GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Muzeji· GalerijasKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Fashion for GoodStedelijk Base. Rema Kolhāsa dizainēta izstāžu telpaMicropia3D Print Canal HouseHet Grachtenhuis (Kanālu muzejs)Stedelijk muzejsHermitage AmsterdamMoooi GalleryVecā baznīca un Jaunā baznīcaARCAM – Amsterdam Centre for ArchitectureHuis MarseilleDe Appel FoundationStedelijk Museum Bureau AmsterdamConsortiumStudio ApartTorch GalleryFotografiemuseum Amsterdam (FOAM)Van Gogh MuseumRembrandt House MuseumRijksmuseumAnne Frank House« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Kultūra ·

3D Print Canal House

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

3D Print Canal House

3D Print Canal House ir viens no kolorītākajiem šobrīd modīgo Amsterdamas ziemeļu iemītniekiem. Muzejs un eksperimentālā laboratorija vienlaikus, kuru aizsācis nīderlandiešu arhitektu birojs DUS. Viņu ambīcija ir izpētīt, kā 3D tehnoloģijas var tikt izmantotas celtniecībā un tas ar ko viņi šobrīd nodarbojas, ir 3D kanālu mājas radīšana. Jā, īstas un autentiskas – tās oriģinālajos izmēros. Paredzams, ka process aizņems vēl trīs gadus, bet jau tagad mazajā, improvizētajā izstāžu telpā var redzēt, kā ēka top. Kārtu pa kārtai. Pagalmā skatāmi jau gatavie ārsienu paneļi, istabu detaļas un pat divi krēsli, kurus, ja vien ir vēlēšanās, var arī iemēģināt. Viens ir melns, otrs – zelta krāsā. Jāteic, sajūta ir mazliet kā no zinātniskās fantastikas filmām – no vienas puses krēsls ir ērts, no otras – tas vairāk atgādina butaforiju, ne funkcionālu objektu.

Foto: 3D Print Canal HouseFoto: 3D Print Canal HouseFoto: 3D Print Canal House

Turpat pagalma centrā ir arī pati “rūpnīca”, precīzāk, paliels konteiners, kur atrodas Kamermarker – gigantisks 3D printeris, mājas tapšanas galvenais instruments. Kā ēkas pamatmateriāls tiek izmantotas bioplastikas granulas, kas ražošanas procesā tiek izkausētas līdz 170 C, tādējādi ļaujot tapt neskaitāmajām drukas kārtām, kas pēcāk atkal sacietē izturīgā un vienotā masā. Visā šajā procesā ir kaut kas brīnumains, fascinējošs un mazliet baiss vienlaikus – cilvēces progresa un tā absurda sajūta vienlaikus. Izstāžu telpā ir arī mazs 3D printeris, kas “ražo” to pašu māju – tikai miniatūrā versijā. Istabu pēc istabas, tornīti pēc tornīša. Un, kamēr esi ziņkārīgi izgrozījies pagalmā, puse no jumta tornīša jau uztapusi. Turklāt nekādu celtniecības atkritumu, transporta izmaksu un nepieciešamības līdzekļu taupīšanas vārdā daļu ražošanas deleģēt, teiksim, Bangladešai. Un, kas visfascinējošākais – bez papildus izmaksām jūs savu sapņu māju varat izcakot kā vien vēlaties. Printeris vienkārši nolasa digitālo failu – bezkaislīgi īstenojot visas iecerētās dizaina virāžas.

Foto: 3D Print Canal HouseFoto: 3D Print Canal HouseFoto: 3D Print Canal House

3D tehnoloģijā tapušas rotaslietas vai dizaina priekšmeti vairs nav nekas jauns, taču 3DCanal House, nenoliedzami, ir pirmais precedents, kad šādi tiek radīta vesela māja. Kāpēc tieši kanālu māja? Kanāli ne tikai ir Amsterdamas simbols, pirms nu jau mazliet vairāk kā 400 gadiem tas bija arī viens no inovatīvākajiem sava laika projektiem. 16. gadsimta beigās – tirdzniecības uzplaukuma laikā, tirgotāju, amatnieku, imigrantu un līdz ar to arī slimību un visādu citādu likstu pārpludinātā Amsterdama burtiski sprāga pa vīlēm, un meklējot šai situācijai risinājumu, 17. gadsimta sākumā dzima Amsterdamas izdzīvošanai vitāli nepieciešamais pilsētas paplašināšanas plāns. Tas paredzēja izveidot vēdekļveida kanālu tīklu visapkārt vecpilsētai. To būvniecība aizsākās 1613. gadā un ilga vairāk kā četrdesmit gadus, zem jūras līmeņa esošajā pilsētā – patiesībā purvā, iedzenot miljoniem koka pāļu, kas kļuva par pamatu šodien tik apbrīnotajām Amsterdamas kanālu mājām. Katrai no tām savulaik bijusi atšķirīga funkcija – daļa kalpojušas kā tirdzniecības vietas, citas kā dzīvojamās ēkas. Arī 3D Canal House atradīsies kanāla malā, kas plūst turpat mazā muzeja durvjpriekšā. Visticamāk, ēka būs publiska un kalpos kā tikpat neprātīgu radošu ideju platforma. Protams, vislielākais izaicinājums ir tās izturība un atbilstība tādiem vitāli būtiskiem ilgstpējīgas būvniecības kritērijiem kā ugunsdrošība, siltumizolācija, spēja pārciest visekstrēmākos dabas untumus utt. Vai 3D Canal House šo pārbaudi izturēs un mēs katrs vairs nebūt ne tik tālā nākotnē varēsim sev “izprintēt” savu sapņu māju, rādīs laiks. Katrā ziņā mazais muzejs noteikti ir viens no pieturpunktiem, kur šobrīd vērts iegriezties. Kaut vai – lai notvertu laika pulsa sajūtu. Arī, ja tā beigu beigās izrādīsies tikai 21. gadsimta utopija. Projektu atbalsta Amsterdamas pilsēta un Amsterdamas mākslas fonds un savā veidā to palīdz finansēt arī ikviens apmeklētājs, samaksājot 2,50 eiro par izstādes apmeklējumu.

Tolhuisweg, Amsterdam
www.3dprintcanalhouse.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Jeans

Apmeklēja: ONE DAY

i will forever remain grateful to Hacker Judas is indeed the best hacker to deal with , they did a hack of $42,200 and successfully transferred it into my bank account without delays..i was able to pay my rent and get some of my medications .
I'm happy working with them ..
CONTACT: on Instagram (hacker Judas )
(hackerjudas9@gmail.com)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: