GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Koncepta veikali· Mode, aksesuāri· Kosmētika· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Vīns· Pavārmāksla· Eko veikali· Bērniem· Tirgus· Mūzika· Suvenīri· Velo· Labākie apavi· Labdarības veikali· Ielu sportsMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

BrūkleneĒrenpreiss« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur iepirkties · Velo

Ērenpreiss

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Ērenpreiss

Veclaiku hronikas stāta, ka laika posmā no 1886. līdz 1963. gadam Latvijā darbojušies deviņi velosipēdu lielražotāji un vairāk nekā trīsdesmit mazie uzņēmumi. Tolaik šis kvantitatīvais mērs sevī ietvēra arī virkni būtisku kvalitātes kanonu. Viena no izcilākajām velobūves skolām un sava veida 30. gadu Latvijas sociālās ikdienas ikona bija kulta velorūpnieka Gustava Ērenepreisa radītais velosipēds.

Lībiešu izcelsmes kučiera dēls sava uzvārda „Ehrenpreis” vācisko tulkojumu „goda cena” iznesa ar pilnu atbildību. 1927. gadā Rīgā dibinātā G. Ērepreisa velosipēdu fabrika līdz pat 1940. gadam bija modernākais eksportējošais veloražošanas uzņēmums Baltijā, kas, augstās kvalitātes dēļ, guva plašu pieprasījumu Igaunijā, Polijā, Somijā un Padomju Krievijā. Vienlaikus ražotājs tika augstu novērtēts arī Latvijā, sastādot 70% no visiem valstī iegādātajiem velosipēdiem.

Foto: Ērenpreiss

Ērenpreisa jauno laiku vēstures atkāpe atsākās ar Gustava Ērenepreisa brāļa mazmazdēlu Tomu Ērenpreisu, kurš jau no mazotnes juzdams savu piederību velosipēdiem, pusaudža gados atjaunoja pirmo veco riteni. Vēlāk apvienojoties ar domubiedru grupu, dziļāk apgūstot velobūves teoriju un praktiskās iemaņas, izzinot Saulkrastu velosipēdu muzeja visaptverošo vēsturisko velosipēdu kolekciju un grāmatas autora „No Leitnera līdz Ērenpreisam. Velosipēdu rūpniecība Latvijā 100 gados” Jāņa Seregina vairāk kā 30 gadu pētniecības rezultātus, Toms Ērenpreiss 2006. gadā nodibināja „Ērenpreiss” velosipēdu restaurācijas darbnīcu.

2012. gads iezīmēja darbnīcas septīto sezonu un Ērenpreisa velosipēdu atgriešanos tirgū ar četriem jauniem, mūsdienu kvalitātes prasībām atbilstošiem modeļiem. Savukārt 2013. gadā jau pieteikta „Ērenpereiss” otrā kolekcija, kurā vienkāršākiem modeļiem, pievienoti arī premium klases modeļi.

Šodienas „Ērenpereiss” modeļos atsakoties no 30. gadu margojuma un ornamentiem, ievērota dizaina tīrība un līniju konkrētība, aizvien saglabājot vecās vēsturiskās dizaina iestrādes ar Ērenpreisa klasisko ģeometriju. Līdzās tādām pamatvērtībām kā dabīgās ādas sēdekļi un rokturi un radiālais spieķojums, jaunie velosipēdu modeļi papildināti ar vēl izcilākām komplektācijas detaļām.

Toms Ērenpreiss atzīst, ka šodienas „Ērenpreiss” zīmola mērķis ir radīt tādu velosipēdu, kura kvalitāte būtu notverama tikai sajūtu līmenī. Rezultātam ir jāizskatās vienkāršam, filigrāni nostrādātam, kā organiski vienotam veselumam, kurā cilvēks pat nenojaustu konstrukciju sarežģītību.

Eurobike 2012 – lielākajā pasaules velosipēdu izstādē, kurā ik gadu satiekas visi pasaules velosipēdu industrijas profesionāļi, „Ērenpreiss” velosipēdi tika novērtēti kā moderni, vienlaikus vecās velobūves vērtības saglabājoši paraugi, kādus cilvēki vēlēsies iegādāties arī pēc gadu desmitiem. Starptautiski pazīstamu profesionāļu verdiktā augsti tika novērtēts velosipēdu askētiskais dizains, tehniskā kvalitāte un detaļu komplektācija. „Ērenpreiss” velosipēdu darbnīca uzmanību pievērsa arī ar savu vēsturisko stāstu jeb uzņēmuma leģendu un produkta kvalitātes, dizaina un pieejas līdzību ar skandināvu un angļu veikumu.

Tērbatas iela 65
erenpreiss.com 

Velosipēdu tirdzniecības vietas:

“Dutch Bike” / Valkas iela 7

“Paviljons” / Tērbatas iela 55, Rīgā; t/c “Domina Shopping”, Ieriķu iela 3, Rīgā

“BANG BANG” / Kalēju iela 18/20

“Pamani” / K. Ulmaņa gatve 114a

05/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: