GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaDāvanasLietišķās mākslas un dizaina muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Suvenīri

LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Līdz ar māksliniekam Borisam Bērziņam veltītās suvenīru līnijas „BB" izstrādi, it īpaši iedvesmojoties no LMA studentu Brigitas Zelčas un Kristapa Grundšteina radītajām divapjomu kristāla „BB" glāzēm, dzima ierosinājums radīt kvalitatīvu kultūras suvenīru izlasi par un ap muzeja kolekcijām un mainīgajām ekspozīcijām.

Šobrīd izstrādātas spilgtāko Latvijas mākslas klasiķu un LNMM aktuālajām izstādēm atbilstīgas suvenīru kolekcijas. To galvenais pamatprincips - suvenīru kvalitātes kritērijiem jābūt līdzvērtīgiem muzejisko vērtību kvalitātei.

Lai arī suvenīru veidolā izmantotas reprodukcijas un kopijas, tomēr tie radīti kā autordarbi un saņēmuši šodienas Latvijas mākslinieku un dizaineru roku pieskārienu.

Foto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Katram māksliniekam, kurš tiek pārstāvēts, izgatavots savs lietu kopums - gan mazi nieki, gan lielākas lietas - atslēgu piekari, karstuma paliktņi, atklātnes, šokolāde, vāzes, puzles un, protams, reprodukcijas.
Pie atklātņu un gleznu reprodukciju izgatavošanas roku pielikusi Sandra Ošiņa sadarbībā ar EPSON - pasaulē slavenu muzeju atbalstītāju. Konfekšu kārbas, kuru grafisko dizainu veidojusi Zinta Muciņa-Pinka (Pieci Ezeri), piepilda Pure Chocolate augstas kvalitātes šokolādes trifeles.

Foto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Savukārt, piemēram, latviešu plakātistu, dizaineri un gleznotāju Gustavu Kluci pārstāv māksliniece Frančeska Kirke ar asprātīgajām solidaritātes nozīmītēm „Kultūra" un peldkostīmu, kas ir tieša atsauce uz peldētāju tēmu, kas iztirzāta Gustava Kluča daiļradē - spartakiādes grafiskajos risinājumos.

Foto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Kādu daļu no Sigismunda Vidberga Art Deco melnbaltās grafikas iespējams mājās pārnest kā dizaina priekšmetu no Ineses Pētersones, Dainas Zvanītājas un Irēnas Vipules radītās porcelāna trauku grupas.

Foto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnijaFoto: LNMM Zīmola fonda izveidotā suvenīru līnija

Tāpat arī Kārļa Alaiņa plaukstas lielumā atdarināto tēlnieka Teodora Zaļkalna, izcilā animālista, radīto granīta cūku.

Savukārt suvenīri līdzi pa pasauli ceļos leģendārajai Jaņa Rozentāla glezniecības ikonai „Princese ar pērtiķi".

LNMM Zīmola fonda sadarbības partneri ir pazīstami Latvijas grāmatu izdevēji (Jumava, Neputns u.c.), kuru pienesums ir grāmatas un periodika par Latvijas mākslu un dizainu.
Piedāvājumā arī interesanti un sirsnīgi izdevumi no biedrības Raktuve un Sandras Krastiņas izdevumu sērijas „Māksla. Mīts. Dokuments", kas veltīta Latvijas kultūrai 20. un 21. gadsimtā („Rīgas ielu māksla", „Graffiti Latvijā"), tāpat arī šīs dienas skatījums uz Padomju laika periodu ar nozīmītēm, kaklautiem un lelli Baibiņu izdevumā „Padomju Latvijas bērnu pasaule".
Pārstāvēts arī Laikmetīgās mākslas centrs ar savu padziļināto skatījumu uz nozīmīgākajām 90. gadu mākslas norisēm Latvijā izdevumā „90tie. Laikmetīgā māksla Latvijā".
Grāmatu stendā ierindojas arī netradicionālais Rīgas ceļvedis - Another Travel Guide Rīga.

 

Šobrīd LNMM zīmola fonda tirdzniecības vietas atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) - K.Valdemāra iela 10a un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas memoriālajā dzīvoklī - Elizabetes iela 57a dz. 26.
Drīzumā tirdzniecības vietas plānots atklāt arī citās LNMM struktūrās - Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) - Skārņu iela 10/20, LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" - 1 Torņa iela.

www.vmm.lv/lv/lnmm

www.5ezeri.lv

 

Foto: Gints Malderis, Pieci Ezeri

09/2010

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: