GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Muzeji· GalerijasKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Fashion for GoodStedelijk Base. Rema Kolhāsa dizainēta izstāžu telpaMicropia3D Print Canal HouseHet Grachtenhuis (Kanālu muzejs)Stedelijk muzejsHermitage AmsterdamMoooi GalleryVecā baznīca un Jaunā baznīcaARCAM – Amsterdam Centre for ArchitectureHuis MarseilleDe Appel FoundationStedelijk Museum Bureau AmsterdamConsortiumStudio ApartTorch GalleryFotografiemuseum Amsterdam (FOAM)Van Gogh MuseumRembrandt House MuseumRijksmuseumAnne Frank House« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Kultūra ·

Het Grachtenhuis (Kanālu muzejs)

Autors: 1 ATSAUKSME

Het Grachtenhuis (Kanālu muzejs)

Jebkuram amsterdamietiem pajautājot, kas ir pilsētas obligātais must-do, atbilde būs nemainīga – brauciens ar kuģīti pa pilsētas kanāliem. Lai arī šķietama tūrisma atrakcija, tā joprojām ir unikāla Amsterdamas iepazīšanas pieredze. Pilsētas kanālu tīkls ir 75 kilometrus garš un, lai garantētu vienlīdz netraucētu ikdienas gaitu plūdumu gan kuģotājiem, gan kājāmgājējiem un riteņbraucējiem, pār tiem gadsimtu gaitā uzcelti 1700 tilti. Septiņdesmit diviem no tiem piešķirts vēstures pieminekļa statuss. Turklāt šogad Amsterdamas kanālu tīkls svin arī 400 jubileju.

2011. gadā vienā no Herengracht kanāla malas vēsturiskajiem namiem tika atklāts Amsterdamas kanālu vēsturei veltīts muzejs Het Grachtenhuis. Taču, kā jau Amsterdamā – ne jau šāds, tāds, bet muzejs – fantastisks interaktīvs piedzīvojums, kas sešu istabu un 40 minūšu ilgas “performances” veidolā izstāsta pilsētas kanālu vēsturi tā, ka šķiet, vienā elpas vilcienā esat “izrāvis cauri” neticami aizraujošu bestselleru. Uzskatāmi demonstrējot gan to, kā 16. gadsimta beigās – tirdzniecības uzplaukuma laikā, tirgotāju, amatnieku un imigrantu pārpludinātā Amsterdama burtiski sprāga pa vīlēm, 17. gadsimta sākumā – kā vitālai nepieciešamībai garu disputu rezultātā (dalībnieku sarunas iespējams noklausīties pie stilizēta galda, kur ar plāksnīti iezīmēts katra runātāja krēsls) dzimstot ģeniālajam pilsētas paplašināšanas plānam. Kurš paredzēja izveidot vēdekļveidīgu kanālu tīklu visapkārt vecpilsētai. Tā būvniecība aizsākās 1613. gadā un ilga vairāk kā četrdesmit gadus. Viena no muzeja telpām spoži ilustrē kā zem jūras līmeņa esošajā pilsētā, patiesībā purvā – iedzenot miljoniem koka pāļu, tapa tagad tik apbrīnotā Amsterdamas vēsturiskā arhitektūra. Savukārt nākamā ļauj pa atslēgas caurumu ielūkoties pašos namos – atklājot to vēsturiskos interjerus, leģendāros iemītniekus un apslēptos, greznos iekšpagalma dārzus. Starp citu, arī tie bijuši apbūves plāna sastāvdaļa – kā obligātā zaļā teritorija, kas pasargājusi pilsētu tāds atrodas arī pašā muzeja ēkā un skatītājam atklājas kā ekrānam paceļoties logu žalūzijām. Savveida “pipariņš” ir ekspozīcijas noslēgums – īsfilma par šodienas Amsterdamas kanālu dzīvi. Ārējo un apslēpto, par kuru liecina simtiem katru gadu no kanāliem izvilktu divriteņu, mašīnu vraku un pat zirgu. Katrā ziņā, iznākot no šī muzeja, pavisam noteikti uz Amsterdamu raudzīsieties pilnīgi citādām acīm.

Herengracht 386
www.hetgrachtenhuis.nl

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Jeans

Apmeklēja: ONE DAY

i will forever remain grateful to Hacker Judas is indeed the best hacker to deal with , they did a hack of $42,200 and successfully transferred it into my bank account without delays..i was able to pay my rent and get some of my medications .
I'm happy working with them ..
CONTACT: on Instagram (hacker Judas )
(hackerjudas9@gmail.com)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: