GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

A'DAM Lookout« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Vērts izbaudīt ·

A'DAM Lookout

Autors: 0 ATSAUKSMES

A'DAM Lookout

1971. gadā naftas kompānijai Royal Dutch Shell savulaik celtais A'DAM tronis ir vēl viens Amsterdamas vēsturiskais milzis, kas nesen ieguvis jaunu veidolu. Atrodoties tieši līdzās ciklopa aci atgādinošajam Nīderlandes Filmu institūtam Eye, tas spilgti iezīmē pilsētas ziemeļu doku siluetu. Šobrīd ēka ir īstens izklaides epicentrs - tajā mitinās ģitāru ražotājs Gibson, šovbiznesa kompānijas MassiveMusic un ID&T, viesnīca Sir Adam Hotelkuras vannasistabas panorāmas logi ļauj ekshibicionistiski dušoties veroties Amsterdamas jumtos. Savukārt augštāvā atrodas Amsterdamas augstākais naktsklubs Madam, kā arī bārs un restorāns (19. stāvā).Taču visekstravagantākā A'DAM Tower atrakcija nenoliedzami ir augšstāva skatu platforma A'DAM Lookout. Tajā nokļūt var ar īpašu ātrgaitas liftu, kura brauciens – 100 m 22 sekundēs, pateicoties īpašajai gaismas instalācijai atgādina mirkli iz psihodēliska ceļojuma Amsterdamas leģendārajos “coffee shops” rodamo “maģisko trifeļu” ietekmē (kā zināms, pēc virknes nāves gadījumu magic mushroomsNīderlandē 2008. gadā tika pasludinātas par nelegālām un “maģiskās trifeles” ir to oficiāli atļautais vieglākas iedarbības līdzinieks). Aprīkota ar teleskopiem un vēsturiski izzinošu ekspozīciju augšstāva skatu platforma ļauj baudīt Amsterdamu 360 grādu leņķī. Turklāt, kā izrādās, iespēja pavērties uz pilsētu no putna lidojuma šajā radošās enerģijas un brīvdomības epicentrā nav tikai 20. vai 21. gadsimta prioritāte, tāda šeit pastāvējusi jau no 16. gadsimta. Jo neba fiziska atrašanās vieta ir tā, kas vienmēr garantē skatiena un iztēles plašumu. To spilgti apliecina nīderlandiešu māksliniekaCornelis Anthonisz(1505 – 1553) 1538. gadā radītā glezna – “Amsterdama no putna lidojuma”, kas šobrīd glabājas Amsterdamas muzejā. Tā kā tolaik tik augstu punktu pilsētā nebija, tiek uzskatīts, ka mākslas darba maģijas atslēga bijusi autora radošās domas lidojums un matemātika. 

Par to, ka neprāta un trakulīgu ideju velniņš Amsterdamu joprojām nav pametis, var pārliecināties (un izbaudīt uz savas ādas) arī tepat uz A'DAM skatu platformas. Vienā tās malā atrodas šūpoles (šobrīd augstākās Eiropā), kas tā arī saucas – Over The Edge Swing, jo jūs vārda vistiešākajā nozīmē šūpojaties 80 metrus virs jūras līmeņa, ar kājām debesīs, pāri jumtam – tieši virs Amsterdamas. Vējš, adrenalīns, eiforija, tauriņi vēderā un mirklis neticamas brīvības sajūtas. Īpaši sirreāli – teju kā kino kadrā, šūpoles izskatās no “zemes līmeņa” tuvojoties A'DAM Tower. 

 

Overhoeksplein 5

 

adamtoren.nl

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: