GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Noord/Zuidlijn. Amsterdamas jaunā metro līnijaArCamMuziekgebouw aan't IJEastern DocklandsNeMo« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Arhitektūras tūrisms ·

Eastern Docklands

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Amsterdama ir unikāla ne tikai ar kopskaitā 6800 16., 17. un 18. gadsimta ēkām , bet arī iespaidīgāko mūsdienu arhitektūras koncentrāciju Eiropā. Lielākā tās daļa koncentrējusies jau pieminētajos Austrumu dokos, kur laika posmā no pagājušā gadsimta 80. līdz 90. gadiem tikušas uzceltas vairāk kā 8000 ēkas. Turklāt reģiona attīstība joprojām ir procesā.
Pašu Austrumu doku vēsture iesniedzas jau 17. gadsimtā, galvenā to daļa tika sabūvēta 20. gadsimta sākumā, kad pašā plaukumā bija tirdzniecība ar Indonēziju, Ameriku un Tuvajiem Austrumiem. Tolaik tika radīta arī virkne jaunu mākslīgo salu, kas tika nodēvētas būtiskāko tirdzniecības punktu vārdā. Piemēram, Java un Borneo. Savukārt daļai noliktavu doku Rietumu daļā tika piešķirts to kontinentu vārds, kuru produkti tur tika glabāti.
Tā kā teritorija ir pietiekami liela, arī šo rajonu vislabāk izbraukāt uz divriteņa, šķērsojot gan neskaitāmos tiltiņus, no kuriem daži ir īstenas pērles, skvērus ar vides instalācijām, dzīvojamo un biroju ēku masīvus, kafejnīcas, galerijas u.c.
Par vienu no KNSM salas pionierēm uzskatāma Piraeus - neregulāras formas rezidentālā ēka, dēvēta arī par „tumšo dinozauru" (vācu arhitektu Hans Kollhoff un Chistian Rapp projekts). Tā atrodas izbijušas kuģu noliktavas vietā. Arī iepirkšanās centrs Brazilie, kas ierīkots kādreizējās noliktavas ēkā, kur 20. gadsimta sākumā tika glabāts no Centrālās un Dienvidamerikas atvestais kakao. Jūlijā Austrumu dokos durvis vērs arī Amsterdamas centrālā bibliotēka.
Sīkāku informāciju par jaunākajām arhitektūras un dizaina aktualitātēm var uzzināt Amsterdam Centre for Architecture.

Prins Hendrikkade 600
www.arcam.nl

Kā arī Austrumu doku mājas lapā:
www.easterndocklands.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: