GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēst· Kafejnīca· Tējas vieta· Kafijas vieta· Vīna vieta· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Vietējais kolorīts· Konditoreja· Ātrā ēstuve· Bistro· Naktsdzīve· Labākās kūkas· Bārs· Pavārmāksla· Gardēžiem· Nacionālā virtuve· Vieta ar lielisku skatu· Veģetārā virtuve· Zivis· Tirgus ēstuveKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Kafejnīca PiensResto TeraseKafejnīca PasēdētKafejnīca - kultūras telpa AUTENTIKAAlus virtuveKolonāde. Mūsu stāstiEntresolNemiersMuusu TeraseRaunas dārzsVespa GarazhEcoCatering restorāniCOD kokteiļbārsBALTSFERMAMr. FoxHungaricumMuusuWalters & GrapaFoodBoxMākslas kafejnīca “Kolekcionārs”PagalmsBezēDēkainisFilm NoirRestorāns 3Grauzdētava Rocket Bean RoasteryZivju leteAustraFazenda bazārsM’archersHappy Days & NightsMazā KaņepeVESTCoffee TowerMuteVinilbārsSiļķītes un dillītesMākonisarbOOzCabo CafeNometne GardēžiemWok to WalkDemokrātisks vīna bārs GarageStockPotKafejnīca MierāLa KannaBārs XIIILatvijas 1. RokkafejnīcaBibliotēka N.1 Restorāns3 pavāru restorāns - Tam labam būs augt!Raw GardenInnocentTakaTējas istaba/ studija IlluseumMiiTDAD cafeKūkotavaCuba CafeRāmaBufete GaujaVīna studijaAragatsFabrikas restorānsOsīrissVincents« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur paēst ·

Siļķītes un dillītes

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Siļķītes un dillītes

Lai arī varētu šķist, ka Rīgas Centrāltirgū palikt labumus nenogaršojušam nemaz nav iespējams, tomēr taisnības labad jāsaka, ka tāda degustēšanās nez cik ērta nemaz nav, un diez vai visi tā būtu gatavi tirgus drūzmā knakstīties, piemēram, gar siļķi vai reņģi. Tālab ēstuves "Siļķītes un dillītes" īpašnieki ideju par provēšanu īstenojuši zivju virtuves ēstuvē, kur pie kārtīgiem galdiem iespējams nogaršot ēdienus no visa tā kārdinošā piedāvājuma, kas gozējas uz tirdzniecības letēm zivju paviljonā.

Rīta stundā svaigi iepirktais zivju sortiments ēstuvē mainās līdz ar zvejas sezonālo dabu – reizēm nēģi, citkārt butes un, kad to vairs nebūs - kārta nāks sīgām un zušiem. Savukārt nemainīgs ēdienkartes lielums ir standarta specialitāte – sacepums "Siļķītes un dillītes", ceptas reņģes ar kartupelīšiem, zupas, kulta ķilavmaize un Fish&Chips īstajā alus mīklā, ko uzslavējuši pat paši receptūras turētāji - briti. Ēdienkartes zelta vidusceļš gan vēl tiek lauzts un meklēts, lai apmierinātu gan vietējos, kuri pieturas pie reģionā labi zināmām zivju virtuves vērtībām, gan tirgus ārzemju viesus, kuri uz vietējo produkciju varbūt lūkojas mazliet rezervēti, un visus tos, kuri gatavi jaunatklājumiem - uzzinot, cik daudz un dažādi iespējams pagatavot, piemēram, klasisku siļķi.

Demokrātiskais zivju virtuves restorāns meklējams tālākajā no pieciem tirgus angāriem – zivju paviljonā tuvāk Krasta ielai. Blakus tam atrodas otrs, iespējams, aromātiskākais no paviljoniem - sakņu un dārzeņu paviljons. Abus tos vienojošajā pārejā arī atradīsiet omulīgo ēstuvi ar atklāto pavardu. Vēl nesen šo telpu skatam sedza siena, un tā tika izmantota noliktavas un biroja telpu vajadzībām. Tagad pašu rokām šī siena tikusi atlauzta, telpa veidota bez šika un liekiem izskaistinājumiem, pieturoties pie tirgum atbilstīga ikdienišķuma. Par kafejnīcas interjera īpašo vizītkarti kalpo vien autentiskā balto flīžu siena ar nomelnējušu kanalizācijas cauruli un dažiem antikvariāta akcentiem - stacionāro sienas telefona aparātu ar ciparnīcas ripu, izlietni, padzīvojušiem alumīnija virtuves piederumiem un retro reklāmplakātiem.

Runājot par "Siļķītes un dillītes" reklāmu, šinī gadījumā nostrādājusi tās visefektīvākā - "no mutes mutē" - forma, tāpēc nereti tirgus ēstuvē ieklīstot gan aktieri, gan mūziķi un citas atpazīstamas sejas. Burzma ēstuvē, it īpaši ap pusdienas laiku, ir necaurejama. Un kā gan ne? Kur gan vēl Rīgā nodrošināta tik intensīva cilvēku plūsma - ar 140 000 apmeklētājiem dienā - kā Centrāltirgū! 

Darba Darba laiks:
P. – S.: 09:00 - 17:00

Centrāltirgus iela 3
www.facebook.com/SilkitesUnDillites

Foto: Kirils Kirasirovs

01/2014

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: