GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Relais le ChevalierGrand Palace HotelTwo WheelsEuropa Royale Hotel RigaGallery Park HotelHotel Bergs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Kur nakšņot ·

Relais le Chevalier

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Relais le Chevalier

Relais le Chevalier ir Francijas iedvesmota viesnīca vienā no Vecrīgas galvenajiem mezgliem – Līvu laukumā. Tā ir arī viena no retajām iespējām ielūkoties vēsturisko vecpilsētas fasāžu aizkulisēs.

Par ēkas seno vēsturi liecina virs tās portāla lasāmā plāksne ANNO 1704, - tā gan savulaik rotājusi vienas no ēkas iekšpagalma ieejas durvīm. Nams savā mūžā pārdzīvojis vairākas pārbūves, tostarp jaunu stāvu piebūvi, par ko arī liecina viesnīcā redzamo vītņu kāpņu pēkšņā formas maiņa – no apļveida spirāles uz kvadrātveida vītni. Ēkas vēsturei var izsekot arī pievēršot uzmanību vestibilā sastopamā ģerboņa heraldikai, kas stāsta par piederību 17. gadsimta vidus vācu ārsta un biologa Bendžamina Fišera ģimenei. Savulaik Fišers šeit izveidojis aptieku, un lauvas attēls ēkas fasādes reljefā norāda uz īpašu karaļa Kārļa XI atbalstu šim rūpalam. Vēl viens būtisks vēstures vēstnesis ir pakavs - ēkas fasādes trešajā līmenī. Leģenda vēsta, ka Krievijas caram Pēterim I braucot pa Kaļķu ielu, viņa zirgs pazaudējis pakavu. Ticis pie jauna turpat kaimiņu kalvē, viņš veco metis pār plecu, un tas pielipis ēkas svaigi krāsotajai sienai. Mājas īpašnieks nolēmis to atstāt, cerot, ka pakavs nesīs veiksmi, bet mūsdienu viesnīca ieguvusi nosaukumu Relais le Chevalier  jeb “Bruņinieku iebraucamā vieta”.

Foto: Relais le Chevalier

Šodien vēsturiskās fasādes aizkulises – jeb tik daudz piedzīvojušais iekšpagalms - apjumts ar stiklu un pārtapis par viesnīcas atriju, kura balkonos piecu stāvu augstumā rindojas 23 viesnīcas numuriņi. Optiski it kā paplašinot vēsturiski šaurā iekšpagalma apjomu - viena atrija siena visā tās augstumā noklāta ar spoguļvirsmu.  Tās refleksijā pilnu veidolu atgūst it kā pusēm pāršķeltās greznās Florences kristāla lustras.

Foto: Relais le Chevalier

Katrs viesnīcas stāvs ir kā veltījums noteiktai krāsai, bet katrs individuālā stilā veidotais numuriņš - kā šīs krāsas toņa variācija. Otrais stāvs iekārtots dažādās pelēkā nokrāsās - no sudrabota pelnu pelēkā līdz maigam antracītam, trešais stāvs – spilgtās apelsīna un fuksijas krāsās, ceturtais - no samtainas tumši zilas līdz debess zilai, savukārt piektais stāvs iekrāsojas bagātīgā dzelteno toņu paletē, tostarp citronu krāsā, kas dominēja Francijas imperatora Napoleona Bonaparta guļamistabā Versaļā. Īpašais viesnīcas numuriņu komforta aspekts ir plašās vannas istabas ar franču zīmola Fragonard kosmētiku.

Foto: Relais le Chevalier

Viesnīcas interjera autore ir itāļu dizainere Elisabetta de Strobel. Viņa interjera izveidē sadarbojusies ar tādiem itāļu zīmoliem kā Bertelè Mobili, Brunello Cucinelli, B&B Distribuzione, Caporali, Patrizia Garganti u.c. Viesnīcā rodams arī pašas dizaineres speciāli Relais le Chevalier radītais dizains.

Foto: Relais le Chevalier

Brokastis no netāli esošā restorāna “Kaļķu vārti” tiek servētas viesnīcas augšstāvā, kur caur arkveida logu paveras reti sastopams skats uz Līvu laukumu un teju visu Rīgas torņu vizuālo esenci – no vēsturisko baznīcu torņiem līdz jaunāko laiku arhitektūras pienesumam. Savukārt pirmā stāva bārā iespējams baudīt vīnu, sidru un kalvadosu no Francijas.

Kaļķu iela 20 / +371 67199800 / www.lechevalier.lv

Foto: Maurizio Marcato Photographer

11/2017

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: