GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

BOLD Concept StoreXcelsior dizaina centrsETMOCherry pickingButeljonsHobbywoolRIIJAInterjera dizaina galerija Trentini« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Dizains

Hobbywool

Autors: Anothertravelguide.com5 ATSAUKSMES

Hobbywool

Vēsajās 17. gadsimta mūra mācītājmājas istabās ved durvis gan no Mazās Pils ielas puses, gan sētas durvis vienā no vecākajiem vecpilsētas pagalmiem, kurš cieši pieslējies Jēkaba katedrāles mugurai. Tajā, šķiet, pa nakti ampelējušies rūķi-adītāji, dauzījušies pie sīkrūšu logiem un, diegadvēseles mieru neraduši, par sveicienu apadījuši notekcaurules, puķupodus, un virs durvīm iekāruši klusus, adītus zvanus.

To krāsainā, klusā dziesma pievilina Hobbywool namdurvīm, bet kurš slieksnim spēris kāju pāri, tiek notverts labisku un kreilisku valdziņu tīklos! Divu vienādu adījumu te nav, tāpēc visa unikālā, dabiskā, ar rokām un mīlestību darinātā cienītājas/āji šeit var sīkt sajūsmā kā mušas zirnekļu tīklā. Adītpratējas/ēji, savukārt, mīļuprāt sapiņķēsies dziju veikaliņa valgos, pielips krāsu laukumos ņirbošajiem plauktiem kā konfekšu veikalā. Tepat arī atradīs pašas glītākās dizaina adāmadatas, kas gluži kā pasaku burvju rīki, liks rokām pašām kustēt un aizadīt taku teju līdz kaimiņpilsētai.

Tā arī savulaik iedibinājās Hobbywool saloniņš, kad adīšanas kaislības iedvesmots tika aizsākts projekts Dzijām savienotās pilsētas. Tā ietvaros Latvijas pilsētās notika vērienīga apadīšana - pie jauniem un rotaļīgi košiem tērpiem tika koku stumbri, tiltu margas, dzeramā ūdens pumpji, skulptūras un teju katrs pilsētvides objekts, kas pagadījās pa kamolam un adatai.

Tā atradās arī Hobbywool ātrākās un veiklākās adītājas, par kuru veikumu laimīgs būtu pat Andersena pasakas karalis, kurš vairāk par visu mīlēja labi ģērbties. Neviens vairs nevarētu sacīt, ka karalis ir pliks, un apģērbts būtu viss galms - gan paši mazākie, gan modes madāmas, kuras šai vasarai sakārojušas, piemēram, tamborētus sauļošanās tērpus.

Savukārt ar adītu kaktusu šeit joku izspēlētu galma asprātis - veikaliņā taisnā diega līkumaino pārvērtību iespējas atradīsiet radošos un asprātīgos dizaina priekšmetos. Bez dzijas vijumiem, šeit iespējams interjeru papildināt ar lina galdautiem - tādiem kā no vecmāmiņas skapja - tikai bez vīna traipa, vai māla traukiem ar mežģīņraksta nospiedumiem.

Savukārt 5000 gadus senas adīšanas tradīcijas uz savām rokām iespējams izjust adatas pinuma cimdos. Vienas pašas kaula adatas - ar trulu galu un platu aci - pinuma prasmi Latvijā vairs pārzina tikai viena amata meistare.
Hobbywool ne šādi vien sniedz ieskatu tuvākā un tālākā vēsturē, šeit starp adījumiem ieslēpies gan veļas rullis, gan vērpjamas ratiņš. Bez adītu rokdarbu modernās renesanses baudīšanas, tajā visi aicināti arī piedalīties - gūt prieku un iedvesmu dažādos adīšanas pasākumos, piedalīties adīšanas kluba kopīgā darbībā, papildināt zināšanas dažādos kursos, pārdot savus gatavos izstrādājumus, ar savu rokdarbu hobiju palīdzēt arī tuvākajiem, veltot to labdarībai.

M.Pils iela 6
www.hobbywool.com

Foto: Kirils Kirasirovs

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Sigita

Apmeklēja: 2012.gada septembris

Burviigs veikals un laipnas pardeveejas. Nopirku jaukus tamboreetus cimdus:)

Lolita

Apmeklēja: 2012 .marts

Nezinaju, ka šis burvigais veikaliņš pastāv jau trešo gadu...tādas ekskluzivas dzijas nav nekus!! japāņu NORo dzija, ko redzeju tikai Londonā, šeit ir lētāka...tiesa gan jānotin no spoles.Arī Rowan moheri redzeti tikai ārzemēs....

Antra

Apmeklēja: janvāris 2012

Katru reizi, kad ieeju šī veikalā, pārdevējas ēd, nav laipnas vai izpalīdzīgas. Dzija ir ļoti dārga.

Anitra

Apmeklēja: 17.02.2012.

Burvīgs veikals ar dvēseli!

Knit guru

Apmeklēja: 2011.gada jūlijs

Biju nepatīkami pārsteigta, kad uzzināju, ka lielu daļu savas dzijas Hobbywool pērk no noliktavas Rīgā Pulkveža Brieža ielā 43. Hobbywool pērk lielas bobīnas, taisa 50 gr fīcītes, uzskrūvē cenu (virsū ir ne mazāk ka 200%) un pārdod kā atvesto no Itālijas.

Hobbywool ir veikals tīri priekš maskaviešiem, kuriem patīk pārmaksāt. Arī modeļu dizainus bieži ņem no HAUT COUTURE kolekcijām, nevis izgudro paši...

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: