GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Materia BikesLokal HouseBoards.lv« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Ielu sports

Materia Bikes

Autors: Māra Miķelsone0 ATSAUKSMES

Materia Bikes

Rīgas centram pieguļ skaistā Cēsu iela, kas apvieno visdažādākos veikalus un iestādes - no neliela teātra kostīmu veikala līdz pat apjomīgam biznesa centram. Savukārt pa vidu ir iekļāvies „Materia Bikes” salons, kas nupat apvienojies ar vēsturisko velosipēdu ražotāju „Ērenpreiss” un paplašinājis piedāvāto braucamrīku klāstu. Abu uzņēmumu vadītāji ir pārliecināti, ka kopdarbība, apvienojot divas neatkārtojamas idejas, palīdzēs optimizēt ne vien korporatīvo darbību, bet arī produktu kvalitāti un daudzveidību.

Ienākot telpās Cēsu ielā 21, priekšā sagaidīs pilsētas velosipēdu šovrūms (showroom), kas klientam ļauj iztaustīt ikkatru mazāko riteņu detaļu kā „Materia Bikes”, tā „Ērenpreisa” ražojumiem. Turklāt telpas pagrabstāvā atrodas neliela darbnīca, kur ikviena velosipēda īpašnieks var nodot savu braucamo remontam vai apkopei. Lai arī pieņemti tiek visi velosipēdi, neskatoties uz ražojumu vai materiālu, darbnīcas galvenā specializācija ir tieši koka riteņi.

„Ērenpreisa” vadītājs Toms Ērenpreiss (talantīgā latviešu amatnieka Gustavs Ērenpreisa brāļa mazdēls) stāsta, ka šie neatkārtojamie velosipēdi piemēroti stila cilvēkiem, entuziastiem, kas savas ikdienas gaitas pilsētā labprātāk pavada, minoties ar oriģinālu braucamo. Braucamo, kura vērtība slēpjas ne vien tā kvalitātē, bet arī stāstā un vēsturē. Kas sākās kā ideja par veco fiksīšu restaurāciju, izvērtās par jaunu braucamrīku ražošanu, apvienojot vēsturiskās vērtības ar mūsdienīgiem risinājumiem. Pašlaik „Ērenpreisa” pārvaldībā ir 6 dažādu modeļu velosipēdi – Gustav, Tom, Paula, Greta, Finch un Sparrow.

Savukārt „Materia Bikes” savas gaitas uzsāka 2014. gadā, pateicoties diviem talantīgiem studentiem no RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes. Viņi veidoja savu diplomdarbu, kā ietvaros tapa projekts – velosipēds, kas veidots no koka. To ievēroja uzņēmējs Martins Zemītis, kas studentus aicināja pievienoties jauna projekta tapšanā – ražot ekskluzīvus koka velosipēdus. Pateicoties talantīgajiem prātiem, tika izveidoti vieni no kvalitatīvākajiem braucamrīkiem ne vien tepat Latvijā, bet arī Eiropā. Arī tagad „Materia Bikes” produkti tiek veidoti pēc tās pašas receptes, ar ko velosipēdu ražošana tika uzsākta. Turklāt ikkatram produktam no 5 dažādu modeļu klāsta tiek veltītas vismaz 72 stundas komplicēta roku darba. Riteņiem nu izstrādāti arī unikāli koka aksesuāri, piemēram, konkrētiem velosipēdiem pielāgotas dizaina saulesbrilles, kā arī tā saucamais „vīriešu komplekts”, kurā iekļauts koka tauriņš un blašķīte. Ekskluzīvo koka velosipēdu vēstneši ir tādas pazīstamas jomas personības kā Māris Štrombergs*, Toms Alsbergs** un Kristaps Knops***, kas pierādījuši „Materia Bikes” produktu kvalitāti un nozīmīgumu.

*Māris Štrombergs ir profesionāls BMX braucējs, pēdējās desmitgades laikā izpelnoties iesauku „Mašīna”. Māris ir divkārtējs olimpiskais un pasaules čempions, kā arī trīskārtējs Eiropas čempions riteņbraukšanā.

**Toms Alsbergs ir desmitkārtējs Red Bull Mini Drome sacensību čempions, kā arī pasaules rekordists ātrākajam LAP Mini Drome sacensībās. Toms atbalsta fiksīšu kultūru, cieši iesaistoties dažādos ar to saistītos pasākumos.

***Kristaps Knops ir Latvijas MASTER riteņbraucējs, kā arī bijušais NATIONAL TEAM TRACK riteņbraucējs, kas Eiropas sacensībās piedalījies 17 gadu garumā. Kristaps ieguva sudraba medaļu Latvijas čempionātā un 3. vietu kopējā novērtējumā.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: