GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Park SpaBaltā pirtsESPATaka spa« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Spa un labākie saloni ·

Baltā pirts

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Baltā pirts

Latviešu pirts tradīcija iemieso ūdens, uguns un gaisa stihiju apvaldīšanu, un dabas - akmens, koku, ziedu un cilvēku satikšanos. Šāda satikšanās iespējama vien mūsu platuma grādos un šur tur Skandināvijas reģionos.

Foto: Baltā pirtsFoto: Baltā pirtsFoto: Baltā pirts

Ievērojot autentiskās latviešu lauku pirts ieražas arī pilsētā, Baltā pirts aicina uz pēršanos ar slotām, kuras pēc priekšrakstiem ap Vasaras saulgriežu laiku sarūpētas bioloģiskajā saimniecībā „Ezermalas", un miesas palutināšanu ar „Ezermalu" pirts biokosmētiku - lavandas, piparmētru, lupstāju, timiāna, kanēļa vai kliņģerīšu attīrošo sāls skrubi un kadiķogu, kaņepju vai ķimeņu, ādu mīkstinošo, medu. (Runā, ka kumelīšu medus aizdzenot pat aizvainojuma sajūtu!)

Foto: Baltā pirtsFoto: Baltā pirtsFoto: Baltā pirts

Baltās pirts garu uztur īstie, melnie laukakmeņi, kas spēj izturēt uguns spēku, un iespaidīgās, simt gadus vecās malkas kurtuvju mutēs tiek krauti lapu koku baļķi.

Foto: Baltā pirts

„ANNO 1908" stāsta, ka Baltā pirts Tallinas ielā starp A. Čaka un J. Asara ielām pārdzīvojusi divus pasaules karus un četras pastāvošās valdības. Tās tagadējais īpašnieks ir uzņēmīgā Hugo Lapiņa mazmazdēls, kurš savulaik pirts kompleksu uzcēlis par ienākumiem, ko guvis importējot kafiju no Managvas Nikaragvā uz Eiropu. Pirmās brīvvalsts laikā šeit dienā izpirtojās līdz pat 2 000 cilvēku. Šodienas Baltā pirts ir modernizēta un pilnveidota ar skaistumkopšanas un terapeitiskajiem pakalpojumiem.

Tallinas iela 71
www.baltapirts.lv
www.facebook.com/BaltaPirts

 

12/2010

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: