GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Viļņa

EsenceKultūra· MuzejiKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraKinoInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Nacionālās mākslas galerija / Nacionalin dails galerijaEiropas parka muzejsM. K. Čurļoņa mājaLietuvas Teātra, mūzikas un kino muzejsLietuvas Nacionālais muzejsLietuvas mākslas muzejsLaikmetīgās mākslas centrs (CAC)« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · lietuva · Viļņa · Kultūra · Muzeji

Lietuvas mākslas muzejs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lietuvas mākslas muzejs

Lietuvas mākslas muzejs piedāvā plašu Lietuvas un ārvalstu mākslas kolekciju, kas veidojusies no dažādām privātkolekcijām un dāvinājumiem.
Viļņas gleznu galerija (Didžioji 4), kas ir šī muzeja galvenā filiāle, atrodas 17. gadsimtā celtajā Hodkeviču pilī. Pils rekonstrukcija 19. gadsimtā radīja raksturīgu klasicisma fasādi, savukārt iekštelpām - autentisku 19. gadsimta interjeru, kas redzams arī šobrīd - līdz ar to paralēli muzeja ekspozīcijai galerijas telpās apskatāma arī medaļu kolekcija, miniatūrportreti, vecās Viļņas ainavas, slavenu pilsētnieku portreti utml. Pašas galerijas kolekcija aptver Lietuvas glezniecību, tēlniecību un grafiku no 16. līdz 20. gadsimtam. Gleznu kolekcija lielākoties piedāvā Lietuvas lielkņazistes augstmaņu un klerikāļu portretus (16.-18.gs.), kā arī darbus no Lietuvas baznīcām un klosteriem. 19. gadsimta mākslas kolekciju veido Viļņas Mākslas skolas pasniedzēju un beidzēju darbi. Paralēli lietuviešu autoru darbiem galerija skatāmi arī Rietumeiropas un Krievijas meistaru darbi, starp kuriem atradīsiet gan Ludoviko Karači un Bartolomeju Šprengeru, gan Janu Fitu un Meindertu Hobemu, gan Vasiliju Perovu un Īzaku Levitānu.
Muzejā apskatāma arī plaša grafikas kolekcija, kurā iekļauti gan lietuviešu, gan Rietumeiropas, gan Japānas autoru darbi; 20. gadsimta lietuviešu glezniecības un tēlniecības kolekcija; akvareļu un pasteļu kolekcija; kā arī fotomākslas kolekcija, kas atver laiku no 20. gadsimta 3. puses līdz mūsdienām.
Galerijā pastāvīgi tiek rīkotas arī izstādes un koncerti.

Bokšto 5

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: