GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Viļņa

EsenceKultūra· MuzejiKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraKinoInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Nacionālās mākslas galerija / Nacionalin dails galerijaEiropas parka muzejsM. K. Čurļoņa mājaLietuvas Teātra, mūzikas un kino muzejsLietuvas Nacionālais muzejsLietuvas mākslas muzejsLaikmetīgās mākslas centrs (CAC)« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · lietuva · Viļņa · Kultūra · Muzeji

Lietuvas Nacionālais muzejs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lietuvas Nacionālais muzejs

Šis 1855. gadā dibinātais muzejs ir veltīts Lietuvas senākajai un jaunāko laiku kultūrai un vēsturei. Muzeja kolekcijas ir izvietotas vairākās vietās, no kurām nozīmīgākā ir Viļņas pils komplekss ar tam piederošajām Vecā un Jaunā Arsenāla ēkām un Ģedimina torni. Muzeja kolekcijā, kas sadalīta piecās nozarēs (vēsture, arheoloģija, etnogrāfija, numismātika un ikonogrāfija), ir ap 800 000 eksponātu. Tas iekļauj gleznas, ikonas, ieročus, juvelierizstrādājumus, keramiku, mēbeles, apģērbus, monētas, medaļas, kartes, vēsturiskus dokumentus utt. Hronoloģiski izkārtotās ekspozīcijas ilustrē lietuviešu tautas vēsturi un kultūru no lielkņazistes dibināšanas līdz 2. Pasaules karam. Etnogrāfijas nodaļā iespējams iepazīties ar dažādu Lietuvas reģionu dzīvesveidu - autentiskie interjeri, oriģinālie apģērbi un sadzīves priekšmeti ļauj iztēloties Lietuvas zemnieku, pilsētnieku un augstmaņu dzīvi tādu, kāda tā bija vairāku gadsimtu garumā.
Jaunā Arsenāla ekspozīcija veltīta senās Lietuvas vēsturei - no valsts izveidošanās 13. gadsimtā līdz tās sadalīšanai 1795. gadā. Šeit apskatāma arī tautas mākslas materiālās kultūras ekspozīcija, aptverot laiku no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam.
Vecā Arsenāla ēkā glabājas viena no lielākajām Eiropas arheoloģisko materiālu kolekcijām. Tā piedāvā unikālus baltu kultūras piemērus un apver laiku no 11. gadsimta pr. Kr., kad Lietuvas teritorijā parādījās pirmie iedzīvotāji, līdz 13. gadsimtam, kad tika nodibināta Lietuvas valsts.
Lietišķās mākslas muzejs (Arsenalo 3A) - 17. gadsimtā celtajā Vecā Arsenāla rekonstruētajās telpās 1987. gadā tika atklāts Lietišķās mākslas muzejs - piedāvājot pastāvīgo ekspozīciju ar lietišķās mākslas darbiem no 14. līdz 20. gadsimtam. Pirmā stāva ekspozīcija aptver laiku līdz 1945. gadam un tajā skatāmi gan lokālo Lietuvas, gan ārzemju meistaru darbi - grāmatsējēju darinājumi, mūku izšūti tērpi, Radzvilu darbnīcā austas jostas, zeltkaļu darināti svečturi un relikvāriji, glazētas flīzes, Briselē ražoti gobelēni, Dancigas darbnīcās gatavotas mēbeles, Meisenes un Sevras porcelāns, tekstilijas, stikla, keramikas, dzintara un metāla priekšmeti no Vīnes un Čehijas. Savukārt otrā stāva zālēs apskatāma pēckara lietišķās mākslas kolekcija.

Arsenalo 1

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: