GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

BOLD Concept StoreXcelsior dizaina centrsETMOCherry pickingButeljonsHobbywoolRIIJAInterjera dizaina galerija Trentini« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Dizains

RIIJA

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Jaunais latviešu dizaina un dzīvesstila veikals RIIJA pretendē kļūt par telpu, kur vienuviet rodama mūsdienu latviešu dizaina esence. Jau pasaulē atzītu vietējo dizaineru darbi un spožākais amatnieku veikums visplašākajā Latvijas ģeogrāfijā. Estētiski skaisti, mūsdienīgi un vienlaikus funkcionāli mājas un sadzīves dizaina priekšmeti, kuru dizaina koncepts ir latviešu amatniecības tradīciju turpinājums, taču jau ar laikmetīgas pasaules sajūtu. Veidojot veikala piedāvājumu, RIIJA komanda savā ziņā darbojušies kā mākslas izstāžu kuratori, atrodot labāko un unikālāko katrā no Latvijas reģioniem. Veikala koncepta idejas autori ir modes māksliniece Natālija Jansone un Bertolts Fliks.

Foto: RIIJAFoto: RIIJAFoto: RIIJA

Paši koncepta autori šo latviešu dizaina un dzīvesstila veikalu dēvē vienkārši par riju - vietu, kas senlatviešu saimniecībā bija viena no svarīgākajām. Tāds ir arī tās izveides mērķis - attīstīt un saglabāt latvisko garu, akcentējot to, ka Latvijas mākslinieki un amatnieki spēj radīt apbrīnojami skaistus, laikmetīgus un vienlaikus funkcionālus interjera priekšmetus.

Foto: RIIJAFoto: RIIJAFoto: RIIJA

„Katrai veikalā rodamajai lietai ir sava dvēsele un personība, ko tajā ir ielicis tās radītājs. Šeit nopērkamos priekšmetus rotā latvju rakstu zīmes, kas ir neatņemama Latvijas kultūras mantojuma daļa un vienlaikus savdabīga kodu sistēma, kas atspoguļo gadsimtos veidojušos pasaules izjūtu, dzīvesveidu, kultūras daudzslāņainību un unikalitāti. Vienlaikus šīs dažādu mītu apvītās zīmes darbojas arī kā amuleti, kam, kā vēsta leģendas, piemīt maģisks spēks un spēja pasargāt no burvestībām, slimībām un nelaimēm," saka Natālija Jansone.

Jaunajā latviešu dizaina veikalā RIIJA iespējams iegādāties Natālijas Jansones un dizaina grupas RIJADA radītus mājas priekšmetus, Lukabuka grāmatas, keramiķes Māras Skujenieces, Ingrīdas Cepītes un citu Latvijas dizaina meistaru un amatnieku darinātos traukus, stikla izstrādājumus, mājas tekstilu, mēbeles un bērnu rotaļlietas.

Veikala interjeru veidojuši arhitekts Māris Banders un interjera arhitekts Mareks Birznieks.

Tērbatas iela 6/8

10/2010

 

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: