GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Golfa klubs “Viesturi”TRU FIX KRUSHE FIXRīgas velokultūras otrā elpaZirgzandalesPludmales sporta centrs Brazīlija« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Aktīvā atpūta ·

SHE FIX

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

SHE FIX

SHE FIX ir vēl viena aktuāla Rīgas velokultūras iezīme. Četru meiteņu iniciatīva, lai iedrošinātu cilvēkus aktīvam un veselīgam dzīvesveidam pilsētvidē, piedāvā vērst uzmanību sporta un izklaides pasākumiem, kuru centrā ir fiksētās rumbas velosipēdu (Fixed Gear Freestyle) alternatīva.

Aktuālā braukšana ar fiksētā pārnesuma velosipēdiem jeb fiksīšu trends aizsākās lielajās metropoles pilsētās, kurās uz ielas fiksīšus pirmie sāka izmantot velokurjeri. Arī Rīgā jau kādu laiku aktīvi plosījās TRU FIX KRU puiši – tie paši, kas paralēli riteņbraukšanai pilsētas ielās „palaida” savu ielu modes zīmolu un organizēja tādus velopasākumus, kā Redbull Tru Fix un Skid Fest.

Tad sarosījās arī meitenes - sākotnēji četras konkurentes, kas satikās Briāna ielas Piens VELO minidromā. Iepazinušās, viņas nonāca pie vienojošas idejas par video, kura mērķis būtu parādīt, ka arī mazā Latvijā ir meitenes, kas brauc ar fiksīšiem. Video tika nofilmēts, samontēts un nopublicēts internetā. Rezultāts izsauca negaidītu ažiotāžu. Par SHE FIX rakstīja un runāja, vēstules pienāca no Spānijas, no Vācijas, no Austrālijas un ASV. Interese un jautājumi par meiteņu nākotnes plāniem auga velotreka ātrumā, taču atbildes vēl nebija... Bija jādomā, kā sevi attaisnot.

Tā tika izlemts, ka 2013. gada 8. martu meitenes sagaidīs Berlīnē – Fixed Days (www.fixed-days.com) pasākumu programmā ar iekštelpu un brīvdabas pasākumiem, un sacensībām fiksētajiem velosipēdiem. Turp meitenes devās kopā ar TRU FIX KRU un Piens VELO puišiem.

Kopības sajūta, nezināmā gaidas un piedzīvojuma garša, kas piepildīja tā jau līdz jumtam ar velosipēdiem piekrāmēto busiņu, kļuva par atkarību. Savukārt lieliskie rezultāti Berliner Fahrradschau milzu angāra minidromā - deva iedrošinājumu darboties tālāk.

Foto: SHE FIX

Atgriezušās Rīgā, meitenes steidza velovasaru pilsētā paspilgtināt ar dažādiem pasākumiem - fiksētās rumbas piekritējām. SHE FIX nāca klajā Rīgas Velo nedēļas ietvaros organizēto velo polo miniturnīra posmu un minidrome treniņbraucienu meitenēm - Grīziņkalna skeitparkā. Vēlāk, spēkus kopā salikušas ar TRU FIX KRU un Piens VELO, meitenes piedalījās trīs dienas ilgās Fixed Weekend programmas organizēšanā, kurā tika iekļauti deviņi pasākumi - sacensības Minidrome, Criterium, TrackStand, Nightride, Fixed Freestyle, Drag Race, City Race utt.

Pēc aktīvās vasaras - septembrī viņas devās uz Madridi - uz Urban Bike Festival (www.urbanbikemadrid.com), kura programmas saturu veidoja Trial Bike izstāde, Criterium un Gold Sprint sacensības, kā arī Spānijā tik ļoti populārie BMX paraugdemonstrējumi. Minidroms festivālā bija pirmoreiz un izpelnījās neviltotu interesi un atsaucību.

Linda Jakubone no SHE FIX stāsta, ka īpašākais fix-kultūrā ir solidaritāte. Pat dodoties uz sacensībām citā pilsētā, līdzās jaunai pieredzei, kontaktiem, un, iespējams – uzvarai, tā ir arī iespēja iegūt draugus. Nevienu nepazīstot, jau pēc pavisam neilga laiciņa iespējams justies kā kopā ar savējiem. Iepazīsties ir vienkārši - sēžot uz ielas līdzās savam velosipēdam apkārt sarodas tādi paši veloentuziasti, seko pāris vārdi, sarunas un visi jau kopīgi dodas izbraucienā pa pilsētu. Velokultūra ir atvērta bezrobežu platforma, kura visi viens otram ir atvērti.

Foto: SHE FIXFoto: SHE FIXFoto: SHE FIX

Kādas sajūtas ir braucot ar fiksīti velodromā? Linda to pielīdzina meditācijai, kad koncertēšanās ir galēji fokusēta tikai un vienīgi uz braukšanu. Pazūd apkārtējās skaņas un attēli, un tu tikai tiecies palikt savā trajektorijā. Savukārt sacensībās ieslēdzas uzvaras alkas, kur būtiska ir azarta kontrole – satrakošanās var vainagoties ar nepatīkamu kritienu.

Šobrīd meitenes plāno izveikt eksperimentu un rīkot sacensības arī ziemā, tāpēc vērts sekot SHE FIX aktualitātēm: https://www.facebook.com/SHEFIX.ladies.bicycles

www.shefix.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: