas līkločos te izmet dziesminieks Imants Daksis, instrumentālos vakarus ieskandina gan vietējie, gan aizrobežu mākslinieki. Regeja vakarus uzrīko latvieši ar melnādaino ļaužu dvēseli, bet sintētiskās bītu cienītājus aplaimo elektroniskās mūzikas eksperimentētāji.

TAKA pat dod dzīvību arī jaunām teātra performancēm, kā, piemēram, jaunās drūmā humora apvienības Second Hand pirmiestudējumiem.

TAKA ir vieta arī vizuālajai mākslai. Jāatzīst, šis tas no drāšu stieplītēs iekārtā patiešām ir labs, šis tas vienkārši neizprotami piesaista uzmanību. 

Veroties riņķī, atsevišķas detaļas TAKĀ liek acu skatam uzkavēties ne vienu reizi vien. Kamēr WC sienas atdzīvojas komiksu motīvos, uz zāles sienām un griestiem gleznotie meža zvēru silueti telpu padara līdzīgu krāsainu laukumu kokteilim, kuru savdabīgi saduļķo pieklusināts apgaismojums... Interesantus interjera akcentus veido no celtniecības putām veidotie dzīvnieku galvu atveidojumi un uz pusēm zāģētās stiklaplasta vannas.

Visa kā šeit ir gana, un tā vien šķiet, ka TAKAs telpas ir kā kolāža, kurai kaut ko pieķibināt varēs vienmēr. 

TAKA ir par veģetāru maltīti un pašmāju labumiem, kas tiek gatavoti no saimniecībās iepirktiem bioloģiskajiem produktiem. TAKAs telpās tiek dota vieta arī tiešās tirdzniecības pulciņam. Uzskatāmi un pati par sevi runā šāda TAKAs ēdienkarte: puķkāpostu krēmzupa ar d'Or Blue sieru; pupiņu - seleriju plācenīši ar rīsiem un dārzeņu salātiem; karstā garneļu - puķkāpostu uzkoda; garneļu - ķirštomātu kokteiļsalāti ar Parmas sieru, ko iespējams papildināt ar mājas vīnu un sidru baudījumu, bet maltīti noslēgt ar pašu gatavotiem austrumu saldumiem.

Darba laiks:

Pirmd. - Ceturtd. 12.00 - 01.00 

Piekt. - Sestd. 12.00 - 00.02

Svētdiena – slēgts

Miera iela 10
http://pataku.wordpress.com/

 

Foto: Kirils Kirasirovs

10/2010

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inokentijs

Apmeklēja: 12.08.2012

Labas pusdienas

Maija

Apmeklēja: 26.052012

Evija Taurene

Apmeklēja: 27.07.2011.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: