GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Golfa klubs “Viesturi”TRU FIX KRUSHE FIXRīgas velokultūras otrā elpaZirgzandalesPludmales sporta centrs Brazīlija« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Aktīvā atpūta ·

TRU FIX KRU

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

TRU FIX KRU

Esiet pazīstami! Rīgas velokultūras hailaits un atraktīva pilsētzīme pati par sevi - TRU FIX KRU! Tāda kā inteliģenta ielu banda trīs stipru, izskatīgu vīru veidolā, kas parūpējušies par unikālu, Rīgas (un Latvijas) simboliku saturošu ielu modi, fiksētā pārnesuma velo trenda uzplaukumu un skaļu Latvijas vārdu aizrobežu veloscēnā.

Kas viņi ir? Ingemārs Dzenis - Latvijas vadošais barista un absolūts fiksētās rumbas velosipēdu fanātiķis. Toms Alsbergs - pasaules rekordists Red Bull Mini Drome jeb mini treka sacensībās fiksēta pārnesuma velosipēdiem. Artūrs Pavlovs – fotogrāfs, kas tikko uz pēdām Tomam uzmina Parīzē.

Ko tur liegties - daudz jau svērts, kāpēc viņi tādi trīs, un kāpēc kopā ”krū” [crew - no angļu val. - komanda, banda]... Anothertravelguide.com dod priekšroku versijai par bērnības sapni – saliedētu komandu, ko puišiem izdevies realizēt urbānā galvaspilsētas vidē.

Pirms četriem gadiem komanda tīri pašu priekam un vajadzībai radīja TRU FIX KRU logo, ko realizēja uzlīmju, pēcāk tēkreklu dizainā. Tolaik logo bija vajadzīgs viņu draudzībai - teju kā svētsolījums, arī - lai tā jau stilīgo FIX velo kustību padarītu vēl stilīgāku un tādējādi vēl luminiscējošāk to izceltu pilsētas velokultūrā.

Puiši domāja savus velo dizainus un veda tos montēt kopā. Toms stāsta: „Ingemārs jau vienu tādu ”ar Dievu uz pusēm” bija uzbūvējis. Izbraucu ar to pārsimts metru, iegūglēju, izpētīju vairāk un sapratu, ka man arī vajag. Toreiz atradu Star šose rāmi, ko iegādājos par 15 latiem. Jau nākamajā vakarā gatavus velosipēdus vedām uz krāsošanu. Ingemāram tapa sarkans, Artūram – lillā, man – gaiši zils”.

Tā trīs vīri braukāja pa pilsētu, savos maršrutos izlīmējot logo uzlīmes, un iepazinās ar domubiedriem – tolaik gan varbūt vien kādiem divdesmit pilsētas fikseriem. „Pirmo nedēļu nepazinām nevienu, pēc tam jau tika ”izķerti” visi. Vienojāmies kopīgos braucienos. Ierasti tikāmies katra mēneša pirmajā pirmdienā, lai barā dotos no punkta A uz punktu B - kādus 20-30 km. Piemēram... no Raiņa pieminekļa uz Kongresu namu, bet caur Pārdaugavu! Braucēju kļuva aizvien vairāk un vairāk”.

Šodien iespējami visdažādākie fiksīšu risinājumi. Katrai klasiskai velosipēdu disciplīnai pretim iespējams novietot arī fiksīti – var būt gan šosejas fiksītis un kalnu fiksītis, gan BMX tipa fiksītis triku izpildei un fiksītis - „tikai no skata” jeb brīvgaitas velosipēds, kas atbrīvots no visām liekajām „dekorācijām”. Askētisms un dizaina viengabalainība arī ir tas, kas puišus uzrunājis visvairāk. Ingemārs atzīst, ka velosipēds ir kluss (ja vien labi pievilkts), tam nav nekādu traucējošu elementu, kas radītu liekas vibrācijas.

Populārākas darbnīcas Rīgā, kur iespējams realizēt savu ”fiksēto sapni”: Piens VELO, MiiT, Brīvības ielā pie Čapi un Simple Bike Store Pārdaugavā. Tāpat Rīgā ir ne mazums puišu, kas dara šo lietu labi, bet savā lokā.

Kamēr citi izmanto fiksīšu dizaina piedāvātas velosipēda personalizēšanas iespējas, Toms izvērtē velosipēda sportisko potenciālu. 

Foto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRU

Foto: www.trufixkru.com/blog

SACENSĪBAS

Lūzumpunkts TRU FIX KRU vēsturē bija Toma dalība Tallinas Red Bull Mini Drome Tallinn 2011, kas gan toreiz nebija spoža debija, taču lūpā iecirta pamatīgu āķi. Toms nemēdzot zaudēt, tāpēc devās uz nākamajām sacensībām, lai uzvarētu tur. Draugi neslēpj, ka labi, ka toreiz Igaunijā viņš neuzvarēja, citādi tāds priecīgs un apmierināts arī būtu dzīvojis tālāk. Bija jāseko nākamajam sacensību posmam Varšavā, kur Toms ar autobusu un velosipēdu tā bagāžas nodalījumā aizbrauca viens pats. Aizbrauca un uzvarēja. Tālāk uzvara sekoja uzvarai – Glāzgovā Toms Alsbergs laboja pasaules rekordu. Šī korekcija Tomam piederēja līdz viņš to tikko – 2013. gada oktobrī, pārspēja Parīzē. Atgriešanās Parīzē bija īpaša, jo Toms vēlējas izlabot iepriekšējo Francijas sacensību kritiena neveiksmi. Taču šoreiz sanāca vēl labāk! TRU FIX KRU guva dubultuzvaru – Red Bull Mini Drome Paris 2013 finālā, kad viens pret otru sacentās abi - gan Toms, gan Artūrs. Toms guva pirmo, Artūrs - otro vietu.

SACENSĪBU SCENOGRĀFIJA

Foto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRU

La Cigale

Runājot par Parīzi, vērts minēt Red Bull nereti patiesi oriģinālo sacensību norises vietu izvēli. Parīzē minidroms tika uzstādīts nelielajā La Cigale teātrī netālu no Mulenrūžas. Kopš 80. gadiem Filipa Starka pārdizainētais 19. gadsimta kabarē teātris darbojas kā mūzikas klubs, uz kura skatuves kāpj tādi grandi kā Red Hot Chili Peppers, David Bowie, Charlotte Gainsbourg, Manu Chao, bet modes šovus prezentē Jean-Paul Gaultier un Comme des Garçons. 2011. gadā tur filmēšanas laukuma gaismas saslēdza arī Vudijs Allens - filmai Midnight in Paris.

Arī Mančestras Red Bull sacensības pārsteigušas ar ne mazāk interesantu vietas izvēli, proti, baseinā – vēsturiskajās Viktorijas pirtīs. Par ”ūdens pili” dēvētais publisko piršu megaprojekts ar trim baseiniem un turku pirti tika izbūvēts 1906. gadā un lepojas ar krāšņu vitrāžu un terakotas veidolu.

Galēji Red Bull pārsteidzis Ņujorkā. Minidroma platforma tikusi novietota kādā Bušvikas baznīcas zālē - Bruklinā. Jāteic gan, ka simts fiksētās rumbas velobraucēji šoreiz sacentušies jau pamesta altāra priekšā.

Arī Red Bull Tru Fix sacensības Rīgā nenotika kādā parastā stadionā, bet gan Latvijas Dzelzceļa muzejā. 

PASĀKUMI

Foto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRU

Red Bull Tru Fix Dzelzceļa muzejā. Foto: www.trufixkru.com/blog

TRU FIX KRU organizētās Red Bull Tru Fix sacensības 2012. gadā notika Kronvalda parkā pie Kongresu nama, bet 2013. gadā - Latvijas Dzelzceļa muzejā. Pirmajā gadā trases garums bija kilometrs, otrajā – puskilometrs. Sacensības bija puišu koncepts, ko realizēt iedrošināja Latvijas Red Bull, atsaucoties uz Toma starptautiskajiem panākumiem. Šī gada sacensība bija diezgan ekstremāla, un Toms pats savās organizētajās sacensībās tika pie rētas uz sejas. „Red Bull Tru Fix pasākums ir diezgan zināms arī pasaulē, un tur arī vēlamies to izvest nākamgad!”.

Otrs zīmīgs pasākums ir puišu organizētais TRU SKID FEST 2013 pie Mildas kājām.

Foto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRU

BIZNESS

Fiksētais dzīvesveids ar laiku tika papildināts ar biznesu - „Toreiz no garderobes izvilkām vecos kreklus un aizvedām tos apdrukāt. Draugiem iepatikās, un aizvien biežāk izskanēja jautājums - kur var dabūt? Nekur nevar dabūt! Bet vajag, lai var dabūt!” Tā viss aizsākās... Dizaina autors, kā tolaik radot logo, tā arī tagad strādājot pie apģērbu līnijas, ir tattoo meistars Jānis no tetovēšanas salona Rīgas Tinte. „Neviens no mums zīmēt nemāk. Es varbūt māku. Māju. Un sauli... - lapas stūrītī. Un nezin, kāpēc – turpat arī zvaigznes!” – izsaucas Ingemārs.

Pēdējais TU FIX KRU hits bija „Laimdotas” un „Lāčplēša” krekli, kas tika laisti klajā ap Līgo laiku. Tagad atvilktnē jau ieguļ jaunās kolekcijas skices. Top meiteņu legingi, cepures, džinsi, somas un siksnas.

Vietas Rīgā, kur TRU FIX apģērbu iespējams iegādāties: Latvijas modes dizaineru veikals Paviljons, konceptveikals BANG BANG, www.trufixkru.com interneta veikals un pie puišiem pašiem – „pa mīļo”, ar rokasspiedienu no Tomiņa. Un Pavlova un Ingemāra. 

PARĪZE

Foto: TRU FIX KRUFoto: TRU FIX KRU

Foto: www.trufixkru.com/blog

Protams, katru no TRU FIX KRU sacensību izbraucieniem ārpus savas zemes pavada virkne amizantu aizrobežu piedzīvojumu. Katra pilsēta tiek atmiņās fiksēta ar nebeidzamiem klejojumiem uz velosipēda, pavirši izvēloties kādu virzienu, ne vienmēr pat konkrētu mērķi. Virzieni un mērķi tiek mainīti. Šādi iespējams iepazīties gan ar vietējiem pilsētas fikseriem, gan uztaustīt vietējās velokultūras atšķirības, piemēram, Ņujorkā fikseri braucot absolūti pārgalvīgi, Francijā šķietami haotiski, bet patiesībā viss notiekot loģiski – kaut starp tūkstošs taurējošām automašīnām.

TRU FIX KRU komandas dubultuzvaru atnesa tieši Parīze. Šeit puiši paspēja arī palīst īstenajai pilsētai zem ādas, apmetoties autentiskā parīzieša dzīvoklī (atrasts www.airbnb.com lapās), kas aizgūtnēm piepildīts ar dažādām vintage lietiņām un licis domāt, ka saimnieks aizraujas ar laika pavadīšanu Parīzes blusu tirdziņos.

Svētdienu izdevies pavadīt lieliskā kompānijā kāda neliela Parīzes tirdziņa necilā ēstuvē, kur uz šķīvja tiek uzšķīti svaigi salāti, kas tikko iegūti ēstuves saimniekam izliecoties pa logu un uzsaucot kolēģim no tirgus, lai tas pametot svaigu salātgalvu. Sapazinušies ar mazās bufetītes saimniekiem – īstu franču lēdiju un paģirainu portugāli, visi kopā pēc maltītes - vistas, zivs un kalmāra formātā, uzkavējās vēl aiz aizslēgtām durvīm. Saimnieks esot nolaidis žalūzijas, atvilcis no pieres Maikla Džeksona cepurīti un demonstratīvi uzsmēķējis. Ingemāram mēle niezējusi viņu izprovocēt uz Džeksona moonwalk deju. Iepriekšējās Parīzes Baltās nakts nokausēts, puisis gan to izpildīt nav varējis. Tikmēr mēness gaitā pieslīdējusi šarmantā franču lēdija, pastumūsi šo malā, no letes izvilkusi smieklīgu diskobumbu ar zilām gaismiņām, un perfekti izpildījusi Billie Jean...

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: