GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

BOLD Concept StoreXcelsior dizaina centrsETMOCherry pickingButeljonsHobbywoolRIIJAInterjera dizaina galerija Trentini« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Dizains

Xcelsior dizaina centrs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Xcelsior dizaina centrs

Studijas Xcelsior dizaina centrs ir dizaina un arhitektūras inspirācijas telpa šī vārda vistiešākajā nozīmē. Vieta izstādēm, izglītības projektiem un dizaina projektu prezentācijām. Durvis tas vēra šovasar - ar dāņu dizaina klasiķa Hansa Vegnera izstādi. Rudenī tai sekoja ceļojošā Helsinku - Pasaules dizaina galvaspilsētas 2012 ekspozīcija „Cities for All”.

Vienlaikus Xcelsior jaunā mājvieta ir arī unikāls pieturpunkts Rīgas arhitektūras kartē. Tā atrodas Rīgas pilsētas arhitekta Reinholda Šmēlinga 1911. gadā projektētajā skolas ēkā.  Nams Uzvaras bulvāra un Raņķa dambja stūrī pieder pie, tā sauktajām, Rīgas „sarkanajām skolām”, kas būvētas racionālistiskā jūgendstila manierē.

Vēlā jūgendstila periodam raksturīgā nedekorēto laukumu estētika, iekštelpās rekonstruētā agrākās izglītības iestādes funkcionalitāte un aura (ko pēdējos gados piesedza linoleja, pieliekamo griestu un starpsienu „grims”), apvienojumā ar mūsdienīgu balto plakņu izmantojumu - ļauj turpināt ēkas zināšanu, ideju un iedvesmas apmaiņas misiju.

Konceptuāli un telpiski ēka spēj pildīt daudzfunkcionāla centra uzdevumu, kurā neiztrūkstoša ir komunikācijas telpa transformētā skolas gaitenī, semināru un mazāku tematisko ekspozīciju telpas – agrākajās mācību telpās, pastāvīgo ekspozīciju zāle un dizaina grāmatu, katalogu, žurnālu un citu izdevumu bibliotēka.

Nākotnē plānotās izstādes tiks rīkotas, sadarbojoties gan ar Dizaina informācijas centru, gan dizaina ražotājiem, gan Vitra dizaina muzeju (izstāde 2014. gadā). Otrā stāva galerija paredzēta 20. un 21. gadsimta būtiskāko dizaina oriģinālu un ikonu prezentācijai.

Telpu iekārtojumā izmantotās gan Xcelsior dizainētas lietas, gan mainīgi citu ražotāju risinājumi, kas apvienojumā ar telpu aizvien atrašanos tapšanas stadijā, organiski piešķir tām zināmu jaunā pasaules dizaina strāvojumu.

Raņķa dambis 1
www.xcelsior.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: